110 lat Spirit of Ecstasy

Rolls-Royce Motor Cars świętuje 110 urodziny swojego oficjalnego symbolu, figurki Spirit of Ecstasy. Prawa do projektu zostały zarejestrowane 6 lutego 1911 roku. Tym samym ustanowiły one element definiujący markę Rolls-Royce i tworząc jeden z najbardziej rozpoznawalnych, ikonicznych i pożądanych symboli luksusu. Figurka, pomimo długiego i pełnego wydarzeń życia, pozostała niemal w niezmienionej postaci. Wciąż zdobi maskę każdego Rolls-Royce’a zbudowanego w fabryce w Goodwood (Home of Rolls-Royce).

The Whisperer

Projekt został zaczerpnięty ze statuetki zatytułowanej The Whisperer  rzeźbiarza i ilustratora Charlesa Sykesa. Stworzył ją on z brązu dla swojego pracodawcy, pioniera motoryzacji i jednego z pierwszych entuzjastów Rolls-Royce’a, Lorda Montague of Beaulieu. Fundamentalny dla marki związek pomiędzy światami sztuki i motoryzacji trwa do dziś poprzez MUSE, The Rolls-Royce Art Programme, wspierając rozwój artystycznej animacji komputerowej.

Początkowo figurka Spirit of Ecstasy mierzyła 7 cali (ok. 18 cm). Dziś jest mniejsza – ma 3 cale (ok. 7,5 cm). Może być bezpiecznie ukryta przed widokiem w specjalnym schowku w masce do momentu uruchomienia silnika. Wówczas wyłania się płynnie i z gracją. Wpiera ją w tym specjalny precyzyjny mechanizm nazwany „the rise”.

“Spirit of Ecstasy, jako godło, prezentuje o wiele więcej, niż tylko naszą firmę i jej produkty. Dla naszych klientów jest potężnym symbolem sukcesu, wytrwałości, osiągnięć oraz pozycji, symbolem trwale i powszechnie rozpoznawalnym. Jej piękno, prostota, elegancja i unikalność uosabiają wszystko, czego nasi klienci poszukują (i znajdują) w swoich Rolls-Royce’ach. Wewnątrz firmy Spirit of Ecstasy pielęgnuje poczucie dumy i wzmacnia morale. Także jednoczy i daje poczucie siły wszystkim członkom rodziny Rolls-Royce’a na całym świecie. Przypomina nam o dziedzictwie, pryncypiach oraz motywuje nas do dzielenia się tym, co w nas najlepsze. Każdy samochód, który budujemy, musi być godzien wożenia jej na masce. To ona sprawia, iż zarówno każdy Rolls-Royce jak i nasza firma są unikalne.” – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Dyrektor Generalny Rolls-Royce Motor Cars.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *