MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Ford Bronco – wreszcie jest!

Bronco to drugi dziki koń ze stajni Ford. U nas prawie nieznany, ale w USA uwielbiany. Pojawił się jako prawdziwa terenówka – klasyczne 4×4 o zdolnościach terenowych Jeepa czy Land Rovera. Mały, prosty, ze zdejmowanym dachem. Późniejsze generacje oczywiście urosły i stały się bardziej komfortowe. A potem Bronco zniknął.

Od jakiegoś czasu Ford umiejętnie podgrzewał atmosferę wokół nowego Bronco, pokazując a to render, a to zdjęcie prototypu. Aż wreszcie przyszedł czas na oficjalną premierę.

Ford Bronco na rok modelowy 2021 dostępne jest znowu jako dwudrzwiowa terenówka ze zdejmowanym dachem, ale po raz pierwszy także jako zamknięty czterodrzwiowy SUV. Do napędu użyto znanego już silnika EcoBoost 2.3 litra o mocy 270 KM, lub sześciocylindrowego 2.7 litra o mocy 310 KM.

Napęd przenoszony jest za pośrednictwem automatycznej skrzyni o 10 przełożeniach, bądź też siedmiobiegowej manualnej. Co do tej ostatniej, opisanej przez producenta jako 6+1, nie mamy pewności, czy chodzi o 6 biegów i nadbieg, czy 6 i wsteczny. Zaawansowany system napędu 4×4 obejmuje dodatkowe tryby jazdy przeznaczone wyłącznie do jazdy w terenie: Baja, Mud/Ruts i Rock Crawl. Brzmi zachęcająco.

[s201_bai id=”8″]

Cena bazowego modelu w USA to 29,995 dolarów. Czy Bronco będzie eksportowany na inne kontynenty, na razie nie wiadomo.

Bartosz Ławski, informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *