MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Renault Megane RS TC4 track car

Rodzina track carów Renault na bazie Clio R.S. (TC1 i TC2, zaprezentowane w grudniu 2018 r.) oraz Mégane (TC3 na początku 2020 r.) powiększyła się o kolejny samochód, TC4. Megane RS TC4 stworzony został na bazie Mégane IV R.S. Tym razem chodzi o Mégane R.S., tuningowane przez Vuković Motorsport. To prywatna szwajcarska stajnia wyścigowa, która po raz pierwszy wystawiła Mégane w 2019 roku w europejskich mistrzostwach TCR. Ten specjalista od tuningu i produkcji samochodów wyścigowych poświęcił mijający pierwszy rok na uczenie się tej dyscypliny. Pojawiły się pierwsze sukcesy, jak dwukrotne czwarte miejsce zdobyte przez Jacka Younga w Barcelonie. Ponadto australijska filia Renault wystawiła oficjalnie Mégane R.S. TCR w lokalnych mistrzostwach.

TCR stworzono z myślą o zaoferowaniu purystom ładunku adrenaliny, prędkości i wszelkich doznań podczas serii jazd na torze. Samochód nie ma homologacji do jazdy po drogach, zatem przeznaczony jest do użytku wyłącznie torowego. TC4 ‒ symbol partnerskiej współpracy R.S. Performance i Vuković Motorsport ‒ to prawdziwa kwintesencja know-how zdobytego dzięki samochodom wyścigowym serii TCR. Wykorzystując Mégane R.S. jako bazę, zmodyfikowano je, by uzyskać parametry jak najbardziej zbliżone do aut wyścigowych. Zmodyfikowano silnik, układ jezdny i nadwozie.

Modyfikacje techniczne:

Układ jezdny: regulowany ze zmodyfikowanym zawieszeniem, wzmocnione hamulce, przejście z czterech na dwa koła pędne jak w Mégane Trophy-R w celu zmniejszenia masy pojazdu i uzyskania bardziej „torowej” charakterystyki.

Silnik: zoptymalizowany układ chłodzenia, turbina o większej średnicy, zmodyfikowana mapa wtrysków dla zwiększenia mocy do 360 KM. Zautomatyzowana skrzynia biegów EDC z podwójnym sprzęgłem. Specjalny układ wydechowy, ręcznie wykonany przez Vuković Motorsport.

Zestaw elementów nadwozia: poszerzone nadkola, kompletny zestaw elementów poszerzających nadwozie (identyczny jak w wersjach wyścigowych) i spojler. Maska zoptymalizowana pod kątem skuteczności chłodzenia. Obręcze kół OZ Racing® w kolorze złotym. Kolory firmowe RS Performance – złoty i czarny (logo na dachu, boczne pasy itd.).

Dzięki współpracy z R.S. Performance, team Vuković Motorsport podjął się przygotowania limitowanej serii 30 egzemplarzy zestawu R.S. Performance dla ultraekskluzywnej wersji, która może zostać spersonalizowana na życzenie. To w sam raz, by sprawić sobie auto wyglądem i osiągami zbliżone do samochodów wyścigowych.

TC4 został oficjalnie zaprezentowany podczas drugich R.S. Days we Francji, które odbyły się na torze wyścigowym w Le Castellet (Francja) 3 i 4 października br. W programie znalazły się między innymi wyścigi Clio Cup France, Alpine Cup i GT4 w ramach trzeciej rundy mistrzostw Francji w wyścigach torowych. R.S. Days są organizowane w różnych krajach Europy, niemal zawsze w ramach mistrzostw Formuły Renault Eurocup i Clio Cup.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *