MotoryzacjaNajważniejszeSport

Porsche Supercup 2021: Larry ten Voorde zwycięża w Monte Carlo.

Pełna akcji runda otwierająca Porsche Mobil 1 Supercup 2021 zakończyła się zasłużonym zwycięstwem panującego mistrza Larry’ego ten Voorde (Team GP Elite). Holender od początku do końca kontrolował wyścig na słynnym torze ulicznym Monte Carlo. Pierwsza runda Pucharu Porsche była także dwukrotnie przerywana czerwoną flagą. Zwycięzca przekroczył linię mety ponad trzy sekundy przed Nowozelandczykiem Jaxonem Evansem (Martinet by Alméras).

Porsche Supercup 2021: Larry ten Voorde zwycięża w Monte Carlo
Jaxon Evans (NZ), Martinet by Almeras, Larry ten Voorde (NL), Team GP Elite, Dorian Boccolacci (F), Martinet by Almeras, Porsche Mobil 1 Supercup, Monaco 2021,

„To był doskonały początek sezonu” – powiedział Larry ten Voorde, rozradowany zwycięzca pierwszej rundy Porsche Supercup w Monte Carlo. „Mocno cisnąłem przez kilka pierwszych okrążeń, aby zyskać przewagę nad Jaxonem Evansem – to on jest facetem, którego bałem się najbardziej. Moja taktyka zadziałała. Pod koniec udało mi się nawet trochę zwolnić i kontrolować wypracowaną przewagę”. Debiutant Dorian Boccolacci (Martinet by Alméras) z Francji odpierał powtarzające się ataki Austriaka Christophera Zöchlinga (FACH AUTO TECH), aby wygrać porywający pojedynek o trzecią pozycję .

Porsche Supercup 2021: Larry ten Voorde zwycięża w Monte Carlo
Porsche 911 GT3 Cup, Larry ten Voorde (NL), Porsche Mobil 1 Supercup, Monaco 2021
Wypadek tuż po starcie

Szalony start rozpoczął pierwszy wyścig Porsche Mobil 1 Supercup 2021, w którym użyto paliwa wyścigowego Esso, produkowanego ze źródeł odnawialnych. Tuż po starcie kilka samochodów zderzyło się na podjeździe w kierunku kasyna. Wyścig został przerwany czerwoną flagą z powodu zablokowanego toru. Sześciu kierowców nie mogło pojawić się też po restarcie za samochodem bezpieczeństwa. Kolejne uderzenie w barierki wkrótce po restarcie spowodowało, że samochód bezpieczeństwa ponownie musiał wyjechać, ale tym razem tylko na jedno okrążenie.

Porsche Supercup 2021: Larry ten Voorde zwycięża w Monte Carlo
Porsche 911 GT3 Cup, Larry ten Voorde (NL), Porsche Mobil 1 Supercup, Monaco 2021,
Larry ten Voorde od startu do mety

Po każdym z dwóch ponownych wznowień wyścigu Larry ten Voorde utrzymywał się także na jego prowadzeniu. Zawodnik zaczął budować przewagę nad kolejnym Evansem o dziesiąte części sekundy. W międzyczasie Nowozelandczyk uzyskał przewagę nad Boccolaccim i Zöchlingiem. Pech prześladował jednak Juniora Porsche – Ayhancana Güvena. Jadąc na piątej pozycji, turecki kierowca wyścigowy musiał wycofać się na krótko przed metą z powodu problemów technicznych. Jednak jego kolega z zespołu BWT Lechner Racing, Luxemburczyk Dylan Pereira, wykonał imponującą szarżę. Po wypadku w kwalifikacjach najszybszy na wolnym treningu Pereira musiał rozpocząć wyścig 27 pozycji – z przedostatniego miejsca na starcie. Finalnie zajął świetne, 11 miejsce i został nagrodzony pięcioma punktami do klasyfikacji mistrzostw.

Porsche 911 GT3 Cup, Jaxon Evans (NZ), Porsche Mobil 1 Supercup, Monaco 2021

Oprócz byłego kierowcy Formuły 2, Boccolacciego, który zadebiutował w międzynarodowym pucharze Porsche zajmując trzecie miejsce, na podium debiutantów stanęli także Brytyjczyk Harry King (Parker Revs Racing) i Włoch Ludovico Laurini (Dinamic Motorsport). Zwycięstwo w klasie ProAm przypadło Francuzowi Clémentowi Mateu (Pierre Martinet by Alméras), który wyprzedził Austriaka Philippa Sagera (Dinamic Motorsport).

Porsche 911 GT3 Cup, Dorian Boccolacci (F), Porsche Mobil 1 Supercup, Monaco 2021,

„Początek 29. sezonu Porsche Mobil 1 Supercup nie mógł być bardziej spektakularny. Gratulacje dla broniącego tytułu Larry’ego ten Voorde za zwycięstwo. Wyścig pokazał również, że w tym roku w ścisłej czołówce pojawią się nowe nazwiska”- skomentował Oliver Schwab, kierownik projektu Porsche Mobil 1 Supercup.

Kolejnym miejscem w kalendarzu Porsche Mobil 1 Supercup 2021 jest Spielberg w Austrii, gdzie odbędą się dwa wyścigi. Najbliższy to Grand Prix Styrii (25-27 czerwca 2021).

Wyniki 1 rundy Pucharu Porsche Mobil 1 Supercup 2021, 15 okrążeń toru w Monte Carlo (MC):

1. Larry ten Voorde (NL/Team GP Elite), 25.45.487 minutes
2. Jaxon Evans (NZ/ Martinet by Alméras), +3.276 seconds
3. Dorian Boccolacci (F/Martinet by Alméras), +6.610 seconds
4. Christopher Zöchling (A/FACH AUTO TECH), +7.213 seconds
5. Florian Latorre (F/CLRT), +10.043 seconds
6. Leon Köhler (D/Nebulus Racing by Huber), +12.540 seconds

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *