MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe SUV-y Mazdy już w 2022 roku: CX-60 i CX-80

Mazda Motor Corporation ogłosiła dziś plany rozszerzenia swojej gamy modelowej samochodów typu SUV od 2022 roku. Dwa nowe samochody oparte o dużą platformę – Mazda CX-60 i Mazda CX-80, zostaną wprowadzone na rynek europejski w ciągu najbliższych dwóch lat.

Aby sprostać rosnącym potrzebom rynku, Mazda zaoferuje europejskim klientom szerszy wybór samochodów typu SUV, łączących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska z przyjemnością jazdy.

Nowe SUV-y Mazdy już w 2022 roku
Płyta podłogowa zelektryfikowanego SUVa plug-in z silnikiem Wankla
W USA i poza Europą CX-70, CX-90 i mała CX-50

Na rynku amerykańskim i w wybranych krajach poza Europą pojawią się nowe modele o zwiększonej szerokości nadwozi. Będzie to nowa Mazda CX-70 i CX-90, a także nowa Mazda CX-50 opracowana na małej platformie.

W Europie CX-60 i CX-80

Nowe europejskie modele, Mazda CX-60 i Mazda CX-80, przyczynią się również do pozytywnego rozwoju działalności biznesowej firmy w perspektywie średnio- i długoterminowej. W oparciu o wykorzystanie autorskiej strategii rozwoju i produkcji „Building Block”, która obejmuje rozwiązania z rodziny Skyactiv, kompleksowe planowanie i elastyczną produkcję, Mazda rozszerzy też swoją ofertę gamy modelowej SUV-ów przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Nowe SUV-y Mazdy już w 2022 roku
Płyta podłogowa zelektryfikowanego SUVa plug-in z dużym silnikiem benzynowym

Modele CX-60 i CX-80, wyposażone odpowiednio w dwa i trzy rzędy siedzeń, zapoczątkują też europejską premierę samochodów hybrydowych typu plug-in. Będą one napędzane przez czterocylindrowe rzędowe silniki benzynowe połączone z silnikiem elektrycznym. Ponadto Mazda wprowadzi sześciocylindrowe, rzędowe silniki. Silnik benzynowy nowej generacji e-Skyactiv X, a także silnik wysokoprężny Skyactiv-D. Oba będą połączone z 48-woltowym systemem miękkiej hybrydy, co przełoży się na wysoką moc z doskonałymi parametrami ekologicznymi.

Nowe SUV-y Mazdy już w 2022 roku
Płyta podłogowa zelektryfikowanego SUVa z dużym silnikiem benzynowym i 48 V instalacją Mild Hybrid
Mazda MX-30 z silnikiem Wankla jako generatorem

Kolejną nowością w pierwszej połowie 2022 r. będzie nowa wersja Mazdy MX-30, pierwszego seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego Mazdy. W uzupełnieniu wszechstronnej technologii elektryfikacji Mazdy wykorzystuje on unikatowy dla firmy silnik Wankla w roli generatora energii elektrycznej.

Od około 2025 r. firma wprowadzi szereg nowych samochodów na nowej platformie przeznaczonej dla samochodów elektrycznych. Wraz z wprowadzeniem tych modeli Mazda jest na właściwej drodze do zakończenia elektryfikacji całej gamy do 2030 r.

Płyta podłogowa zelektryfikowanego SUVa z dużym silnikiem diesla i 48 V instalacją Mild Hybrid

Obok nowych modeli, udoskonalona niedawno Mazda CX-5 pozostaje jednym z podstawowych samochodów napędzających globalną sprzedaż firmy. Mazda CX-5 i inne modele, takie jak CX-30, będą nadal odgrywać kluczową rolę w gamie aut typu SUV Mazdy. Ewolucja stylistyki, udoskonalenia konstrukcji oraz wprowadzenie najnowszych technologii bezpieczeństwa i systemów łączności stale ulepszają gamę modeli, zachowując ich atrakcyjność.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *