MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV

Mercedes EQE SUV to wielozadaniowy wariant limuzyny klasy wyższej EQE, który również zaoferuje kluczowe innowacje modelu EQS, a jednocześnie zyska bardziej dynamiczny charakter niż EQS SUV. Pod względem ilości miejsca na nogi i nad głowami, a także na wysokości łokci pięciomiejscowy EQE SUV będzie jednym z najbardziej przestronnych przedstawicieli swojego segmentu. Jego światowa premiera odbędzie się 16 października 2022 roku.

Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV
Cyfrowe wnętrze i ekrany

Mercedes EQE SUV bazuje na dużej platformie dla samochodów elektrycznych Mercedes-EQ. Ponadto wyróżnia go konsekwentnie scyfryzowane wnętrze, ze szczególnie imponującym efektem w zestawieniu z opcjonalnym hiperekranem MBUX Hyperscreen. Niemal cała deska rozdzielcza stanowi wtedy jeden panoramiczny ekran. Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości pozornie płynnie łączą się pod wspólną szklaną osłoną.

Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV

Wzornictwo bocznych otworów wentylacyjnych przypomina turbinę. Celowo nawiązuje do hiperanalogowego motywu poprzez kontrast zaawansowanej technologicznie, precyzyjnej mechaniki z cyfrowym światem szklanych wyświetlaczy. Przednia część konsoli środkowej unosi się w przestrzeni. Pas z otworami wentylacyjnymi w kokpicie ma swoją kontynuację na przednich drzwiach. Wysunięty panel sterowania z mechanizmem otwierania drzwi i panelami do sterowania foteli stanowi funkcjonalną interpretację wcześniej dekoracyjnych elementów.

Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV

Połączenie awangardy z tradycyjnymi materiałami i ich kolorystyką nadaje wnętrzu niespotykany klimat. Wyjątkowe poczucie przestronności podkreśla pięć skoordynowanych kombinacji kolorystycznych – progresywnych i luksusowych zarazem. Ciepłe odcienie spotykają się tu z chłodniejszymi, np. nowoczesny brąz balao uzupełnia technoidalna szarość neva, a niebieski biscay – klasyczna czerń.

Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV

Hybrydowy element ozdobny łączy przytulność, jaką zapewniają drewniane okładziny, z technicznym minimalizmem prawdziwego aluminium. Z kolei antracytowe wykończenie 3D, przywodzące na myśl płaskorzeźbę, zawiera także drobne metalowe pigmenty. Specjalną atmosferę tworzy również laserowo wycinany element dekoracyjny podświetlony wzorem Mercedes-Benz.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Jeden komentarz do “Wnętrze nowego modelu Mercedes EQE SUV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *