MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

VW ID.5 już w ofercie Volkswagena w Polsce

Do gamy w pełni elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID. dołącza trzeci model: jest nim SUV coupe, ID.5. Samochód naszpikowano najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dostępny jest także w dynamicznej wersji GTX z napędem na cztery koła. Ceny VW ID.5 zaczynają się od 209 690 zł, a w przypadku skorzystania z oferty Volkswagen Financial Services i dopłaty w programie „Mój Elektryk”, VW ID.5 można użytkować już od 1553 zł netto miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 10%).

VW ID.5 już w ofercie Volkswagena w Polsce
Nowe oprogramowanie ID.Software 3.0

Elegancki i wyróżniający się wyrazistą stylistyką elektryczny SUV typu coupe to kolejny model, podkreślający dynamikę rozwoju Volkswagena na płaszczyźnie elektromobilności. Wyposażono go w nowe oprogramowanie ID.Software 3.0, które pozwala m.in. na szybkie ładowanie akumulatorów energią elektryczną o mocy do 135 kW. Zmodyfikowano także system obsługi głosowej. Zastosowanie w VW ID.5 topowego oprogramowania, umożliwia zdalną aktualizację i aplikację nowych funkcji. Dzięki temu ID.5 jest autem na najwyższym poziomie technicznym w gamie elektrycznych Volkswagenów. Produkowany z neutralnym bilansem emisji CO2 samochód łączy najnowocześniejsze technologie z ekspresyjnym designem. Dzięki wykorzystaniu w ID.5 systemów asystujących najnowszej generacji, Volkswagen wykonuje kolejny krok na drodze ku technologii jazdy autonomicznej.

VW ID.5 już w ofercie Volkswagena w Polsce
Ceny

Cennik modelu ID.5 w Polsce otwiera wersja Pro, dostępna od 209 690 zł. Jest to wariant o mocy 174 KM, z akumulatorem o pojemności 77 kWh i napędem na tylną oś. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,4 s oraz zasięg do 521 km (wg WLTP). ID.5 Pro Performance dostępny od 216 390 zł to wersja wyposażona podobnie, jak ID.5 Pro w akumulator 77 kWh. Oferuje jednak moc 204 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa w nim 8,4 s. Prędkość maksymalna VW ID.5 odmian Pro i Pro Performance wynosi 160 km/h.

Volkswagen ID.5
Pakiety wyposażenia

ID.5 można doposażyć w wiele elementów wyposażenia opcjonalnego, zebranych w dziesięciu pakietach. Wśród nich znaleźć można m.in. pakiet Assistance Plus, oferujący system Travel Assist wykorzystujący dane inteligencji zbiorowej i zapewniający półautomatyczną jazdę czy Park Assist Plus z funkcją pamięci, który może wykonywać zapamiętane, spersonalizowane manewry. Klienci mogą także zdecydować się na zakup pakietów wpływających na wygląd samochodu (Design, Design Plus), rozbudowujących cyfrowe możliwości pojazdu (Infotainment i Infotainment Plus) czy podnoszących wygodę użytkowania ID.5 (pakiety Komfort i Komfort Plus).

Volkswagen ID.5
Sportowy GTX

ID.5 jest dostępny także w dynamicznej, sportowej wersji GTX. Dzięki zastosowaniu dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 299 KM i napędowi na cztery koła, model ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 6,3 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Ceny VW ID.5 w wersji GTX zaczynają się od 243 590 zł.

Volkswagen ID.5

Nowy ID.5 i jego sportowa, najmocniejsza wersja GTX z napędem na cztery koła będą produkowane w zakładzie Volkswagena w Zwickau. Będą dostarczane klientom jako modele neutralne pod względem emisji CO2. Jeśli użytkownik będzie je zasilał tylko zieloną energią, będą one mogły być użytkowane w sposób niemal nieuciążliwy dla klimatu.

VW ID.5 już w ofercie Volkswagena w Polsce

Co niezwykle istotne, model oferowany jest także w ramach programu „Mój Elektryk”. Za sprawą systemu rządowych dopłat, ID.5 w ramach finansowania oferowanego przez Volkswagen Financial Services dostępny jest od 1553 zł netto. Ze szczegółową ofertą modelu będzie można zapoznać się na stronie internetowej marki Volkswagen. Pierwsze egzemplarze ID.5 pojawią się w polskich salonach Volkswagena na początku II kwartału 2022 roku.

VW ID.5 już w ofercie Volkswagena w Polsce

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *