MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nissan Micra przeszedł lifting

Nissan odmładza swój kultowy model. Odświeżona Micra to kolejny etap w rozwoju tego miejskiego samochodu, który cieszy się niesłabnącą popularnością, mimo że od chwili jego europejskiego debiutu minęło już 38 lat. Nowa gama modelu, która trafi do salonów sprzedaży w 2021 roku, została uproszczona. Jednocześnie pojawiły się w niej nowe wersje wyposażenia, co ułatwi klientowi wybór auta zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami.

Poza znaną już wersją Acenta, Nissan wprowadza nowy poziom wyposażenia N-Design. Do stałej oferty trafi również chętnie wybierana przez klientów odmiana N-Sport. Całą gamę modelu Micra wyróżnia bezkompromisowa i efektowna stylistyka oraz dbałość o szczegóły. Wybierając pakiet stylizacji nadwozia z akcentami w innym kolorze lub opcję z reflektorami przednimi w technologii LED, kupujący może nadać swojemu Nissanowi Micra elegancki styl. Wersja N-Design oferuje w standardzie nowe 16-calowe dwukolorowe obręcze kół o pochodzącej z języka japońskiego nazwie „Genki”.

N-Sport – energetyzujący design i sportowy charakter

Oferowana dotąd jako wersja specjalna, N-Sport wchodzi na stałe do oferty modelu Micra. Zapewnia wyjątkowy, dopracowany w każdym calu design, który przyciąga spojrzenia. Elementy stylistyczne nadwozia obejmują czarne lśniące listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku, a także nowe czarne nakładki na lusterka boczne. Dodatkowo efektownym dopełnieniem całości są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu z elementami personalizacji w kolorze czarnym. Wyposażenie standardowe wersji N-Sport stanowią światła przednie i przeciwmgłowe w technologii full LED.

Tę samą elegancką i wyrafinowaną estetykę oczywiście odnajdziemy we wnętrzu Nissana Micra N‑Sport. Tapicerka foteli z wstawkami z Alcantary i wykonane z tego samego materiału wstawki na desce rozdzielczej podkreślają wysoką jakość wykończenia. Dodatkowo ergonomiczne siedzenia zapewniają solidne podparcie, oferując komfort i wygodę nawet podczas długich podróży.

N-Design – personalizacja w standardzie

Wersja N-Design jest skierowana do osób, które pragną swobodnie wyrazić swój styl i charakter. W ramach dostępnych wariantów personalizacji nadwozia klient ma do wyboru listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku w wersji chromowanej lub w błyszczącej czerni. Dostępne są także stylizowane nakładki na lusterka boczne w tych samych kolorach. Wersja N-Design to pakiet stylizacji nadwozia, w której efektowne 16-calowe dwukolorowe obręcze kół Genki dostępne są w standardzie.

W elegancką stylistykę wnętrza doskonale wpisuje się nowoczesny design foteli z czarną materiałową tapicerką z szarymi akcentami. Dodatkowo uzupełniają ją okryte syntetyczną skórą detale – panel deski rozdzielczej, boczne elementy konsoli środkowej na wysokości kolan czy wykończenia paneli drzwiowych.

Udoskonalony, dynamiczny i wydajny silnik spełniający wymagania normy Euro 6d

Turbodoładowany benzynowy silnik o pojemności 1,0 litra łączy imponujące osiągi z wydajnością, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy. Jednostka napędowa oczywiście spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy emisji spalin Euro 6d. Przekłada się to na większą oszczędność paliwa i niższy poziom emisji CO2. Natomiast uzyskanie korzystniejszego przebiegu krzywej momentu obrotowego gwarantuje większy komfort jazdy przy rzadszej zmianie przełożeń. Taka charakterystyka silnika sprawdza się w szczególności w ruchu miejskim, umożliwiając bardziej płynną jazdę i zapewniając lepszą dynamikę i elastyczność.

Zaawansowane technologie w zakresie bezpieczeństwa

Wszystkie wersje modelu Micra, począwszy od bazowej Acenta, wyposażone są w szereg technologii poprawiających bezpieczeństwo. Są to m.in.: wspomaganie ruszania na wzniesieniu, system kontroli ruchów nadwozia oraz system kontroli toru jazdy. Ułatwia on prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach. Pozostałe zaawansowane technologie oferowane są w ramach Pakietu Bezpieczeństwa. Pakiet, dostępny jako wyposażenie opcjonalne we wszystkich wersjach modelu, obejmuje: adaptacyjne światła drogowe, inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych oraz system automatycznego hamulca awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych.

Nissan Micra piątej generacji stworzony na potrzeby rynku europejskiego, jest przykładem sukcesu produkcyjnego który przełożył się na sukces sprzedażowy. Od chwili wprowadzenia na rynek w 2017 r., model sprzedał się w 230 tysiącach egzemplarzy w 34 krajach Europy. Micra to pierwszy osobowy Nissan produkowany w zakładach Renault. Oczywiście ten fakt tylko potwierdza, że rozwijająca się współpraca w ramach Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi przynosi oczekiwany efekt synergii.

Nissan Micra z roku modelowego 2021 będzie dostępny w salonach sprzedaży od grudnia. Można jednak go już zamówić w promocyjnej cenie od 57 900 zł.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *