MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Odświeżony, nowy Ford Kuga

Ford zachęca do korzystania z rozwiązań elektrycznej przyszłości. Ford Kuga, jako najlepiej sprzedająca się hybryda plug-in (PHEV) w Europie w latach 2021, 2022, jest na dobrej drodze, by powtórzyć ten wynik w 2023 roku. Odważnie zaprojektowana nowa Kuga oferuje zaskakująco dobre osiągi dzięki hybrydowym układom napędowym, wygodę stałej łączności oraz pełną gamę najnowszej generacji systemów wspomagania kierowcy, które czynią z niej idealnego towarzysza codziennych przygód.

Nowa linia modelu Kuga – samochodu zaprojektowanego dla europejskich kierowców i produkowanego w Europie – zapewnia do 69 km jazdy na napędzie wyłącznie elektrycznym klientom, którzy zdecydują się na wersję PHEV. Mogą oni korzystać z domowego lub publicznego ładowania akumulatora trakcyjnego. Kierowcom, którzy nie mają możliwości ładowania akumulatora z zewnętrznego źródła, hybrydowa Kuga Hybrid oferuje wygodę i komfort zelektryfikowanego układu napędowego z zasięgiem do 900 km na jednym zbiorniku paliwa. Samochód zapewnia do 64 procent czystej jazdy z napędem elektrycznym w mieście.

Zarówno nowa Kuga Plug-In Hybrid, jak i Kuga Hybrid AWD zapewniają znacznie lepsze przyspieszenia, przy zmniejszonej emisji spalin. Wszystko to dzięki korzystaniu z napędu elektrycznego. Dzięki zdolności holowania przyczepy do 2100 kg ,Kuga poradzi sobie z dużą przyczepą kempingową czy przyczepą do przewozu koni.

„Ford Kuga stał się rynkowym hitem od momentu wprowadzenia go do sprzedaży w 2008 roku. Nowa Kuga to najlepsze wcielenie tego samochodu w historii, z nowym poziomem możliwości, łączności i komfortu” – powiedział Jon Williams, dyrektor generalny Ford Blue w Europie.

Niebanalne wzornictwo i bezproblemowa łączność

Nowy Ford Kuga zmienił się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, oferując świeży, wyrazisty design. Elegancka wersja Titanium, sportowa ST-Line i wytrzymała Active mają unikatowe cechy konstrukcyjne i wyróżniające je detale. Przyciągająca wzrok listwa świetlna LED między reflektorami podkreśla nowy przedni wlot powietrza, prezentujący niebieski owal Forda.

We wnętrzu nowej Kugi zainstalowano najnowszą generację systemu informacyjno-rozrywkowego Ford SYNC 4. Oferuje on dwukrotnie większą moc obliczeniową niż poprzednia wersja systemu SYNC. Płynnie integrując się ze smartfonami, system zapewnia łączność 5G gwarantującą szybki dostęp do informacji i nawigację korzystającą z chmury obliczeniowej. Pomaga ona unikać korków na drogach. Samochód oferuje także Apple CarPlay i Android Auto pozwalające na bezprzewodowy dostęp do kluczowych aplikacji i informacji. Asystent głosowy Alexa jest również standardem. Dzięki temu kierowca i pasażerowie mogą zadawać pytania lub wydawać polecenia nawet bez podłączonego smartfona.

System SYNC 4 wspiera również kierowców w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości holowniczych. Wprowadzono listę kontrolną podłączania przyczepy, która pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa i pewności w czasie holowania. Nawigacja Trailer Tow umożliwia kierowcom wprowadzenie wymiarów samochodu i przyczepy. Dzięki temu system SYNC 4 może wybrać trasę unikając ciasnych zakrętów, niskich przejazdów i innych przeszkód.

Najnowsza technika prosto z fabryki

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy zapewniają komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach. Tempomat adaptacyjny nowej generacji może teraz automatycznie hamować przed zakrętami i skrzyżowaniami, a także w innych sytuacjach. Z kolei system kamer 360 stopni oferuje widok z lotu ptaka. Dzięki niemu parkowanie, przygotowanie do podłączenia przyczepy, a nawet korzystanie z automatycznej myjni stają się banalnie łatwe.

Praktyczność jest sednem wnętrza nowej Kugi, oferując komfort, wygodę i gotowość na przygody w mieście i poza nim. Przesuwane siedzenia w drugim rzędzie mogą zwiększyć przestrzeń na nogi do ponad 1 metra dla pasażerów z tyłu lub zapewnić do 140 litrów dodatkowej przestrzeni bagażowej. Dostępne jako standard w wersjach ST-Line X oraz Active X ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR umożliwiają elektryczną regulację w 12-stu kierunkach i ręczną w 6-ciu. Dzięki nim pasażerowie w pierwszym rzędzie mogą zapewnić podparcie ciała tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Ford Kuga Active

Wśród wersji wyposażenia nowej Kugi znalazła się nowa seria Active. To wersja idealna dla klientów potrzebujących najbardziej wytrzymałej Kugi. Zarówno pod względem wyglądu, jak i możliwości, zdolnej do radzenia sobie z trudniejszymi nawierzchniami, w tym piaszczystymi lub błotnistymi.

Zaawansowana technika oświetleniowa pomaga zwiększyć komfort i pewność siebie kierowcy. Wszystko dzięki nowym, w pełni LED-owym reflektorom oraz automatycznemu sterowaniu światłami drogowymi oferowanymi w wyposażeniu standardowym. Opcjonalne reflektory matrycowe LED wykorzystują też dane nawigacyjne i kamerę zamontowaną za przednią szybą do odczytywania znaków drogowych. Zapewniają także najodpowiedniejszy strumień świetlny na zakrętach, skrzyżowaniach i rondach, poprawiając widoczność pieszych i rowerzystów.

Nowa Kuga jest produkowana w Europie w nowoczesnej fabryce Forda w Walencji w Hiszpanii. Technologia druku części 3D zapewnia bardzo precyzyjną i ekologiczną produkcję. Inżynierowie korzystają także z systemów sztucznej inteligencji, by zapewnić najwyższą jakość produkowanych samochodów.

Produkcja nowej Kugi rozpoczyna się na początku lutego, zamówienia na nią będzie można składać pod koniec stycznia 2024 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *