MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe BMW X3

Nowe BMW X3 jest wszechstronnym samochodem do codziennego użytku, wypoczynku oraz podróży w podstawowym segmencie marki. Nowy język stylistyczny zastosowany w czwartej generacji tego Sports Activity Vehicle (SAV), znacznie zmodyfikował wygląd tego samochodu w segmencie premium klasy średniej. Atmosfera premium w progresywnym projekcie wnętrza powstaje, dzięki wysokiej jakości materiałom, znacznie rozszerzonemu wyposażeniu standardowemu, a także zaawansowanej cyfryzacji oraz nowemu BMW iDrive z funkcją QuickSelect opartemu na systemie operacyjnym BMW 9. Na radość z jazdy, bezpieczeństwo i komfort na długich dystansach nowego BMW X3 wpływa także wyjątkowo precyzyjna ogólna konfiguracja pojazdu oraz duży wybór systemów częściowo zautomatyzowanej jazdy i parkowania.

Nowe BMW X3

Dzięki szerokiej gamie modelowej nowe BMW X3 osiąga znacznie wyższą wydajność i dynamikę jazdy. Oprócz wysokowydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych w ofercie napędów znajduje się napęd hybrydowy plug-in najnowszej generacji. Umożliwia on nowemu BMW X3 30e xDrive uzyskanie zasięgu elektrycznego od 81 do 90 km według WLTP. Nowy model M Performance BMW X3 M50 xDrive zachwyca zwiększoną mocą napędową do 293 kW/398 KM i dynamiką jazdy.

Nowe BMW X3

Nowoczesny wygląd i rozszerzona gama funkcji stwarzają idealne warunki do kontynuacji historii sukcesu BMW X3, rozpoczętej 20 lat temu. Prekursor segmentu pojazdów SAV w klasie średniej premium od tego czasu w znaczący sposób przyczynił się do stale rosnącej popularności modeli BMW X stając się najlepiej sprzedającym się modelem marki w 2023 roku. Nowe BMW X3 jest produkowane w zakładach BMW Group w Spartanburgu (USA) i Rosslyn (RPA). Proces produkcyjny koncentruje się na ochronie zasobów i obiegu zamkniętym. Wprowadzenie na rynek rozpocznie się w Europie i USA w czwartym kwartale 2024 r. Od stycznia 2025 r. rozpocznie się na wielu innych rynkach.

Nowe BMW X3
Nowy język stylistyczny podkreślający charakterystyczne proporcje.

Nowy język stylistyczny nadwozia nadaje czwartej generacji BMW X3 niemal monolityczny wygląd z charakterystycznymi proporcjami modeli BMW X. W porównaniu do poprzedniego modelu długość nowego BMW X3 wzrosła o 34 mm do 4,755 mm. Jego szerokość zaś o 29 mm do 1,920 mm. W połączeniu z wysokością pojazdu zmniejszoną o 25 mm do 1,660 mm oraz zwiększonym rozstawem kół uzyskano mocny, sportowy wygląd.

Nowe BMW X3

Duża atrapa chłodnicy BMW na pionowym przodzie nowego BMW X3 emanuje pewnością siebie. Wewnątrz nowa konstrukcja z pionowych i ukośnych listew nadaje świeżego akcentu. Opcjonalne oświetlenie konturowe BMW Iconic Glow otacza na całej długości oba elementy atrapy chłodnicy. Zarówno światła do jazdy dziennej, jak i światła pozycyjne, a także reflektory LED emitowane są teraz przez nakładające się na siebie źródła światła w kształcie litery L. Opcjonalnie dostępne są adaptacyjne reflektory LED z nieoślepiającymi matrycowymi światłami drogowymi, światłami miejskimi i zakrętowymi oraz niebieskie elementy stylistyczne, a także światła M Shadow Line.

Nowe BMW X3

Wyraziste progi i linia dachu sięgająca daleko do tyłu podkreślają sportową sylwetkę nowego BMW X3. Szeroko rozstawione tylne nadkola sprawiają, że tył wydaje się szczególnie szeroki. Długi spojler dachowy i dołączone boczne elementy aerodynamiczne otaczają zintegrowaną zlicowaną tylną szybę. Z wyjątkiem BMW X3 M50 xDrive wszystkie warianty modelu mają końcówki rur wydechowych zintegrowane z pasem tylnym w niewidoczny sposób. Reinterpretacja charakterystycznej grafiki w kształcie litery T oraz satynowana poprzeczka ze zintegrowanymi kierunkowskazami przyczyniają się do nowoczesnego wyglądu lamp tylnych. 

Nowe BMW X3
Lakiery i felgi

Lakier w nowym BMW X3 oferowany jest w jednym niemetalizowanym kolorze i ośmiu metalizowanych, w tym w nowym metalizowanym kolorze szary Dune. Dla wariantów modelu produkowanych w fabryce BMW Group w Spartanburgu dostępne są także lakiery BMW Individual. Dwa matowe, połyskujące warianty Frozen oraz ponad 15 lakierów specjalnych BMW Individual.

Nowe BMW X3

Wyposażenie standardowe nowego BMW X3 obejmuje 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich (BMW X3 30e xDrive: 19-calowe). Opcjonalnie dostępne są fabrycznie także obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach 20 i 21 cali. Opcjonalny pakiet sportowy M zapewnia szczególnie dynamiczny wygląd. Także dzięki 19-calowym obręczom kół M ze stopów lekkich oraz specyficznym elementom stylistycznym optymalizującym dopływ powietrza i równowagę aerodynamiczną. Pakiet sportowy M Pro uzupełnia ofertę o oświetlenie konturowe Iconic Glow i sportowy układ hamulcowy M z czerwonymi zaciskami.

Nowe BMW X3
Sportowa atmosfera premium i duża przestrzeń.

We wnętrzu nowego BMW X3 funkcjonalność samochodu typu SAV łączy się z dużą przestrzenią i atmosferą premium w indywidualnym stylu. Zakrzywiony wyświetlacz BMW, panel interakcji BMW, kierownica ze spłaszczonym brzegiem w dolnej części i nowo zaprojektowana dźwignia biegów to cechy charakterystyczne nowoczesnej interpretacji zorientowania na kierowcę. Inne cechy charakterystyczne dla tego modelu obejmują kolorowe elementy oświetlenia w konsoli środkowej i boczkach drzwi. Te nowe elementy stylistyczne w przedniej części drzwi kierowcy i pasażera obejmują przyciski funkcyjne, elementy sterujące wentylacją, nawiewy oraz solidne klamki drzwi typowe dla modeli BMW X.

Nowe BMW X3

Indywidualna atmosfera idzie w parze z dużą przestrzenią i nowoczesną wszechstronnością. Pojemność bagażnika można zwiększyć z 570 aż do 1700 l (BMW X3 30e xDrive: 460–1600 l). Opcjonalnie dostępny jest elektrycznie wysuwany i chowany hak holowniczy. Maksymalna dopuszczalna masa przyczepy wynosi zależnie od modelu do 2500 kg.

Nowe BMW X3

W standardzie nowe BMW X3 posiada nowo zaprojektowane, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele sportowe w wersji Econeer. Ich powierzchnię oraz tapicerkę wykonano z materiału wtórnego. Opcjonalnie dostępne jest wyposażenie ze skóry Veganza i BMW Individual Merino. Po raz pierwszy w modelu BMW opcjonalna deska rozdzielcza Luxury obita jest poliestrem z recyklingu o szlachetnej strukturze dzianiny.

Nowe BMW X3
Napęd hybrydowy plug-in o znacznie zwiększonym zasięgu elektrycznym.

Układ napędowy modelu z napędem hybrydowym plug-in BMW X3 30e xDrive łączy 2-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym zintegrowanym z 8-biegową skrzynią Steptronic. Razem generują moc systemową do 220 kW/299 KM.

Dzięki najnowszej generacji technologii BMW eDrive i adaptacyjnej rekuperacji nowe BMW X3 30e xDrive osiąga większy zasięg w trybie elektrycznym. Wynosi on od 81 do 90 km według WLTP. Zintegrowana jednostka ładująca umożliwia standardowo korzystanie ze stacji szybkiego ładowania prądem zmiennym o mocy do 11 kW. Dodatkowo model z napędem hybrydowym typu plug-in nadaje się do inteligentnego ładowania za pomocą funkcji Connected Home Charge.

Nowe BMW X3
BMW X3 M50 xDrive o wyjątkowych osiągach.

Najwyższy model w tej serii, nowe BMW X3 M50 xDrive napędzany jest najmocniejszym rzędowym sześciocylindrowym silnikiem benzynowym, jaki kiedykolwiek zastosowano w modelu M Performance. Trzylitrowy silnik M TwinPower Turbo jest połączony z 48-woltową technologią mild hybrid. Jego maksymalna moc 293 kW/398 KM przekazywana jest za pośrednictwem 8-stopniowej sportowej skrzyni Steptronic i inteligentnego napędu na wszystkie koła BMW xDrive. BMW X3 M50 xDrive przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 s.

Nowe BMW X3

Ponadto szczególnie mocny napęd w połączeniu z technologią zawieszenia charakterystyczną dla modelu zapewnia niesamowitą zwinność, dynamikę i precyzję jazdy. Zawieszenie sportowe M z adaptacyjnym sportowym układem kierowniczym, sportowy układ hamulcowy M, 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich i sportowy dyferencjał M tylnej osi wchodzą w skład wyposażenia standardowego. Opcjonalnie oferowane jest też zawieszenie adaptacyjne M z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami. Charakterystyczne elementy stylistyczne M, atrapa chłodnicy M z poziomymi listwami i oświetlenie konturowe BMW Iconic Glow, a także cztery końcówki rur wydechowych podkreślają status samochodu BMW M jako najmocniejszego wariantu nowego BMW X3.

Nowe BMW X3
Konsekwentnie zelektryfikowane silniki benzynowe i wysokoprężne, 8-stopniowa skrzynia Steptronic i napęd na wszystkie koła BMW xDrive w wyposażeniu standardowym.

Również w innych wariantach nowego BMW X3 technologia mild hybrid 48 V pozwala osiągnąć optymalną wydajność i spontaniczny rozwój mocy. Maksymalna moc czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 2,0 l nowego BMW X3 20 xDrive wynosi 153 kW/208 KM. Umożliwia ona przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,8 s.

Maksymalna moc czterocylindrowego silnika wysokoprężnego o pojemności 2,0 l w nowym BMW X3 20d xDrive wynosi 145 kW/197 KM. Model z silnikiem wysokoprężnym osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 s. Latem 2025 roku oferta napędów nowego BMW X3 poszerzy się o 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny.

Wszystkie napędy są standardowo oferowane z 8-stopniową skrzynią Steptronic z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. W połączeniu z pakietem sportowym M oraz w nowym BMW X3 M50 xDrive funkcja Sport Boost umożliwia osiągnięcie dynamicznej elastyczności. W pełni zmienny rozdział mocy za pośrednictwem inteligentnego napędu na wszystkie koła BMW xDrive również należy do wyposażenia standardowego.

Zwiększona zwinność i komfort jazdy.

Właściwości jezdne nowego BMW X3 charakteryzują się wzrostem zwinności, stabilności na zakrętach i komfortu w porównaniu do poprzednika. Oprócz zoptymalizowanej pod kątem masy i sztywności karoserii oraz zwiększonego rozstawu kół osi tylnej zapewniają to wysokiej jakości, specyficzne dla modelu komponenty zawieszenia oraz systemy regulacji. Zmodyfikowana kinematyka i elastokinematyka dwuprzegubowej osi przedniej z kolumną resorującą i pięciowahaczowej osi tylnej zwiększają także precyzję podczas skręcania. Zwiększona o 19% odległość wyprzedzenia sworznia zwrotnicy osi kierowanej zapewnia stabilną jazdę na wprost. Ograniczenie poślizgu kół w pobliżu aktuatora oraz zintegrowany układ hamulcowy to również część standardowej technologii układu jezdnego.

W celu zwiększenia dynamiki dostępne są opcje sportowego zawieszenia M, w tym sportowego układu kierowniczego i sportowego układu hamulcowego M. Są one standardem w nowym BMW X3 M50 xDrive. Zawieszenie adaptacyjne dostępne również jako wyposażenie dodatkowe optymalizuje zarówno zwinność, jak i komfort jazdy nowego BMW X3.

System asystujący kierowcy i asystent parkowania w standardzie.

W wyposażeniu standardowym i dodatkowym nowego BMW X3 oferowana jest znacznie rozszerzona gama systemów częściowej automatyzacji jazdy oraz parkowania. Oprócz ostrzegania przed kolizją czołową, ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu i wskazania ograniczeń prędkości jego wyposażenie standardowe obejmuje także system asystujący kierowcy, w tym ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu i ręcznego asystenta ograniczeń prędkości. Asystent parkowania w wyposażeniu standardowym obejmuje między innymi asystenta cofania i kamerę cofania.

Najważniejsze funkcje w ofercie systemów dodatkowych to m.in. asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu oraz automatyczny asystent ograniczeń prędkości. Możliwa jest też regulacja zgodnie z przebiegiem trasy podczas korzystania z aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop & Go. Opcjonalny asystent parkowania Professional umożliwia kontrolowanie manewrów parkowania i manewrowania spoza pojazdu za pomocą smartfona.

Rozszerzone wyposażenie standardowe zapewniające większy komfort i radość z jazdy.

Oprócz dodatkowych systemów wspomagających kierowcę znacznie rozszerzone w porównaniu do poprzedniego modelu wyposażenie standardowe obejmuje wiele innych funkcji. Pomagają one zwiększyć komfort i radość z jazdy w nowym BMW X3. Należą do nich 3-strefowa klimatyzacja automatyczna, szyby o zwiększonej izolacji akustycznej, dostęp komfortowy, automatyczna obsługa klapy tylnej, funkcja elektrycznego składania lusterek zewnętrznych, system alarmowy i także BMW Live Cockpit Plus z bazującym na chmurze systemem nawigacyjnym BMW Maps. Nowe BMW X3 również standardowo wyposażono w oświetlenie ambientowe ze światłami powitalnymi i pożegnalnymi. W standardzie jest też półka z opcją bezprzewodowego ładowania odpowiednich smartfonów, złącze Bluetooth, cztery gniazda USB-C i po jednym gnieździe 12 V na konsoli środkowej i w bagażniku.

Opcjonalny BMW Live Cockpit Professional obejmuje dodatkowo wyświetlacz BMW Head-Up i system Augmented View na wyświetlaczu kontrolnym. Dostępne są też nowe pakiety wyposażenia umożliwiające ukierunkowaną indywidualizację. Pakiet Premium obejmuje podparcie lędźwiowe, system nagłośnienia Surround marki Harman Kardon, system Travel & Comfort oraz adaptacyjne reflektory diodowe. W pakiecie Comfort wyposażenie rozszerzono o rolety przeciwsłoneczne na tylne szyby boczne, aktywną wentylację przednich foteli i podgrzewanie tylnych foteli. Ponadto opcjonalnie dostępny jest stały szklany dach panoramiczny z dużą przezroczystą powierzchnią nieprzerywaną poprzeczkami. Dostępne jest też podgrzewanie kierownicy, tylne szyby przeciwsłoneczne i ogrzewanie postojowe. W nowym BMW X3 30e xDrive system BMW IconicSounds Electric zapewnia też specjalne efekty dźwiękowe.

System operacyjny BMW 9, BMW iDrive z funkcją QuickSelect i BMW Digital Premium.

W nowym BMW X3 dostępna jest najnowsza wersja BMW iDrive z funkcją QuickSelect, zapewniająca intuicyjną i wygodną obsługę. Nowy ekran główny wyświetla pionowo ułożone ikony funkcji na tym samym poziomie. Funkcja szybkiego dostępu QuickSelect umożliwia bezpośrednie wywoływanie funkcji bez konieczności wchodzenia do podmenu. Nowy system BMW iDrive konsekwentnie ukierunkowano na obsługę dotykową i głosową. Opiera się na systemie operacyjnym BMW 9, który stwarza również warunki do spersonalizowanego wyboru dodatkowych usług cyfrowych. Można je udostępniać „bezprzewodowo” zarówno poprzez aktualizacje BMW ConnectedDrive, jak i dzięki coraz większej liczbie aplikacji innych firm.

BMW Digital Premium umożliwia korzystanie z aplikacji krajowych w pojeździe w ramach abonamentu. Oprócz strumieniowego przesyłania muzyki obejmuje to także różnorodne opcje streamingu wideo na wyświetlaczu kontrolnym. Aplikacja wideo w nowym BMW X3 oferuje klientom różnorodne biblioteki multimediów i usługi przesyłania strumieniowego. Oferta gier do samochodu na platformie gier AirConsole obejmuje także klasyczny quiz „Milionerzy”. BMW Digital Premium obejmuje także niezbędny pakiet danych dla objętych usług cyfrowych. Opcja ta rozszerza  także funkcje systemu nawigacyjnego oraz wybór trybów My Mode oraz choreografii świetlnych świateł powitalnych i pożegnalnych. W wybranych krajach BMW Digital Premium umożliwia również cyfrowe uiszczanie opłat parkingowych z pojazdu.

W standardzie dostępna jest integracja smartfonów z Apple CarPlay i Android Auto. BMW ID i My BMW App zapewniają wygodny sposób personalizacji doświadczenia użytkownika w nowym BMW X3. BMW Digital Key Plus z ultraszerokopasmową technologią radiową do odpowiednich smartfonów z systemami operacyjnymi iOS lub Android oraz Apple Watch można również opcjonalnie skonfigurować za pośrednictwem aplikacji My BMW.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *