MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

FOTON eAumark – najlepsza elektryczna ciężarówka „ostatniej mili”

Zeroemisyjny FOTON eAumark, montowany w zakładach Grupy Zasada, zdobył nagrodę za najlepszy pojazd „ostatniej mili” w branżowym Plebiscycie Fleet Derby, prezentującym produkty oraz usługi kształtujące rynek motoryzacyjny w Polsce. Finał 13. edycji konkursu, zorganizowanego przez redakcję miesięcznika „Fleet”, odbył się 19 czerwca w Warszawie.

Ciężarówka ostatniej mili

Ciężarówka o ładowności 4,25 tony i zasięgu 200 kilometrów to pojazd przeznaczony dla firm logistycznych, kurierskich i branży komunalnej, szczególnie w kluczowym stadium łańcucha dostaw tzw. „ostatniej mili”. Ten etap polega na dostarczeniu przesyłki z magazynu lub centrum dystrybucyjnego do odbiorcy końcowego.

FOTON eAumark

– FOTON eAumark to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą dbać o środowisko i jednocześnie obniżać koszty eksploatacji. Pojazd jest zwinny, zwrotny i ma szeroką gamę zastosowań, co czyni go idealnym do transportu w miastach. Co najważniejsze, nasze pojazdy są dostępne od ręki w konkurencyjnej cenie, a dotychczasowi użytkownicy chwalą jakość, zasięg i ładowność tego samochodu – przekonuje Mirosław Kalinowski, prezes spółki E-VAN, powstałej w wyniku podpisania umowy między Grupą Zasada i koncernem FOTON.

FOTON eAumark

FOTON eAumark montowany w Polsce

eAumark, montowany w zakładzie w Makowie Mazowieckim przez spółkę E-VAN, jest również dostępny w wersji 6-tonowej. W obydwu wersjach są do wyboru różne rodzaje zabudowy: kontenerowa, wywrotka, plandeka, skrzynia oraz specjalne, produkowane na zamówienie klienta. W 3-osobowej kabinie uwagę zwraca zmywalna tapicerka oraz duży panel LCD. Auto standardowo wyposażone jest w klimatyzację oraz wszystkie wymagane systemy bezpieczeństwa. Na mocy najnowszych przepisów do prowadzenia tej ciężarówki w wersji 4,25 tony wystarczy prawo jazdy kategorii B. Za zasięg odpowiada bateria o pojemności 81,4 kWh firmy CATL z 8-letnią gwarancją. Osiągnięcie pełnej mocy baterii od 5% trwa mniej niż godzinę przy zastosowaniu szybkiej ładowarki o mocy 100 kW. Zakład produkcyjny E-VAN jest w stanie zmontować 1000 takich pojazdów rocznie.

FOTON eAumark

FOTON to światowy lider w produkcji elektrycznych pojazdów użytkowych, ciężarowych, dostawczych i autobusów. Firma powstała w 1996 roku w Pekinie, a w roku 2012 powołała nową spółkę joint-venture z koncernem Daimler AG. Foton zatrudnia 300 tysięcy pracowników, a wartość rynkową ocenia się na 31 miliardów dolarów. Spółka od początku działalności sprzedała 11 milionów pojazdów, wyprodukowanych w 22 fabrykach.

FOTON eAumark

FOTON eAumark spółki E-VAN to również nie jedyny taki projekt w Grupie Zasada. W grudniu 2023 odbyła się premiera pierwszego polskiego elektrycznego vana w ramach przedsięwzięcia realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pojazd stworzyły spółki Grupy: Autobox Innovations i Ennovation Technology, która dostarcza też innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i tworzy użyteczne prototypy z zakresu elektromobilności dla branży motoryzacyjnej i produkcyjnej.

Grupa Zasada oprócz branży motoryzacyjnej działa również na rynku deweloperskim, produkcyjnym oraz lifestyle’owym. Sieć spółek dealerskich Grupy obejmuje 49 punktów. Sprzedawane są w nich auta marek: Mercedes-Benz, Jeep, Alfa Romeo, Subaru oraz Volkswagen, Škoda, Seat, Cupra i Audi. Od trzech lat z rzędu Grupa Cichy-Zasada oraz Sobiesław Zasada Automotive pozostają też największymi dealerami samochodowymi w Polsce.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *