MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lancia Pu+Ra HPE – co to ma być?

Może się wydawać, że to spóźniony żart primaaprilisowy, ale nie. Koncern Stellantis naprawdę chce „reaktywować” markę Lancia, i zapowiada to kolejnym samochodem koncepcyjnym, pokazując model Lancia Pu+Ra HPE. Podobno ma mieć zasięg ponad 700 km, ładować się w 10 minut i zużywać poniżej 10 kWh na 100 km.

Lancia Pu+Ra HPE

Nowościami mają być także interfejs SALA (Sound Air Light Augmentation), który ma łączyć obsługę audio, klimatyzacji i oświetlenia, korzystając przy tym z TAPE, czyli Tailored Predictive Experience, sztucznej inteligencji Stellantis. Tak, oni naprawdę używają tych nazw.

Wizualnie to coś inspirowane ponoć było kilkoma różnymi modelami klasycznymi, jak Aurelia, Flaminia, Beta HPE i Stratos. Vincenzo Lancia przewraca się w grobie.

Lancia Pu+Ra HPE

Za wnętrze z kolei odpowiada meblarska firma Cassina, bardzo także ponoć znana. Zdaniem projektantów, ma ono sprawić, że kierowca i pasażerowie poczują się jak w domu. Wykonano je, oczywiście, z materiałów pochodzących z powtórnego przetworzenia, ale też na przykład naturalnej wełny.

Z zapowiedzi mniej żartobliwych – w przyszłym roku Lancia ma wprowadzić na rynek nowego Ypsilona, w wersjach hybrydowej i elektrycznej. Z kolei od roku 2026 wszystkie modele będą już wyłącznie elektryczne. Cóż, Stellantis niejedną markę zdąży do tego czasu rozwalić.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *