MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce pokazał Dawn Silver Bullet

Rolls-Royce opublikował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia modelu Dawn Silver Bullet, wykonane nad brzegiem włoskiego jeziora Garda. Pierwszy z zamówionych przez klienta samochodów w wersji Collection Cars zjechał właśnie z linii produkcyjnej w Global Center of Luxury Manufacturing Excellence w Goodwood. Kolekcja Silver Bullet czerpie inspirację z rzadkich i legendarnych roadsterów z lat dwudziestych XX wieku. Oddaje ona beztroską postawę tamtych odległych dni w odważnej, współczesnej formie.

Dwumiejscowy roadster

Czteromiejscowy kabriolet Rolls-Royce Dawn został przekształcony w adaptowalnego, dwumiejscowego roadstera, poprzez dodanie aerodynamicznych osłon tylnych siedzeń. Producent wykonał je z karbonu i pokrył skórą z tytanowymi dodatkami. Wprowadzony na rynek w 2020 roku Rolls-Royce Dawn Silver Bullet, to jak opisuje producent: “współczesna interpretacja ducha klasycznego roadstera. Oferuje kierowcom wysublimowaną mieszankę spokoju i wyrafinowania z ekscytującym poczuciem bezkompromisowej wolności.

Głównym elementem Rolls-Royce Dawn Silver Bullet jest niewątpliwie aerodynamiczna pokrywa. Zdecydowanie zmienia ona formę sylwetki tego samochodu. Zawadiacki grzbiet przenosi karoserię w kierunku kabiny, nadając jej charakter prawdziwego dwumiejscowego samochodu. Pokrywę można zakładać i zdejmować według uznania. Zakrywa ona tylne siedzenia i posiada dwie aerodynamiczne osłony, sięgające od klapy bagażnika do miejsca tuż za zagłówkami przednich siedzeń. Forma osłon ma precyzyjny, aerodynamiczny kształt, aby powietrze opływało kabinę, zwiększając komfort kierowcy i pasażera. Każda osłona posiada parę zamykanych, wyściełanych skórą schowków na rzeczy osobiste. Natomiast sama pokrywa jest wykonana z włókna węglowego i aluminium. Taki dobór materiałów sprawia, że osłona jest niezwykle lekka, a jednocześnie wytrzymała. Oczywiście pokrywy obłożone są najlepszą skórą marki Rolls-Royce, idealnie dopasowaną do wnętrza samochodu.

Rolls-Royce Dawn Silver Bullet w ultra-metalicznym srebrnym lakierze Brewster nawiązuje do epickich samochodów z przeszłości, takich jak Silver Dawn, Silver King, Silver Silence i Silver Spectre. Jednakże producent ściśle ograniczył jego produkcję do zaledwie 50 egzemplarzy.

Informacja prasowa


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *