MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Mitsubishi Space Star już dostępny

W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów debiutuje właśnie nowe Mitsubishi Space Star 2020. Zmiany stylistyczne objęły cały przód samochodu do przedniej szyby (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Całkowicie przeprojektowane reflektory LED podkreślają dynamiczną sylwetkę. Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy. Zmiany objęły także pojemne, ergonomiczne wnętrze dla 5 osób, w którym zastosowano materiały wyższej jakości. Ofertę, która obejmuje aż 10 konfiguracji, wzbogacono o pakiet stylistyczny INSPORT, który podkreśla nowoczesny design i sportowe DNA marki, trafiając w gusta młodszej grupy klientów.

Do kluczowych zalet nowego modelu Mitsubishi Space Star 2020 należy niska masa własna w połączeniu z dynamicznymi benzynowymi silnikami, które zapewniają dobre osiągi przy bardzo niskim zużyciu paliwa na poziomie 5 l./100 km. Bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów sprawia, że Mitsubishi Space Star jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Niewielkie wymiary zewnętrzne oraz promień skrętu wynoszący zaledwie 4,6 metra ułatwiają parkowanie. Całości dopełnia szeroka, 5-letnia gwarancja z assistance oraz bardzo korzystna cena, która zaczyna się od 40 990 zł.

Odpowiedź na obecne zapotrzebowanie klientów

Regulacje unijne, związane ze zmniejszaniem emisji CO2, mocno zawężyły gamę miejskich samochodów oferowanych w Polsce i Europie. Jednocześnie rośnie popyt na auta miejskie z niskimi kosztami utrzymania. Przewiduje się, że to właśnie segment aut miejskich w najbliższych miesiącach będzie notował najwyższe wzrosty sprzedaży. Nowe Mitsubishi Space Star jest zatem znakomitą propozycją dla klientów aut z segmentu B, którzy szukają auta bez zbędnego wyposażenia w prostych specyfikacjach oraz segmentu A, którzy dopłacając niewiele, staną się posiadaczem większego, bardziej komfortowego i praktycznego pojazdu.

Nowy, dynamiczny design

Bazując na sukcesie swej nowej koncepcji stylistycznej firma Mitsubishi Motors zdecydowała się zmienić styl miejskiego modelu Space Star, wprowadzając nową tożsamość wizualną „Dynamic Shield”. Zmianie uległ cały przód samochodu przed przednią szybą (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Oświetlenie – LED (w zależności od rynku i wersji) całkowicie przeprojektowano.

3 generacje Mitsubishi Space Star

Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy – z nowymi proporcjami, dodatkowo wzmocnionymi przez nową konstrukcję tylnych lamp LED w kształcie litery L. Ogólny efekt jest dodatkowo wzmocniony przez długi spojler dachowy ze zintegrowanym, wysoko zamontowanym światłem stopu, przyczyniający się również do doskonałej aerodynamiki (Cd: 0,27). Warto pokreślić, że konsekwentnie realizowana strategia zarządzania masą, polegająca na optymalizacji konstrukcji i szerokim stosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości (60%) w całej strukturze nośnej, zamiast typowej blachy nadwoziowej o wytrzymałości 200/250 MPa, dzięki czemu masę najlżejszej wersji samochodu zredukowano do 860 kg.

Space Star 2020 oferuje również nowe 15-calowe aluminiowe felgi z szerokimi ramionami, które wzmacniają dynamiczny styl i lepiej niż przedtem wypełniają nadkola. Ta bardziej efektowna, nowa „osobowość” została dodatkowo podkreślona dzięki zastosowaniu dwóch nowych kolorów: metalicznego Sand Yellow i White Diamond, który wykorzystuje nowy i bardzo skomplikowany proces wielowarstwowy/wielopodkładowy, po raz pierwszy zastosowany w modelu Mitsubishi Eclipse Cross (w czerwieni) w 2017 roku, a następnie w L200 (w bieli) w 2019 roku.

Wyższa jakość wnętrza

Zmiany wyglądu, wynikające z rozległych modyfikacji w stylistyce zewnętrznej zostały wprowadzone również do wnętrza samochodu. Najważniejsze modyfikacje to nowa tapicerka (dostępna w czerni lub szarym kolorze) i nowe wykończenie drzwi z wstawką z tkaniny. Dodano także podłokietnik pokryty tkaniną i akcentami we wzorze karbonu. Zastosowano nowy układ przełączników i schowek pod deską rozdzielczą, oraz nowe, półkontrastowe zegary z tarczami ze wzorem włókna węglowego i wyraźniejszymi indeksami.

Silniki i skrzynie biegów

Nowe Mitsubishi Space Star 2020 napędzają lekkie 3-cylindrowe silniki benzynowe o wysokiej sprawności (1.0 litra / 71 KM / 88 Nm i 1.2 litra / 80 KM / 106 Nm). Wyposażone są w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors – MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control), a także w system Auto Stop & Go (w zależności od wersji wyposażenia).

W nowym modelu Space Star dostępne są 2 wydajne przekładnie – manualna i bezstopniowa, automatyczna. 5-biegowa skrzynia manualna przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa dzięki mniejszej objętości oleju (o niższej lepkości) i niskiemu przełożeniu. Nowoczesna przekładnia INVECS-III CVT odznacza się szerokim zakresem przełożenia, w celu uzyskania lepszych osiągów oraz niższego zużycia paliwa. Bezstopniowa, automatyczna przekładnia jest kompatybilna z systemem Auto Stop & Go. Wprowadzenie systemu „Idle Neutral Control” minimalizuje straty spowodowane tarciem przekładni CVT. Straty te są przypisywane sile oporu wytwarzanej przez przemiennik momentu obrotowego podczas sterowania sprzęgłem w momencie pracy na obrotach jałowych w położeniu „D”.

Zwrotny – promień zawracania 4,6 metra

Auto cechuje dobra widoczność. Dzięki połączeniu specjalnie wyprofilowanego przodu nadwozia – gdzie kierowca widzi oba krańce maski silnika – oraz nisko poprowadzonej linii szyb, pozwala z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze. Dużą zwrotność uzyskano dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu 4,6 metra – co jest jednym z najlepszych wyników w klasie.

Bezpieczny samochód miejski

Nowy Space Star został zbudowany w oparciu o bardzo wydajną architekturę, która jest lekka, wytrzymała i bezpieczna. Punktem wyjścia jest opatentowana przez MMC konstrukcja nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”). Jej zadaniem jest wydajne absorbowanie energii uderzenia ze wszystkich stron i rozpraszanie jej. W modelu Space Star zastosowano również wzmocnioną ramę przednią, która wzbogaciła się o masywne poprzecznice. Wraz z usztywnioną klatką kabiny pasażerskiej, elementy te odpowiadają za lepsze rozproszenie sił zderzeniowych w razie kolizji czołowej. Przednie siedzenia modelu Space Star oferują wysoki poziom bezpieczeństwa. Producent zastosował pasy bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami (zwijacz i ogranicznik siły napięcia). Zastosowano również konstrukcję ograniczającą urazy kręgosłupa spowodowane szarpnięciem. Zatrzaski drzwi i pokrywy bagażnika obejmują funkcję zapobiegającą ich przypadkowemu otwarciu podczas zderzenia. Kolejną zaletą lekkiej konstrukcji nowego Space Star jest duża wydajność optymalnie skonfigurowanego układu hamulcowego. Nowy Space Star jest wyposażony w 6 poduszek powietrznych w standardzie (łącznie z poduszkami bocznymi i kurtynami powietrznymi). Zastosowano też systemy bezpieczeństwa aktywnego – ABS, system stabilizacji pojazdu (ASC), system kontroli trakcji (TC), system wspomagania nagłego hamowania (BA) oraz system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA) i system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu ESS.

Mitsubishi Space Star nowej generacji na rok 2020 wprowadza do segmentu małych samochodów wysoki poziom bezpieczeństwa, z zaawansowanymi Systemami Asystującymi Kierowcy (Advanced Driver-Assistance Systems – ADAS), a wśród nich:

– System ograniczający skutki kolizji czołowych (Forward Collision Mitigation system – FCM) z funkcją wykrywania pieszych
– System ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Warning – LDW)
– Automatyczne światła drogowe (Automatic High Beam AHB)
– Kamera cofania

10 konfiguracji w cenie od 40 990 zł

Mitsubishi Space Star 2020 jest dostępny w 10 konfiguracjach i 5 opcjach wyposażenia. Warto podkreślić, że aż 4 wersje są oferowane z automatyczną przekładnią CVT INVECS-III. Najtańsza z nich kosztuje 51 990 zł.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *