MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Jeep Grand Cherokee 2021

Prawie 30 lat temu Jeep® Grand Cherokee rozpoczął swoją podróż, stając się najczęściej nagradzanym SUV-em w historii. Dzisiaj, po czterech przełomowych generacjach modelu, niezliczonych  nagrodach i wyróżnieniach branżowych oraz prawie 7 milionach samochodów sprzedanych na całym świecie, marka Jeep nadal rewolucjonizuje segment pełnowymiarowych SUV-ów, przedstawiając nowego Jeepa Grand Cherokee L.

Jeep Grand Cherokee L 2021

Najnowsza odsłona modelu została zaprojektowana tak, by zapewnić niezrównane połączenie jeszcze bardziej legendarnych zdolności 4×4, wszechstronnych właściwości  jezdnych godnych samochodu klasy premium, eleganckiej stylistyki i najwyższej jakości wykończenia zarówno wnętrza, jak i nadwozia oraz licznych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. W wyniku tych działań powstał nowy Jeep Grand Cherokee L 2021, po raz pierwszy oferujący sześć lub siedem miejsc. 

Christian Meunier, globalny prezes marki Jeep – FCA powiedział:

„Kiedy masz za zadanie zaprojektować na nowo SUV-a tak pożądanego jak Jeep Grand Cherokee, musisz oprzeć się na jego 30-letniej prawie historii, stanowiącej najważniejszy element przy podejmowaniu każdej decyzji”. „Przy projektowaniu nowego modelu Jeepa zespół projektowy  kierował się właśnie tym legendarnym dziedzictwem, idąc jednak  dalej i tworząc SUV-a wyprzedzającego oczekiwania i potrafiącego więcej od wszystkich innych SUV-ów dostępnych na rynku. Nowy model posiada bowiem legendarne zdolności terenowe Jeepa 4×4 w połączeniu z jeszcze lepszymi właściwościami jezdnymi. Zaprojektowany w  oparciu o całkowicie nową architekturę i wyróżniający się nową stylistyką nadwozia, jednocześnie został powiększony  o trzeci rząd siedzeń. Zaspokajając tym samym rosnące potrzeby i oczekiwania klientów oczekujących dodatkowej przestrzeni i funkcjonalności. Grand Cherokee L naprawdę wyróżnia się w swoim segmencie i znowu podnosi poprzeczkę w zakresie możliwości, osiągów i luksusowego wyposażenia. Otwiera także nowe możliwości pod względem wszechstronności i funkcjonalności”.

Legendarne zdolności 4×4

Zarówno nadwozie, jak i wnętrze supernowoczesnego Jeepa Grand Cherokee L 2021 zaprojektowano tak, by zapewnić niezrównane możliwości terenowe i niezwykłą dynamikę jazdy. Renomowane systemy napędu 4×4 (Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II), zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift oraz system zarządzania trakcją Selec-Terrain gwarantują Grand Cherokee L legendarne zdolności 4×4, z których słynie marka Jeep. Nowa konstrukcja i rzeźbiona, aerodynamiczna stylistyka nadwozia łączą się, poprawiając osiągi pojazdu, bezpieczeństwo i niezawodność, a jednocześnie zmniejszają znacząco masę pojazdu, hałas, wibracje i uciążliwość korzystania (NVH). Zaprojektowany w celu zmaksymalizowania ogólnego bezpieczeństwa pasażerów, komfortu i wygody, Grand Cherokee L wyposażony jest w liczne systemy i technologie nowej generacji wyróżniające go na tle innych modeli w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.

Dostępny od II kwartału 2021 roku

Produkowany w zakładzie Mack Plant w Detroit, Jeep Grand Cherokee L 2021 pojawi się w salonach w II kwartale 2021 roku. Będzie dostępny w czterech różnych poziomach wyposażenia – Laredo, Limited, Overland i Summit. Natomiast produkcja nowego dwurzędowego Jeepa Grand Cherokee i jego zelektryfikowanej wersji 4xe rozpocznie się w fabryce Mack pod koniec 2021 roku.

Najczęściej nagradzany SUV w historii zapewnia jeszcze więcej legendarnych możliwości 4×4 i właściwości jezdne klasy Premium. Dodatkowo najwyższej jakości kunszt wykonania, luksusowe i komfortowe wnętrze, najbardziej zaawansowane w swojej klasie systemy bezpieczeństwa i technologie, teraz po raz pierwszy w wersji trzyrzędowej.

Najważniejsze cechy nowego modelu:
 • Oparty na legendarnych zdolnościach terenowych Jeepa® 4×4, oferujący luksusowe wyposażenie obejmujące najnowocześniejsze technologie nowy Jeep Grand Cherokee 2021, teraz w wersji 7-osobowej, zapewnia Klientom wyjątkowe wrażenia.
 • Trzy systemy napędu Jeep 4×4 i wiodący w swojej klasie system zarządzania trakcją Selec-Terrain oferujący aż pięć różnych trybów jazdy kontynuują i doskonalą tradycję legendarnych możliwości terenowych. Zapewniają większy prześwit i większą głębokość brodzenia w porównaniu z poprzednią generacją.
 • Nowa architektura pojazdu, niezależne zawieszenie przednie i tylne oraz ekskluzywne zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift z elektronicznym adaptacyjnym tłumieniem wstrząsów zapewniają wiodące w swojej klasie możliwości i doskonałą dynamikę jazdy.
 • Autentyczny design nadwozia i wyjątkowa jakość wykończenia zapewniają elegancką, nową stylistykę nadwozia z charakterystycznymi elementami wyróżniającymi markę Jeep, do których należą klasyczny siedmioszczelinowy grill, większy kąt natarcia z przodu i trapezoidalne nadkola.
 • Przestronne wnętrze klasy Premium oferuje w wyposażeniu standardowym 10” wyświetlacze na tablicy rozdzielczej, w tym bezramkowy ekran cyfrowego zestawu wskaźników i radio z ekranem dotykowym, nowe oświetlenie LED z oświetleniem ambientowym, fotel kierowcy i pasażera z funkcją masażu oraz personalizowane strefy klimatyzacji.
 • Elegancka, pikowana skóra Palermo, elementy wykończenia z drewna orzecha o wyraźnych słojach, 21” felgi oraz nowoczesne udogodnienia klasy Premium oferowane w standardzie  w pakiecie Reserve Package dla wersji Summit zapewniają najwyższy poziom luksusu.
 • Wyposażony w ponad 110 zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i ochrony, w tym systemy wspomagania kierowcy składające się na autonomiczną jazdę poziomu L2 oraz kamera z widokiem 360o  i asystent jazdy nocnej – system noktowizyjny. Zaawansowany system autonomicznej jazdy poziomu L2 bez konieczności trzymania rąk na kierownicy (funkcja „hands-free”) będzie dostępny pod koniec 2021 r. dla Grand Cherokee L MY2022.
 • Technologie nowej generacji, w tym najbardziej zaawansowany system Uconnect w historii z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto, wyświetlacz przezierny typu HUD – Head Up Display – do wyświetlania kluczowych informacji na przednich szybach, cyfrowe lusterko wsteczne, bezramkowy ekran cyfrowego zestawu wskaźników, system monitorowania tylnej kanapy oraz najwyższej jakości, ekskluzywny 19-głośnikowy system audio McIntosh o mocy 960 Watt.
 • Jeep Wave® – program lojalnościowy Premium dla posiadaczy samochodów marki Jeep  jest oferowany w standardzie dla nowego Grand Cherokee.
 • Jeep Grand Cherokee L pojawi się w salonach dealerskich Jeepa w drugim kwartale 2021 roku; nowy dwurzędowy Jeep Grand Cherokee i jego zelektryfikowana wersja 4xe zadebiutują pod koniec 2021 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Jeden komentarz do “Nowy Jeep Grand Cherokee 2021

 • Fajna informacja. Ale 5 minut czytania i nic szczegółów. Motory? Wymiary? Dane techniczne?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *