MotoryzacjaNajważniejszeSport

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024

Wymarzony początek sezonu w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polacy po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Safari, wygrywając w WRC2 Challenger! Aktualni mistrzowie świata w tej kategorii ponownie pokazali, że świetnie radzą sobie na trasach najtrudniejszej i legendarnej, afrykańskiej rundy. Z Kenii reprezentanci ORLEN Rally Team wywiozą komplet punktów, co z pewnością przyda się w walce o końcowy triumf. Dodatkowo Kajetanowicz i Szczepaniak stanęli także na podium ogólnej klasyfikacji WRC2 2024 i zajęli wysokie, dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Safari.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024 w klasie WRC2 Challenger
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024 w klasie WRC2 Challenger
Wygrane 12 z 19 odcinków specjalnych

Konsekwentna taktyka, odpowiednie przygotowanie i tak zwana chłodna głowa to podstawowe czynniki, które są potrzebne, by wygrywać w tak wyjątkowym rajdzie, jak Safari. Tutaj rywalizacja o najlepszy czas momentami schodzi na drugi plan, gdy zaczyna się walka o przetrwanie. Doświadczenie Kajetanowicza pozwala mu trzymać się możliwie najdalej od problemów, które mogłyby skutkować stratą, a często nawet koniecznością wycofania się z rajdu. Takie podejście pozwala mu na mecie cieszyć się z najważniejszego sukcesu, czyli wygranej w WRC2 Challenger. Ustronianin wraz z Maciejem Szczepaniakiem wygrali 12 z 19 odcinków specjalnych, wjeżdżając na metę z przewagą liczącą ponad 5 minut. To dla nich trzeci triumf w kenijskim klasyku.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024 w klasie WRC2 Challenger

Wygraliśmy po raz kolejny Rajd Safari w WRC2 Challenger, w WRC2 też stajemy na podium. Bardzo się cieszę. To było dla nas niesamowite rozpoczęcie sezonu, pracowaliśmy całym zespołem ORLEN Rally Team przez kilka miesięcy, żeby tutaj się znaleźć. Dziękuję moim sponsorom, Maćkowi, całemu zespołowi, RaceSeven. Dziękuję mojej rodzinie i żonie, która daje mi wielkie wsparcie. Wchodzimy w sezon z dobrym nastawieniem, rozpoczęliśmy od najtrudniejszej rundy mistrzostw świata. Nie było łatwo, walczyłem przede wszystkim ze swoimi myślami i ambicjami, a dopiero potem z rywalami i z trasą. Natomiast wychodzimy z tej walki zwycięską ręką. Cieszę się, że tutaj przyjechaliśmy i że widzimy się już na kolejnym rajdzie, bo to jest pewne. Nie mogę jeszcze zdradzić na którym, ale przygotowania trwają. W zasadzie zaczęły się od mety ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Safari. – skomentował Kajetan Kajetanowicz, aktualny mistrz świata w kategorii WRC2 Challenger.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024 w klasie WRC2 Challenger
Teraz Chorwacja

Rajd Safari stanowił trzecią rundę tegorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, po Monte Carlo i Szwecji. Kolejnym punktem w kalendarzu będzie asfaltowy Rajd Chorwacji, rozgrywany w dniach 18-21 kwietnia. Po nim załogi powrócą na szutry, najpierw w Portugalii (9-12.05), następnie na Sardynii (30.05-2.06). Na koniec czerwca zaplanowano wielkie święto w naszym kraju, powracający do cyklu WRC ORLEN 80. Rajd Polski (27-30.06). W drugiej połowie roku załogi rywalizować będą jeszcze w Łotwie, Finlandii, Grecji, Chile, Centralnej Europie (łączona runda w Austrii, Niemczech i Czechach), a pod koniec listopada sezon zakończy Japonia. Załogi kategorii WRC2 mogą punktować w maksymalnie 7 wybranych rajdach.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2024 w klasie WRC2 Challenger

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi, Pirelli, ORLEN Oil, ATC CARGO S.A. oraz SJS S.A.

Rajd Safari 2024, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 Challenger:
  1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) 4:02:38,4 s
  2. Ciamin/Roche (Hyundai i20 N Rally2) +5:10,9 s
  3. Munster/Dumont (Hyundai i20 N Rally2) +19:10,6 s
  4. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +23:32,6 s
  5. Tundo/Jessop (Ford Fiesta R5) +38:31,2 s
  6. Vassilakis/Krawszik (Ford Fiesta Rally2) +43:24,0 s
  7. Patel/Khan (Škoda Fabia R5) +1:06:54,7 s
  8. Virani/Shah (Škoda Fabia R5) +1:26:23,5 s

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *