MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe Renault Symbioz

Blisko 60 lat po debiucie rynkowym Renault 16, które było modelem nowoczesnym, przestronnym i zarazem praktycznym, i 40 lat po rewolucji Espace, samochodu z nadwoziem o długości 4,25 m mieszczącym nawet siedem osób, Renault prezentuje model Symbioz, wpisujący się w długą tradycję rodzinnych samochodów Renault zapewniających pełnię życia.

Symbioz to uniwersalny samochód, wyposażony w najlepsze technologie segmentu C opracowane przez Renault. Kompaktowy i jednocześnie przestronny, spełnia zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Wnętrze wpisujące się w tradycję „samochodów dających pełnię życia” marki Renault

Renault 16 zostało świadomie zaprojektowane jako samochód zapewniający pełnię życia, co miało je wyróżniać na tle konkurencji. W 1965 roku jego nadwozie było nowością: tylna klapa zapewniała dostęp do bagażnika, a modułową tylną kanapę można było ustawić w położeniu „rodzina wyjeżdża na wakacje”. Na tamte czasy był to niezwykle uniwersalny samochód. Trafił w punkt potrzeb rodzin szukających samochodu, który będzie potrafił się dostosować do ich wymagań i będzie podążał za zachodzącymi zmianami społecznymi.

Od tamtego czasu Renault nieustannie proponuje kolejne innowacje w segmencie rodzinnych samochodów, idące z duchem czasu. Tak było w latach 80. z modelem Espace. Była to prawdziwa rewolucja – samochód o nadwoziu jednobryłowym i możliwościach zmiany aranżacji wnętrza niespotykanych w tamtej epoce. W latach 90. marka zaproponowała kolejny hit – model Scenic, pierwszy kompaktowy van, zaprojektowany jako komfortowa kapsuła. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu wszystkim pasażerom.

Nowy model również ma zmienną pojemność bagażnika i wnętrza w zależności od potrzeb danej rodziny, jest wyposażony w użyteczne technologie, które mają realną wartość dodaną dla człowieka, i kompaktowe wymiary przystosowane do jazdy po mieście. Symbioz przejmuje geny swoich poprzedników i sięga po receptę na uniwersalny samochód by dostosować go do potrzeb naszych czasów. Symbioz poprzez swoją stylistykę zgodną z nowym kanonem marki podkreśla również ciągłość z niedawno wprowadzonymi modelami: Scenic E-Tech 100% electric i Captur.

Kwintesencja tego, co najlepsze w segmencie C

Symbioz łączy to, co najlepsze w samochodach Renault z segmentu C w zakresie modułowości, mobilnych technologii i wydajności. To kwintesencja know-how marki i rozwiązań, które służą zapewnieniu komfortu użytkowania samochodu na krótkich, i na długich trasach. Model jest więc kierowany do szerokiej grupy odbiorców. Przede wszystkim do rodzin, które szukają przestronnego, nowoczesnego i wydajnego samochodu o modułowym wnętrzu. Ale także do klientów flotowych, zainteresowanych przejściem na elektryki i modelami o rozsądnym poziomie kosztów TCO.

Między Capturem a Australem

Symbioz umocni pozycję marki w dolnej części segmentu, między Capturem a Australem. Nowy model o długości nadwozia 4,41 m uzupełni ofertę hybryd E-Tech, która składa się obecnie z Arkany (4,57 m) i Australa (4,51 m), oraz ofertę E-Tech 100% electric z modelami Megane i Scenic E-Tech 100% electric. Renault będzie w ten sposób dysponować spójną i strategiczną ofertą, która spełni pełen wachlarz potrzeb klientów dzięki dwóm gamom zbudowanym na dedykowanych platformach.

Symbioz jest wyposażony w najlepsze technologie Renault. Między innymi w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i przyciemniany szklany dach Solarbay. W wersji iconic jest wyposażony też w 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Bagażnik o pojemności maksymalnej 624 litrów, zaskakującej jak na samochód o tej długości, można dostosować do potrzeb. Odbywa się to dzięki przesuwnej tylnej kanapie, która po złożeniu tworzy płaską podłogę. Również i pod tym względem Symbioz plasuje się w czołówce segmentu. To atut, który udało się uzyskać także bez szkody dla kompaktowych wymiarów czy zwrotności. Projektanci Symbioza znaleźli złoty środek i stworzyli uniwersalny model. Nadaje się on zarówno do jazdy po mieście, jak i spełnia potrzeby rodziny.

Nowy samochód rodzinny jest przyjazny dla środowiska i również oszczędny w eksploatacji. Wszystko to dzięki stosunkowo niewielkiej masie poniżej 1500 kg i napędowi E-Tech full hybrid 145. Ultrawydajna technologia marki, stale udoskonalana od 2020 roku, zapewnia zużycie paliwa i emisję spalin na najniższym poziomie na rynku.

Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych samochodów Renault, która obejmuje modele Arkana, Megane E-Tech 100% electric, Austral i Scenic E-Tech 100% electric. Samochód zamyka także rozdział ponownego podboju segmentu C w ramach strategii Renaulution.

Dane techniczne:

WYMIARY I MASA:

 • Długość: 4,413 m
 • Szerokość: 1,797 m
 • Wysokość: 1,575
 • Rozstaw osi: 2,638
 • Przedni zwis: 892 mm
 • Tylny zwis: 890 mm
 • Prześwit: 169 mm
 • Masa:1500 kg
 • Pojemność bagażnika: do 624 l

SILNIKI

 • E-tech full hybrid 145 KM – 400 V

WERSJA

 • evolution
 • techno
 • iconic
 • esprit Alpine

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *