MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nissan Hyper Punk – kolejny koncepcyjny Nissan

Nissan zaprezentował model Hyper Punk – czwarty z serii zaawansowanych elektrycznych samochodów koncepcyjnych i drugi, który fizycznie pokazano podczas Japan Mobility Show w dniu 25 października. Koncepcyjny Nissan Hyper Punk, opakowany w funkcjonalne i stylowe nadwozie, to elektryczny kompaktowy crossover. Stworzono go dla twórców treści, influencerów, artystów i wszystkich tych, którzy stawiają na styl i innowacyjność.

Nissan Hyper Punk
System V2X

Nissan Hyper Punk to crossover nowej generacji, oferujący płynne połączenie między tym, co wirtualne i fizyczne. Płynnie łączy też świat wewnętrzny i zewnętrzny – inspiruje do wyrażania siebie w każdej z tych przestrzeni. System V2X (vehicle-to-everything) zastosowany w tym modelu koncepcyjnym gwarantuje użytkownikom możliwość doładowywania swoich urządzeń zawsze i wszędzie. Umożliwia także współdzielenie energii pojazdu ze współpracownikami czy podczas wydarzeń dla lokalnych społeczności.

Nissan Hyper Punk
Wnętrze

Stylizowane na origami elementy wyposażenia kabiny pojazdu odzwierciedlają japoński design. Tworzą wnętrze, w którym świat cyfrowy łączy się ze sztuką. Przykładowo: kamery pokładowe mogą nagrywać krajobrazy dookoła samochodu. Następnie przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji przetwarzają uzyskane obrazy na scenerię w stylu mangi lub na wzory graficzne odpowiadające preferencjom właściciela samochodu. Obrazy mogą następnie wyświetlać się na trzech ekranach rozmieszczonych wokół kierowcy, tworząc przestrzeń, w której rzeczywistość przenika się z metawersem.

Nissan Hyper Punk

Wnętrze, zaprojektowane jako mobilne studio kreatywne, zapewnia stały dostęp do internetu. Może łączyć się z urządzeniami i sprzętem wykorzystywanym do tworzenia treści przez pasażerów. Umożliwia więc użytkownikom dostęp do informacji lub pracę twórczą podczas jazdy. Dzięki sztucznej inteligencji i bioczujnikom w zagłówkach Nissan Hyper Punk może wykrywać nastrój kierowcy. Automatycznie dobiera odpowiednią muzykę i oświetlenie w celu zwiększenia energii i kreatywności kierowcy.

Nissan Hyper Punk
Nadwozie

Nissan Hyper Punk wyróżnia się z tłumu dzięki oryginalnej bryle nadwozia zdefiniowanej przez wielopłaszczyznowe i wielokątne powierzchnie. Dodatkowo różne odcienie srebrnej farby zmieniają się w zależności od kąta patrzenia i źródła światła. Doskonałe właściwości aerodynamiczne konstrukcji i jej odważny, mocny styl przeciwstawiający się minimalizmowi, są odzwierciedleniem pragnienia użytkownika do wyrażenia siebie i przełamania konwencji. Mają także być wyrazem progresywnego podejścia Nissana we wprowadzaniu nowych technologii i projektów.

Nissan Hyper Punk

Wyjątkowo stabilna konstrukcja z niewielkimi zwisami i dużymi, 23-calowymi kołami jest niezwykle wszechstronna. Stanowi idealne rozwiązanie zarówno do jazdy miejskiej, jak i terenowej. Reflektory, tylne lampy oraz charakterystyczna sygnatura świetlna z tyłu uwydatniają wielokątne kształty zintegrowane z powierzchnią nadwozia. Dodatkowo podkreśla to wyjątkowość tego pojazdu.

Nissan Hyper Punk

Do 25 października, czyli dnia rozpoczęcia salonu Japan Mobility Show, w Shinjuku – dzielnicy Tokio – cyfrowy billboard 3D Cross Shinjuku Vision prezentował cztery elektryczne samochody koncepcyjne Nissana: Hyper Urban, Hyper Adventure, Hyper Tourer oraz Hyper Punk. Ponadto, od 25 października samochody koncepcyjne będą dostępne w grze internetowej Fortnite pod nazwą „Electrify the World”. Będzie to okazja do dalszego odkrywania tych modeli.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *