MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowa Mazda CX-80 już z polskimi cenami

Niespełna trzy tygodnie po światowej premierze Mazdy CX-80 Mazda Motor Poland przedstawia pełen cennik i konfigurator swojego flagowego SUV-a, trzyrzędowej Mazdy CX-80.

CX-80 to drugi, po CX-60 model zbudowany w oparciu o platformę Mazda Large Architecture jest najbardziej przestronnym samochodem Mazdy na rynkach europejskich. Zainteresowanie Klientów od chwili premiery stanowi zatem potwierdzenie przewidywań producenta, że to właśnie CX-80 stanie się nowym okrętem flagowym marki w regionie, konkurując z uznanymi producentami premium oferującymi duże SUV-y.

Pięć wersji wyposażenia

Nowa Mazda CX-80 dostępna jest aż w pięciu wersjach wyposażenia: Exclusive-line, Homura, Takumi, Homura Plus oraz Takumi Plus. Wszystkie wersje wyposażenia są dostępne z siedmiomiejscowym układem wnętrza, który obejmuje też trzyosobową kanapę w drugim rzędzie. Wnętrza wersji Homura i Homura Plus mogą być również wyposażone w układ sześciomiejscowy. Po raz pierwszy w SUV-ie Mazdy oferowanym w Europie – także z dwoma fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie z przejściem. Wariant najwyższy wyposażenia Takumi Plus może być dodatkowo zamówiony w wersji sześciomiejscowej. Znajdują się w nim dwa fotele kapitańskie w drugim rzędzie, przedzielone konsolą środkową.

Ceny

Cennik Mazdy CX-80 otwiera bogato wyposażona wersja Exclusive-line. Napędza ją rzędowy, sześciocylindrowy silnik 3,3 e-Skyactiv D o mocy 254 KM z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła i-Activ AWD za 280 900 zł. Ta sama wersja wyposażenia z napędem hybrydowym typu plug-in e-Skyactiv PHEV i mocy 327 KM, także z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła, kosztuje 297 900 zł. Najbardziej bogato wyposażone wersje Takumi Plus wyceniono na 331 900 zł dla napędu z silnikiem Diesla. Hybryda typu plug-in w tej wersji to wydatek 348 900 zł.

Pierwsze zamówienia

„W ciągu niespełna trzech tygodni od premiery nasi dealerzy zebrali już ponad 20 zamówień na Mazdę CX-80. I to mimo braku konfiguratora i oficjalnego ogłoszenia cen, co pokazuje duże zainteresowanie tym modelem wśród klientów. Zdecydowanym faworytem jest oczywiście odmiana z silnikiem Diesla. Wybrało ją 90% zamawiających. W kwestii wyposażenia dominują wersje Homura i Homura Plus (63% zamówień) a wśród kolorów wyróżnia się nowy Artisan Red. Zdecydowało się na niego niemal 60% klientów” – podsumowuje pierwsze wyniki Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Elegancki styl Mazdy CX-80 podkreśla także bogata paleta dostępnych lakierów nadwozia, w tym dwa nowe kolory: Artisan Red i Melting Copper. Z dziewięciu kolorów bez dopłaty dostępny jest lakier Arctic White. Pozostałe kolory: Jet Black, Deep Crystal Blue, Platinum Quartz, Rhodium White, Machine Grey, Soul Red Crystal, Artisan Red oraz Melting Copper oferowane są za dopłatą od 3900 zł.

Uniwersalny charakter niemal pięciometrowej Mazdy CX-80 uzupełniają nie tylko dostępne opcje konfiguracji dla przewozu pasażerów. Także ma wpływ na to pojemność przestrzeni bagażowej wraz ze schowkami. Podczas przewozu siedmiu pasażerów pojemność bagażnika wynosi 258 litrów. Wzrasta do 687 litrów przy złożonym na płasko trzecim rzędzie siedzeń. Osiąga wówczas aż 1221 litrów przy złożonym na płasko drugim rzędzie siedzeń i 1971 litrów przestrzeni bagażowej liczonej do sufitu. Mazda CX-80 w obu wersjach silnikowych zdolna jest także pociągnąć przyczepy o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 2,5 t.

Dealerzy Mazdy w całej Polsce przyjmują aktualnie zamówienia do produkcji lipcowej. Klienci mogą spodziewać się więc odbioru swoich egzemplarzy CX-80 jeszcze jesienią tego roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *