MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe Subaru Impreza na amerykański rynek

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles zaprezentowano szóstą generację Subaru Impreza, przeznaczoną na rynek północnoamerykański. Tym razem jest to tylko pięciodrzwiowy hatchback, o sedanie zdaje się więc zapomniano. Impreza będzie mieć trzy wersje wyposażenia i dwa silniki. Warianty Base i Sport będą wyposażone w czterocylindrowy, dwulitrowy silnik typu bokser o mocy 152 KM. Wersja RS otrzyma silnik 2,5 litra i moc zwiększoną do 182 KM. Oba silniki będą sprzężone ze skrzynią CVT, w wariantach Sport i RS także z możliwością zmiany przełożeń łopatkami. Na szczęście jednak zachowano klasyczny dla Subaru napęd Symmetrical AWD.

Subaru Impreza Sport

Wszystkie samochody będą wyposażone w opatentowany przez Subaru system bezpieczeństwa Eye Sight w najnowszej wersji, pozwalającej rozpoznawać na przykład pieszych i rowerzystów. System ma za zadanie ostrzegać kierowcę o przeszkodzie, a w razie potrzeby także samodzielnie zatrzymać samochód.

Model nosi oznaczenie rocznikowe 2024, ale w sprzedaży w USA pojawi się już na wiosnę przyszłego roku.

Dane techniczne:
WersjaBaseSportRS
długość / szerokość / wysokość (mm)4475/1780/14814475/1780/14814475/1780/1481
Rozstaw osi (mm)267026702670
Silnik2,0 l, czterocylindrowy boxer2,0 l, czterocylindrowy boxer2,5 l, czterocylindrowy boxer
Max moc (KM)152152182
Max moment obrotowy (Nm)197197241
NapędSymetryczny AWDSymetryczny AWDSymetryczny AWD
Zawieszenie przód/tyłNiezależne zawieszenie: kolumny McPherson / podwójne wahaczeNiezależne zawieszenie: kolumny McPherson / podwójne wahaczeNiezależne zawieszenie: kolumny McPherson / podwójne wahacze
Koła16 cali18 cali18 cali

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy też między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *