MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lucid Gravity – zapowiedź nowego modelu i…

Amerykańska marka Lucid nie zwalnia. Po modelu Air, który pod wieloma względami pokonuje konkurencję, zapowiedziano premierę nowego samochodu, siedmioosobowego SUV-a Gravity. Ma to być flagowy model Lucida, jeszcze bardziej luksusowy niż Air. O samochodzie nie wiadomo jeszcze prawie nic, choć premierę zapowiedziano na rok 2024, a zamówienia mają być zbierane już na początku 2023. Być może decyzję o ujawnieniu modelu Lucid Gravity przyspieszono ze względu na niedawną premierę Volvo EX90 – nowy amerykański SUV będzie dla niego bezpośrednią konkurencją.

Air w nowych wersjach: Touring i Pure

Jednocześnie dwóch nowych wersji doczekał się bestseller marki, czyli sedan Air. Touring, z napędem obu osi i dwoma silnikami o łącznej mocy 620 KM ma przyspieszać od 0 do 60 mph (96 km/h) w 3,4 sekundy. Jego przewidywany zasięg to 680 kilometrów.

Z kolei wersja Pure będzie dostępna także z tylnym napędem, a przewidywany zasięg wyniesie 650 kilometrów.

…a także Sapphire

W przyszłym roku zadebiutować ma także sportowy wariant Sapphire, z trzema silnikami (dwoma na tylnej osi). Producent podaje moc 1200 KM, a przyspieszenie od 0 do 160 km/h wynieść ma 3,87 sekundy.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *