MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Wielka Wyprawa Maluchów do Turynu – dzień 2

Załogi uczestniczące w Wielkiej Wyprawie Maluchów do Turynu zakończyły w niedzielę wieczorem drugi dzień podróży. Zgodnie z planem przejechały ok 400 kilometrowy odcinek z Wiednia do Oberdrauburg. Po drodze wielkim wydarzeniem była wizyta i spotkanie ze Steyr Puch Club Austria. Główną atrakcją spotkania był oryginalny rajdowy Steyr Puch 650 TR Sobiesława Zasady, którym zdobył Mistrzostwo Europy. Sobiesław Zasada miał także dzisiaj okazję ponownie zasiąść za jego kierownicą.

Sobiesław Zasada w Steyr Puch 650 TR

Dalsza trasa drugiego dnia wyprawy prowadziła przez okolicę lodowca Grossglockner. Maluchy uczestniczące w Wyprawie wspięły się na wysokość 2500 mnpm. Jazdy dodatkowo nie ułatwiał deszcz i temperatura spadająca momentami do 4 stopni. Szczęśliwie dzisiejszy przejazd zakończył się bez nawet najmniejszej awarii. Około godziny 20:00 załogi w komplecie zameldowały się w miejscowości Oberdrauburg.

Najstarsza załoga wyprawy – Sobiesław Zasada / Longin Bielak jadąca z numerem 7 bez przeszkód dotarła na miejsce, narzucając wysokie tempo jazdy górskim odcinkiem. Panowie dotarli na miejsce w znakomitych humorach i w dobrej formie. Jutrzejszy, trzeci dzień Wyprawy zakończy się w Bergamo.

Nasza relacja i zdjęcia z pierwszego dnia wyprawy

Zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *