MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

FIAT Grande Panda

Mogąca poszczycić się ponad stuletnią historią marka FIAT to jeden z najstarszych działających producentów samochodów i globalna marka, która w tym roku obchodzi swoje 125-lecie. Historia FIATA jest niezwykle bogata w osiągnięcia i rekordy, nie zapominając również o pozycji lidera i globalnym zasięgu marki.  W tym ważnym, jubileuszowym roku FIAT wprowadza nową Grande Pandę, oferując  swoim klientom na całym świecie nowy globalny model, idealny dla rodzin i współczesnego środowiska miejskiego. Mogąca poszczycić się ponad stuletnią historią marka FIAT to jeden z najstarszych działających producentów samochodów i prawdziwie globalna marka, która w tym roku obchodzi swoje 125-lecie. Historia FIATA jest niezwykle bogata w osiągnięcia i rekordy, nie zapominając również o pozycji lidera i globalnym zasięgu marki, która jest blisko swoich klientów i ich potrzeb. W tym ważnym, jubileuszowym roku FIAT wprowadza nową Grande Pandę, oferując swoim klientom na całym świecie nowy globalny model, idealny dla rodzin i współczesnego środowiska miejskiego.

Zaprojektowana w Centrum Stylu Fiata w Turynie

Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor ds. marketingu Stellantis, powiedział: „Najlepszym sposobem, aby świętować  125-lecie powstania marki FIAT jest zapisanie pierwszych stron naszej przyszłej historii, zaczynając od nowego Fiata Grande Panda. Zaprojektowany w Turynie we Włoszech przez nasze Centrum Stylu, nowy FIAT ucieleśnia wartości swojego poprzednika. Nowy, kompaktowy samochód oparty jest na globalnej platformie, umożliwiając marce rozszerzenie jej globalnego zasięgu. Wraz z modelem Grande Panda, FIAT przechodzi obecnie na wspólne platformy globalne obejmujące wszystkie regiony świata, oferując wynikające z tego korzyści swoim klientom na całym świecie. Tak naprawdę Grande Panda doskonale nadaje się dla rodzin i mobilności miejskiej w każdym kraju… to prawdziwy FIAT!”

Grande Panda to pierwszy nowy samochód w rodzinie, w której co roku aż do 2027 r., pojawi się nowy model. Nową gamę modeli zaprojektowano z myślą o podboju dróg całego świata i uzupełnieniu oferty marki. Innowacyjny projekt marki FIAT polega na produkcji pojazdów na globalnej platformie Smart Car. Występuje ona w różnych wariantach multienergetycznych. Będzie wdrożona w każdym regionie świata, umożliwiając marce produkcję wielu różnych pojazdów.

Fiat Grande Panda: zaprojektowany we Włoszech dla całego świata

Zaprojektowany we Włoszech w Centrum Stylu w Turynie, Fiat Grande Panda wyróżnia się na tle innych samochodów z segmentu B wyjątkową kompaktowością przy długości zaledwie 3,99 m, czyli poniżej średniej w segmencie wynoszącej 4,06 m, oraz charakteryzuje się prostymi liniami i dobrze zorganizowanym, przestronnym a jednocześnie kompaktowym wnętrzem. W nowym modelu FIAT-a może wygodnie podróżować pięć osób, a samochód jest idealny zarówno dla rodzin, jak i dla współczesnej mobilności miejskiej. Aby podkreślić siłę i wyjątkowość modelu, jego bryła jest solidna i mocna. Ostre linie i dynamiczny design nadwozia są zaznaczone przez wyraźne linie profili.

Nowy Fiat Grande Panda wyróżnia się charakterystycznym wyglądem nadwozia, subtelną kombinacją wyrazistych linii oraz miękkich i odważnych powierzchni, które podkreślają solidne nadkola. Ponadto „włoskość” nowego Fiata Grande Panda od razu staje się oczywista dzięki kultowemu i radosnemu włoskiemu designowi, który jest synonimem piękna. Ten kompaktowy samochód rodzinny dostępny będzie w jasnych kolorach nadwozia, m.in. w odcieniu żółci.

Design

Przód charakteryzuje się zwartą bryłą o wyrazistym, nowym charakterze. Precyzyjne, prostopadłe linie otaczają progresywny układ kwadratowej siatki, tworząc solidny, elegancki wygląd, który generuje efekt pikseli rozpościerający się od środka błyszczącej czarnej górnej osłony chłodnicy do reflektorów. Osłona podwozia w dolnej środkowej części zderzaka podkreśla charakter w stylu SUV-a, natomiast reflektory składające się z opalowych kostek, nawiązują do okien fasady fabryki Lingotto. Co więcej, obok unikalnej sygnatury świetlnej, światła do jazdy dziennej (DRL) zamieniają się w kierunkowskazy i podświetlają niektóre kostki, które wyglądają jak poziome piksele ułożone we wzór szachownicy.

Z boku sylwetka Fiata Grande Panda nawiązuje do wyrazistej Pandy z lat 80-tych, jej niezaprzeczalnego, pewnego siebie uroku będącego zasługą dynamicznej kabiny pasażerskiej i przeszklonych powierzchni. Klinowaty kształt nadwozia i kabiny podkreślono przez nachylone relingi dachowe, przesuwające się od góry w kierunku tyłu.

W hołdzie dla klasycznej Pandy 4×4, litery wyrazu Panda wytłoczono w trójwymiarowym reliefie na drzwiach, ożywiając dolną część boku. Niepowtarzalne nachylenie kąta w stosunku do pionowej bryły tyłu jest odwzorowane przez solidny słupek „C”. Aby uzyskać taki efekt soczewki, czarna kwadratowa plakietka została połączona z grafiką przeszklonej powierzchni, tworząc uderzający efekt, w którym cztery litery tworzące nazwę FIAT zamieniają się w cztery paski, które zdają się poruszać wokół pojazdu.

Tył również charakteryzuje się odważnym wyglądem. Dzięki wydatnym nadkolom, nachyleniu szyb, układowi tylnej szyby, reflektorom i osłonom, które nadają Fiatowi Grande Panda bezpieczny i stabilny wygląd. Bryłę tylnej części optycznie powiększono dzięki zintegrowaniu błyszczącej czarnej ramki z trójwymiarowymi literami Panda. To ukłon w stronę oryginalnej Pandy. Wreszcie, aby zachować motyw geometrii z lat 80. w połączeniu z futurystycznym stylem, 17-calowe felgi aluminiowe o diamentowym szlifie wzbogacono o atrakcyjny, stylizowany wzór w kształcie litery X.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *