MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Peugeot pokazał nowe 308 w wersji SW

Marka PEUGEOT pokazała zdjęcia nowego PEUGEOT 308 SW. Samochód charakteryzuje się wyrazistą stylistyką o ciekawym designie tyłu. Ma wszystko, co niezbędne i czego oczekują klienci w segmencie kompaktowych kombi

Nowy Peugeot 308 SE posiada dużą przestrzeń dla pasażerów przy długości nadwozia 4,64 m i rozstawie osi 2,73 m. W nowym SW polepszono właściwości aerodynamiczne. Uzyskano współczynnik oporu powietrza Cx 0,277 oraz SCx 0,618 m, co wpływa na zmniejszenie emisji CO₂ i zużycia paliwa.

Wnętrze

Wewnątrz znajdują się liczne schowki zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności. Obszerna konsola centralna może pomieścić przedmioty codziennego użytku kierowcy i siedzącego obok pasażera. Samochód zapewnia przydatną na co dzień modularność wnętrza. Kanapa drugiego rzędu jest dzielona na 3 części (40/20/40) i wyposażona w dźwignie do jej złożenia również od strony bagażnika. Podłoga bagażnika ma możliwość jej ustawienia na dwóch poziomach.

Samochód wyposażono w automatycznie podnoszoną i opuszczaną klapę bagażnika – rozwiązanie to ułatwia załadunek bagaży, gdy obie ręce są zajęte. Samochód cechuje się też dużą pojemnością przestrzeni bagażowej. Jest ona w stanie zaspokoić potrzeby wszelkiego rodzaju aktywności osobistej i zawodowej. Jej pojemność wynosi od 608 litrów do 1634 litrów przy całkowitym złożeniu tylnej kanapy.

Konstrukcja deski rozdzielczej wykorzystuje układ „high vent” z nawiewami umieszczonymi na wysokości głów kierowcy oraz pasażera. Ma to zapewnić im optymalny komfort. Taki układ deski rozdzielczej umożliwia również umieszczenie centralnego ekranu dotykowego o przekątnej 10 nieco poniżej poziomu panelu zegarów. Dzięki temu ekran, harmonijnie wbudowany w deskę rozdzielczą, jest bliżej ręki kierowcy. Ekran ten będzie dostępny w standardzie.

Półautonomiczne prowadzenie

Nowy PEUGEOT 308 SW jest też wyposażony w najnowszej generacji systemy wspomagania półautonomicznego prowadzenia samochodu z funkcją Drive Assist 2 0. Obejmuje aktywny tempomat z funkcją Stop Go (w wersji z automatyczną skrzynią EAT 8 oraz także system utrzymujący samochód na pasie ruchu. Obecnie jest on wyposażony w trzy nowe funkcje działające na drogach dwujezdniowych. To półautomatyczna zmiana pasa, podawanie zalecanej prędkości z wyprzedzeniem i dodatkowo dostosowanie prędkości przy pokonywaniu zakrętów.

Napęd

Nowy PEUGEOT 308 SW oferuje również kilka rodzajów silników. To hybrydy ładowane z gniazdka (HYBRID 225 z automatyczną skrzynią e EAT 8, HYBRID 180 z automatyczną skrzynią e EAT 8, wersje benzynowe PureTech 110 S&S z 6 biegową skrzynią manualną, PureTech 130 S&S z 6 biegową skrzynią manualną oraz PureTech 130 S&S z automatyczną skrzynią EAT 8 i wersje z silnikiem wysokoprężnym BlueHDi 130 S&S z 6 biegową skrzynią manualną oraz także BlueHDi 130 S&S z automatyczną skrzynią EAT 8.

Pierwsze dostawy nowego PEUGEOT 308 SW będą realizowane na początku 2022 roku. Samochód będzie produkowany we Francji, w fabryce w Miluzie.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *