MotoryzacjaNajważniejszeSport

Porsche Supercup 2021 Spielberg. Idealny weekend Larry’ego Ten Voorde

Pole position w sobotę i zwycięstwo w niedzielę po prowadzeniu wyścigu od startu do mety. Larry ten Voorde (Team GP Elite) z Holandii zdominował drugą rundę Porsche Mobil 1 Supercup 2021 w Spielberg. „Doskonale wystartowałem i miałem też szczęście, że moi konkurenci przeszkadzali sobie wzajemnie na pierwszym kilometrze” – powiedział panujący mistrz Porsche Supercup, opisując początek wyścigu.

2 runda Porsche Supercup 2021, Spielberg, Austria. Idealny weekend dla Larry Ten Voorde
Porsche 911 GT3 Cup, Larry ten Voorde (NL), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021

Podczas gdy turecki Junior Porsche Ayhancan Güven (BWT Lechner Racing) zdołał obronić swoje drugie miejsce w stawce, Niemiec Leon Köhler (Nebulus Racing by Huber) prześlizgnął się obok Francuza Doriana Boccolacciego (Martinet by Alméras) na pierwszym okrążeniu. Prowadzący kwartet przekroczył linię mety po 18 okrążeniach toru Red Bull Ring w tej kolejności. Dzięki swojej drugiej wygranej w sezonie, Larry ten Voorde znacznie powiększył też swoją przewagę w mistrzostwach. Z kolei Boccolacci jest nowym wiceliderem w klasyfikacji punktowej sezonu.

2 runda Porsche Supercup 2021, Spielberg, Austria. Idealny weekend dla Larry Ten Voorde
Start, Porsche 911 GT3 Cup, Larry ten Voorde (NL), Ayhancan Güven (TR), Dorian Boccolacci (F), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021
Boccolacci zwycięzcą klasyfikacji debiutantów

W przeciwieństwie do zwycięzcy, Güven nie był zadowolony ze swojego startu. „Nie miałem szansy zaatakować Larry’ego na początku wyścigu. Potem był po prostu zbyt szybki” – przyznał zawodnik Porsche Junior. Köhler jednak wykorzystał drobny błąd Boccolacciego, który rozpoczął wyścig z trzeciego pola i odebrał mu tę pozycję. „Dorian zostawił lukę, udało mi się trzymać za Ayhancanem i wyprzedzić Doriana w jego strudze powietrza” – powiedział zadowolony 21-letni Niemiec. Drugie zwycięstwo Boccolacciego w kategorii debiutantów w Porsche Mobil 1 Supercup to jednak marne pocieszenie – „Celowałem w podium” – powiedział na mecie.

Porsche 911 GT3 Cup, Ayhancan Güven (TR), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021
Zacięta walka o kolejne miejsca

Podczas gdy pierwsze cztery pozycje zostały ustalone dość wcześnie, przez cały wyścig szalała zacięta trójstronna walka o piąte miejsce. Max van Splunteren (Team GP Elite) odpierał ataki Jaxona Evansa (Martinet by Alméras). „Jaxon lekko dotknął mnie kilka razy podczas hamowania. Jednak cały czas udawało mi się utrzymać go za sobą na następnej prostej” – wyjaśnił Van Splunteren. Ze swojej strony Nowozelandczyk obronił też wszelkie próby wyprzedzania go przez Christophera Zöchlinga (FACH AUTO TECH). Swoim specjalnym malowaniem samochodu, Austriak zwrócił uwagę również na fakt, że paliwo w Porsche Mobil 1 Supercup pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Porsche 911 GT3 Cup, Max van Splunteren (NL), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021

Dorian Boccolacci okazał się niepokonany w klasyfikacji debiutantów w dwóch wyścigach w których startował w tym sezonie. W Spielbergu były kierowca Formuły 2 zajął czwarte miejsce. Wyprzedził Niemca Laurina Heinricha (Nebulus Racing by Huber) na dziewiątym miejscu i Lodovico Lauriniego (Dinamic Motorsport) z Włoch, który osiągnął metę na 15. miejscu. W klasyfikacji ProAm, Roar Lindland (Nebulus Racing by Huber) z Norwegii po raz pierwszy też w tym sezonie poprowadził wyścig klasy ProAm do mety. Oczywiście za kierownicą swojego Porsche 911 GT3 Cup o mocy 375 kW (510 KM). Broniący tytułu mistrza ProAm wygrał więc swoją klasę z Nicolasem Misslinem (Lechner Racing Middle East) z Monako i Philippem Sagerem (Dinamic Motorsport), z Austrii.

2 runda Porsche Supercup 2021, Spielberg, Austria. Idealny weekend dla Larry Ten Voorde
Porsche 911 GT3 Cup, Dorian Boccolacci (F), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021
Kolejna runda w następny weekend

Porsche Mobil 1 Supercup 2021 zostaje w Spielbergu przez kolejny tydzień. Już w następny weekend 2-4 lipca 2021 r. tor Red Bull Ring będzie również gospodarzem trzeciej rundy sezonu 2021. Wyścig ten, jak zwykle odbędzie się także przed Grand Prix Austrii F1.

Druga runda Porsche Mobil 1 Supercup 2021, 18 okrążeń – Spielberg, Austria – wyniki:

1. Larry ten Voorde (NL/Team GP Elite), 27:9.734 minutes
2. Ayhancan Güven (TR/BWT Lechner Racing), +1.736 seconds
3. Leon Köhler (D/Nebulus Racing by Huber), + 3.000 seconds
4. Dorian Boccolacci (F/Martinet by Alméras), + 8.172 seconds
5. Max van Splunteren (NL/Team GP Elite), +10.672 seconds
6. Jaxon Evans (NZ/Martinet by Alméras), + 11.019 seconds

2 runda Porsche Supercup 2021, Spielberg, Austria. Idealny weekend dla Larry Ten Voorde
Ayhancan Güven (TR), BWT Lechner Racing, Larry ten Voorde (NL), Team GP Elite, Leon Köhler (D), Nebulus Racing by Huber, Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021
Klasyfikacja generalna Porsche Mobil 1 Supercup po 2 z 8 wyścigów:

1. Larry ten Voorde (NL/Team GP Elite), 50 points
2. Dorian Boccolacci (F/Martinet by Alméras), 31 points
3. Jaxon Evans (NZ/Martinet by Alméras), 30 points
4. Leon Köhler (D/Nebulus Racing by Huber), 27 points
5. Christopher Zöchling (A/FACH AUTO TECH), 23 points
6. Ayhancan Güven (TR/BWT Lechner Racing), 20 points

Porsche 911 GT3 Cup, Christopher Zöchling (A), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2021

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *