MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Wielka Wyprawa Maluchów 2024 – dzień 2

Po uroczystym starcie charytatywnej Wielkiej Wyprawy Maluchów 2024 z Warszawy, 5 lipca 2024 roku, 80 załóg wraz z ekipami technicznymi udało się w kierunku Tychów. Tam pod fabryką obecnie należącą do koncernu Stellantis odbyła się mała uroczystość, połączona ze zwiedzaniem byłej fabryki Fiata, w której produkowano Maluchy. Zwiedzanie było o tyle nietypowe, że odbyło się z wnętrza samochodów – uczestników Wyprawy, którzy przejechali Maluchami przez hale produkcyjne. Maluchy symbolicznie powróciły więc do miejsca swego powstania. Następnie uczestnicy udali się w kierunku miejscowości Zator, w której wszyscy spędzili noc.

Drugi dzień Wyprawy

Drugi dzień (6 lipca), to podróż w kierunku Zakopanego. Na Równi Krupowej, 80 załóg w Maluchach miało wyznaczoną przerwę wraz z posiłkiem. Po nim, uczestnicy Wielkiej Wyprawy Maluchów udali się w kierunku Krynicy, gdzie zaplanowano nocleg. Po drodze nie udało się jednak uniknąć drobnych awarii Fiatów 126. Większość udawało się usunąć na bieżąco, ale kilka samochodów musiało jednak zostać reanimowanych podczas nocnego serwisu. Wszystkie zostały przywrócone do życia, aby mogły udać się w dalszą podróż.

Dla dzieci – ofiar wypadków komunikacyjnych

Wielka Wyprawa Maluchów to przede wszystkim jednak zbiórka środków przeznaczonych na pomoc dzieciom – ofiarom wypadków komunikacyjnych. Taki jest jej cel i idea. Także realna pomoc to w głównej mierze środki zbierane podczas wyprawy. Zbiórka w serwisie „Zrzutka.pl”, dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow cieszy się sporym zainteresowaniem. To jednak nie jedyna forma pozyskiwania finansów. W tej edycji pojawią się również licytacje cennych przedmiotów i pamiątek od sportowców, artystów i osobowości medialnych. Fundusze będą również zbierane przez mikrodonacje przy dokonywaniu regularnych płatności online. Cała kwota zostanie przekazana fundacjom Inter Cars, Polskiego Związku Motorowego oraz Euvic the Good People.

Organizatorami projektu „Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci” jest 126Evolution oraz Fundacja Stars4Stars. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, FEVR oraz Polskiego Związku Motorowego. Partnerem strategicznym jest Q Service Castrol, a głównymi Gabona oraz STS Logistics. Patronem medialnym jest Telewizja Polska.

Zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *