MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowa Honda Accord debiutuje w USA

Przez wiele lat Honda Accord była jednym z filarów europejskiej oferty Hondy. Potem nagle zniknęła, ale na innych rynkach nadal jest w ofercie. W Stanach Zjednoczonych debiutuje właśnie wersja na rok 2023.

Nowa Honda Accord debiutuje w USA
2023 Honda Accord.

Honda zakłada, że ponad połowę sprzedaży zapewni nowy model hybrydowy. To, oczywiście, typowa dla Hondy hybryda szeregowa, z dwoma silnikami elektrycznymi i jednym spalinowym. To nowa, dwulitrowa jednostka pracująca w cyklu Atkinsona. Łączna moc układu wyniesie 204 KM. Wariant czysto spalinowy to znany już silnik 1.5 turbo.

Nowa Honda Accord debiutuje w USA
2023 Honda Accord.

Topowy model Touring wyposażono w pierwszą zintegrowaną przez Hondę funkcję Google. Obejmuje to aplikacje takie jak Asystent Google, Mapy Google i inne aplikacje pobierane z Google Play. Accorda Touring również wyposażono w standardowy 6-calowy wyświetlacz head-up i 12-głośnikowy system audio premium Bose. Nowy Accord 11. generacji będzie nadal produkowany w Marysville Auto Plant w Ohio. Honda wyprodukowała w Ohio już ponad 12,5 miliona Accordów od rozpoczęcia produkcji w USA w 1982 roku.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *