MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mercedes SL w technice String Art

Chyba wszystkie możliwe gadżety dla fanów motoryzacji zostały już wymyślone. Ale do tej pory nikt nie wpadł na pomysł, aby jego ukochany samochód został przedstawiony w technologii … String Art. To, co widzicie, stworzone zostało z ponad 6 kilometrów nitek. Cały obraz ma ponad 13 tysięcy połączeń. Efekt na żywo jest powalający. Jeśli jesteście ciekawi o jeszcze można „namalować” przy pomocy nitki, zapraszamy na stronę VistulArt. Możecie także zamówić swój własny projekt. Szczególnie gdy szukacie oryginalnego prezentu.

Mercedes SL w technice String Art
Rozmawiamy z Darkiem i Dagmarą, twórcami pracy:

Wydawałoby się, że widzieliśmy już wszystko, a właśnie obejrzeliśmy spektakularny obraz Mercedesa SL, który wykonano w technice String Art. Skąd się wziął pomysł?

– Od zawsze interesowała nas motoryzacja i odkąd zajęliśmy się tworzeniem obrazów w technice String Art chcieliśmy stworzyć model samochodu. Oczywiście wiele różnych marek chodziło nam po głowie, ale od zawsze synonimem luksusu wśród samochodów był Mercedes. I stąd wziął się pomysł na właśnie tą markę. Darek do dziś pamięta, jak jako kilkuletnie dziecko podziwiał żółtego Mercedesa parkującego pod jego klatką. Możemy jeszcze zdradzić, że mamy w planach „namalowanie” nitką kilka innych klasyków Mercedesa.

Technika String Art z bliska

Obraz robi niesamowite wrażenie. Im dalej się stoi, tym więcej szczegółów się dostrzega… Stworzenie takiego dzieła musi być bardzo skomplikowane?

– Tak, odmiana String Artu, w której tworzymy pojawiła się na świecie stosunkowo niedawno i jest bardzo pracochłonna. Ponadto samo tworzenie fotorealistycznego String Artu w kolorze wymaga umiejętności zarówno artystycznych, jak i matematycznych oraz programistycznych. Stworzenie perfekcyjnego dobrania kolorów nitek, to tylko niewielka część całego procesu. M.in. trzeba zwracać uwagę na fakt, że każde połączenie tworzy cień, przyciemniający kolory znajdujące się w niższych warstwach. Na tym obrazie jest ponad 13 tysięcy połączeń i zostało zużytych ponad 6 kilometrów nitki. To jest unikatowa praca, gdyż na świecie jest zaledwie kilka pracowni, które się tym zajmują. Z tego co mi wiadomo jesteśmy jedyni w Polsce, którzy robią to używając kolorowych nici. Nieliczni inni twórcy używają jedynie nici w jednym, najczęściej czarnym, kolorze.

Technika String Art z bliska

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam zapoznania się z tą wyjątkową pracą. Z przyjemnością wrócimy jeszcze raz, gdy pojawi się równie interesujący obraz związany z motoryzacją.

– Również bardzo dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich czytelników Overdrive! 

Mercedes SL w technice String Art

Cena tego obrazu Mercedesa SL to 2700,- zł, ale na hasło „overdrive” można go mieć taniej o 100,- zł.

Film jak powstaje obraz w technice String Art:

Redakcja Overdrive

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *