MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Hyundai Kona – większy, z różnymi napędami

Hyundai pokazał zupełnie nowy wariant popularnego miejskiego crossovera Kona. Nowy Hyundai Kona w odsłonie na rok modelowy 2024 będzie większa, zachowa jednak trzy rodzaje napędu – spalinowy, hybrydowy i elektryczny. Dodatkowo dostępny będzie także sportowy wariant N Line. Samochód urósł do 4,35 metra długości, czyli o 15 cm więcej od poprzednika. KONA zyskała również 25 mm szerokości i 60 mm długości rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem. Wszystkie wersje opracowano na platformie przewidzianej dla napędu elektrycznego.

Nowy Hyundai Kona

Zachowano charakterystyczne dzielone światła, tym razem jednak z przodu i z tyłu mają one kształt biegnących przez całą szerokość nadwozia linii. Samochód elektryczny będzie wyróżniać się „pikselami” podobnymi do tych z modeli Ioniq. Całkowicie nowe jest też wnętrze, większe i wygodniejsze. Ekran centralny ma przekątną 12,3 cala, a sterowanie biegami przeniesiono pod kierownicę. Szczegóły i specyfikacje napędów mają być podane na początku przyszłego roku.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *