MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Zapowiedź nowego Renault Symbioz

Renault uchyla rąbka tajemnicy – najnowszy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz. Model Renault Symbioz, zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki, łączy w sobie przyjemność prowadzenia, przestronność i niskie zużycie paliwa. Zapewnia je napęd E-Tech full hybrid 145. Oficjalna premiera Renault Symbioz odbędzie się na wiosnę bieżącego roku.

Symbioza

Symbioz kojarzy się natychmiast z francuskim słowem „symbiose”, wywodzącym się ze starogreckiego „symbiosis”, oznaczającym „wspólne życie” – wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault wraz z hasłem „samochodów dających pełnię życia”. Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim i „simbiosi” w języku włoskim. Dzięki temu nazwa Symbioz jest łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.

Renault Symbioz

Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem. – Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault

Renault Symbioz, wierne DNA marki tworzącej „samochody dające pełnię życia”

Symbioz świetnie odzwierciedla nową stylistykę marki. Ten SUV, o długości 4,41 m, jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault. Posiada wszelkie niezbędne atuty, by zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej. Samochód łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak:

– szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay oparty na technologii PDLC umożliwiającej regulację przezroczystości, dzięki której nie ma konieczności montażu żaluzji;

– zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM. W połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1500 kg) zapewnia dużą przyjemność z jazdy i także mniejsze zużycie paliwa.

Renault Symbioz
Renault kontynuuje ofensywę w segmencie C

Renault będzie w stanie zaoferować gamę wzajemnie uzupełniających się elektrycznych i hybrydowych modeli z segmentu C na rynku europejskim:

– E-Tech 100% electric:

  • Megane, kompaktowy i high-tech – 4,20 m
  • Scenic, nowy wzorcowy elektryczny samochód rodzinny – 4,47 m

– E-Tech full hybrid:

  • Symbioz – kompaktowy, rodzinny SUV – 4,41 m
  • Austral – SUV high-tech klasy premium – 4,51 m
  • Arkana – SUV coupé o dynamicznym designie – 4,56m

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *