MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lamborghini Huracan Sterrato – superauto na szutry

Po dużym zainteresowaniu premierą Porsche 911 Dakar, swój „crossover-coupé” przedstawia Lamborghini. Model Lamborghini Huracan Sterrato ma powiększony o 44 mm prześwit, oraz rozstaw kół – przednich o 30 mm i tylnych o 34 mm. Samochód wyposażono w hamulce z aluminiowymi stałymi zaciskami monoblokowymi z sześcioma (przód) i czterema tłoczkami (tył) oraz wentylowane i nawiercane krzyżowo tarcze węglowo-ceramiczne o średnicy 380 mm i grubości 38 mm z przodu i średnicy 356 mm i 32 mm  grubości z tyłu. Na dziewiętnastocalowych felgach znajdują się specjalnie zaprojektowane opony Bridgestone Dueler AT 002. Mają one rozmiar 235/40R19 z przodu oraz 285/40R19 z tyłu. Opony wykonano w technologii run-flat, pozwalającej na przejechanie 80 km przy prędkości 80 km/h nawet przy zerowym ciśnieniu.

610 KM i 560 Nm

Lamborghini Huracan Sterrato napędza 5,2-litrowy silnik V10 o maksymalnej mocy 610 KM. Jego moment obrotowy wynosi 560 Nm (przy 6500 obr./min). Połączono go z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów i elektronicznie sterowanym napędem na wszystkie koła. Napęd wyposażono też w tylną mechaniczną samoczynną blokadę mechanizmu różnicowego. Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu osiągów na nieutwardzonych i piaszczystych nawierzchniach, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy. Samochód osiąga prędkość maksymalną 260 km/h. W porównaniu z Huracánem EVO, Sterrato jest wyposażony w zaktualizowaną wersję systemu LDVI (Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics). Ma on zmodyfikowane kalibracje trybów jazdy STRADA i SPORT. Po raz pierwszy także wprowadzono tryb RALLY, dla warunków o niskiej przyczepności.

Cena…?

Nowy Huracán Sterrato oferuje niemal nieograniczone możliwości personalizacji wyglądu samochodu. Dzięki programowi Lamborghini Ad Personam można wybierać spośród 350 kolorów nadwozia i ponad 60 kolorów wnętrza ze skóry i Alcantary.

Produkcja limitowanej edycji 1499 egzemplarzy rozpocznie się w lutym 2023 roku. Cena zaczyna się od 263.000 euro, jednak w przypadku tego samochodu nie będzie ona miała większego znaczenia.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *