MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Aston Martin Vantage

Po raz pierwszy nazwa Vantage pojawiła się w 1964 roku, jeszcze jako model DB5 Vantage. Od lat 70-tych XX wieku jest to już osobna linia modeli, kojarzona z najwyższymi osiągami. Nowy Aston Martin Vantage to jeden z ostatnich samochodów, które nie liczą się z normami spalania. Wyposażony w czterolitrowy silnik V8 Twin Turbo osiąga moc maksymalną 665 KM i moment obrotowy 800 Nm. W połączeniu z ośmiobiegowym automatem ZF zapewnia sprint do 100 km/h w 3,4 sekundy i prędkość maksymalną 300 km/h.

Nowy Aston Martin Vantage
Nowy Aston Martin Vantage

Launch Control pozwala samochodowi rozwinąć taki moment obrotowy, na jaki pozwalają warunki, wykorzystując E-Diff, kontrolę poślizgu ESP i zarządzanie momentem obrotowym silnika, aby utrzymać poślizg kół w optymalnym zakresie podczas całego startu. Kierowca może również wybrać dokładną wielkość poślizgu podczas startu, dokonując zmian za pomocą systemu regulowanej kontroli trakcji (ATC) – zmniejszając lub zwiększając wielkość kontrolowanego poślizgu kół dozwolonego przez system kontroli uruchamiania lub pozwalając sobie na pełną kontrolę przepustnicy ustawiając ATC na wyłączoną kontrolę trakcji (TC).  Opcjonalnie w Vantage można zamówić także hamulce węglowo-ceramiczne (CCB). Oferując zwiększoną skuteczność hamowania i zmniejszone zanikanie siły hamowania w temperaturach do 800°C, zamontowanie CCB pozwala również zaoszczędzić 27 kg masy nieresorowanej w porównaniu z żeliwnym układem hamulcowym, co z kolei poprawia jakość jazdy i reakcję układu kierowniczego.

Wnętrze

We wnętrzu większy niż dotychczas nacisk położono na komfort. Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić specjalnie zaprojektowany system audio Bowers & Wilkins z 15 głośnikami i łączną mocą 1170 W. Centralny ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala uzupełniają też fizyczne przyciski. Obsługują one kluczowe operacje, takie jak wybór biegu, wybór napędu, ogrzewanie i wentylacja. Dostępne są także przełączniki sterowania podwoziem, układem ESP i układem wydechowym, asystentem pasa ruchu i systemem kontroli odległości przy parkowaniu. Dzięki temu najczęściej używanymi elementami sterującymi można sterować intuicyjnie i bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Dostępność

Produkcja Vantage ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2024 r., a pierwsze dostawy zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. 

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *