MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Cupra Tavascan – nowy elektryczny SUV

W roku 2019 nowa wtedy marka Cupra pokazała koncepcyjny model pod nazwą Tavascan. Dzisiaj zadebiutowała wersja produkcyjna. Jak na markę o sportowych ambicjach przystało, Tavascan będzie mocniejszy od swoich odpowiedników spod znaku VW i Skody – dostępne będą warianty o mocach 286 i 340 KM. Mocniejszy Tavascan wyposażony będzie w dwa silniki zamontowane na obu osiach. Bateria o pojemności netto 77 kWh ma, według producenta, zapewniać zasięg do 550 km.

Cupra Tavascan

Cupra Tavascan fabrycznie otrzyma sportowe zawieszenie, układ Dynamic Chassis Control i progresywny układ kierowniczy. Samochód będzie łatwo rozpoznawalny także dzięki matrycowym światłom LED w charakterystycznym dla marki kształcie. Tavascan zbudowany jest oczywiście na platformie MEB, na której powstały także inne elektryczne modele koncernu VAG. Produkowany będzie, co jest nowością, w Chinach – w nowoczesnej fabryce VAG w miejscowości Anhui. Tavascan trafi do sprzedaży w przyszłym roku, natomiast na rok 2025 Cupra planuje wprowadzenie kolejnych modeli – Terramar i UrbanRebel.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *