MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen Golf R 333 – przyszły klasyk?

Tylko 333 numerowane egzemplarze limitowanej edycji modelu Golf R trafią w tym roku do klientów niemieckiej sieci dealerskiej. Model oparto na Golfie R Performance, zwiększając jego moc do… 333 KM. Samochód dostępny będzie tylko w jednym, specjalnym kolorze – Lime Yellow Metallic. Będzie go więc z daleka widać, ale też słychać, a to za sprawą tytanowego układu wydechowego Akrapovič.

Volkswagen Golf R 333
333 KM i 420 Nm

Za rozdział 420 Nm momentu obrotowego odpowiada układ R-Performance Torque Vectoring. Rozdziela on moment nie tylko pomiędzy osiami, ale także tylnymi kołami. To pozwoliło wprowadzić tryb jazdy Drift. Towarzyszy mu także tryb Special, zestrojony pod Nordschleife – północną pętlę toru Nürburgring. Do Golfa R 333 będą montowane czarne, 19-calowe felgi Estoril z oponami typu semi-slick. Prędkość maksymalną podniesiono do 270 km/h. Od zera do 100 km/h Golf R 333 przyspiesza w 4,6 sekundy.

Volkswagen Golf R 333
Wyposażenie

Standardowe wyposażenie obejmuje również sportowe fotele premium obszyte skórą Nappa (ze zintegrowanym zagłówkiem) oraz mocne reflektory matrycowe IQ.LIGHT LED (wraz z pakietem Light i Vision). Pakiet IQ.DRIVE zawiera najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę. Należą do nich Travel Assist, system utrzymywania pasa ruchu Lane Assist, Emergency Assist i adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją stop & go. Golf R 333 Limited Edition jest również wyposażony w środkową poduszkę powietrzną (z przodu) i system kamer cofania. Doskonały dźwięk we wnętrzu zapewnia system firmy Harman Kardon z 8+1 głośnikami i łączną mocą 480 W.

Volkswagen Golf R 333
333 sztuki po 76 410 Euro

Volkswagen Golf R pojawił się na rynku w roku 2002 i od tego czasu sprzedano już ponad 250 tysięcy kolejnych wariantów. Limitowany model można było zamawiać w Niemczech w cenie 76 410 euro. Można było, gdyż wszystkie sprzedano w zaledwie 8 minut… Produkcja 333 egzemplarzy ruszy we wrześniu, a w październiku samochody trafią do klientów podczas specjalnego wydarzenia w Autostadt w Wolfsburgu.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *