MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen ID.3 po liftingu jest gotowy. Premiera wiosną

Volkswagen wiosną 2023 roku zaprezentuje nową generację modelu ID.3 po liftingu. Do tej pory do klientów na całym świecie trafiło ponad pół miliona egzemplarzy modeli ID., zbudowanych na platformie MEB. Obecnie produkowany model ID.3 zjeżdża z taśmy zakładów w Zwickau i Dreźnie w Niemczech. W przyszłym roku do tej dwójki dołączy główna fabryka Volkswagena – w Wolfsburgu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt.

Volkswagen ID.3 po liftingu

„Nowy ID.3 jest dowodem, że jakość, design i zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważne. Auto wygląda dojrzalej. Zmieniliśmy także materiały użyte we wnętrzu” – mówi Imelda Labbe, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. Przy tworzeniu nowej wersji ID.3 zespół projektantów uwzględnił szereg sugestii klientów, aby ulepszyć produkt i wzbogacić wyposażenie standardowe. „Oczekiwania naszych klientów są dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego też uważnie słuchamy i staramy się dostosować portfolio naszych produktów do ich wymagań” – dodaje Labbe.

Volkswagen ID.3 po liftingu
Nowe oprogramowanie

W nowym ID.3 będzie stosowane oprogramowanie najnowszej generacji, które poprawia wydajność systemu i może być aktualizowane zdalnie (over-the-air). Wyposażenie standardowe będzie także bogatsze. W standardzie znajdą m.in. ekran systemu infotainment o przekątnej 12 cali, podwójna podłoga bagażnika oraz konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje.

Volkswagen ID.3 po liftingu

Takie funkcje jak Plug&Charge oraz inteligentne planowanie trasy, uwzględniające stacje ładowania sprawiają, że użytkowanie nowego ID.3 będzie jeszcze prostsze i wygodniejsze. Volkswagen zastosuje w nowym ID.3 po liftingu najnowszą generację w pełni zintegrowanych systemów wspomagających kierowcę. Wśród nich na wyróżnienie zasługują np. dostępny za dopłatą system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci.

„Częścią strategii Volkswagena jest oferowanie najnowocześniejszych technologii i innowacji we wszystkich modelach, także w pojazdach kompaktowych. ID.3 jest tego dowodem – na przykład jeśli chodzi o nowe systemy zwiększające komfort i wspomagające kierowcę. To kolejny krok na drodze do wysoce zautomatyzowanej jazdy. Wszystko dzięki wykorzystaniu danych inteligencji zbiorowej w systemie Travel Assist” – wyjaśnia Kai Grünitz, członek zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialny za rozwój.

Polscy klienci już wkrótce będą mogli zamawiać wstępnie skonfigurowane wersje aktualnej generacji modelu ID.3: Life, Business, Style, Max i Tour. Ich specyfikacja jak i ceny Volkswagen przedstawi w pierwszej połowie grudnia.

Półprzewodniki…

Z powodu wymagającej sytuacji związanej z dostawami półprzewodników i istniejącego portfela zamówień Volkswagen szacuje, że pierwsze egzemplarze modeli ID.3 Pro: Life, Business, Style, Max oraz ID.3 Pro S Tour nie zostaną dostarczone klientom przed czwartym kwartałem 2023 roku. Plan zakłada, że do tego czasu rozpocznie się produkcja nowej generacji wersji ID.3. Może to oznaczać, że dostarczony pojazd nie będzie tym, który widnieje w konfiguratorze lub na umowie w momencie składania zamówienia. Zamiast tego klient otrzyma ulepszoną wersję ID.3. Pojazd może różnić się od zamówionego, ale wszelkie różnice będą korzystne dla klienta. Kierownica w modelu ID. jest obecnie obszyta skórą; zostanie ona zastąpiona wysokiej jakości substytutem skóry. W związku z udoskonalaniem konstrukcji, dane dotyczące zużycia energii i zasięgu wg WLTP mogą różnić się od podawanych obecnie wartości. Różnica będzie niewielka – maksymalnie o 2 procent.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *