MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Rekordowy finał zlotu MX-5 Klubu Polska w Warszawie

W miniony weekend MX-5 Klub Polska świętował 20. rocznicę powstania organizując zlot dla posiadaczy kultowych roadsterów w okolicach Warszawy z finałem w samej stolicy.

Rekordowy finał zlotu MX-5 Klubu Polska w Warszawie

W sobotę 16 września właściciele 150 samochodów brali udział w aktywnościach na Torze Modlin. Tam, pod okiem doświadczonych instruktorów, mieli okazję poćwiczyć umiejętności na płytach poślizgowych i szarpaku. Mogli także sprawdzić się w próbie na czas i skorzystać z sesji treningowych na torze sportowym. Mieli również możliwość wypróbować crossovery Mazdy serii CX na torze przeszkód terenowych. Przy okazji – ustanowiony został nieoficjalny rekord w liczbie samochodów jednocześnie biorących udział w zajęciach na Torze Modlin. Dzień zwieńczyło klubowe afterparty nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Rekordowy finał zlotu MX-5 Klubu Polska w Warszawie

Niedziela upłynęła pod znakiem spotkania pod Domem Mody Klif na warszawskiej Woli, gdzie zaproszeni zostali wszyscy chętni właściciele Mazd MX-5. Frekwencja zaskoczyła organizatorów, bo przed południem na parkingu przy ul. Okopowej pojawiła się rekordowa liczba 272 roadsterów wszystkich czterech generacji! Po zbiórce i odprawie klubowicze ruszyli pod eskortą policji na paradę ulicami Warszawy, by powrócić pod DM Klif. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia rozjechali się do domów.

Rekordowy finał zlotu MX-5 Klubu Polska w Warszawie

Sponsorami i partnerami obchodów 20-lecia MX-5 Klub Polska byli Mazda Motor Poland oraz wszyscy warszawscy dealerzy Mazdy – Mazda Bemo Motors z Okęcia, Mazda Bołtowicz z Ursynowa, Mazda Nivette z Pragi Południe oraz także Mazda Odyssey z Woli.

Więcej informacji o MX-5 Klub Polska na www.mx5klubpolska.pl

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *