MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Renault Koleos – odświeżona gama 2021

W ramach odświeżenia gamy na rok modelowy 2021, Renault Koleos (nasz test obecnej wersji tutaj) zyskuje we wszystkich wersjach nowy charakterystyczny układ przednich i tylnych świateł wykonanych w 100% w technologii LED. Przednie światła LED zapewniają o 25% skuteczniejsze oświetlenie w porównaniu do świateł halogenowych, zużywając przy tym o 10% mniej energii. Tylne światła 3D LED mają teraz także sekwencyjne kierunkowskazy w wersji Initiale Paris.

Nowy kolor nadwozia i tapicerki

Jeśli chodzi o kolory nadwozia i materiały, pojawia się nowy kolor nadwozia, Szary Highland. Natomiast we wnętrzu Renault Koleos dostępny będzie nowy kolor skórzanej tapicerki Riviera – Brązowy Camel. Jest ona dostępna już od poziomu wyposażenia Intens. Dodatkowo towarzyszą jej ozdobne wstawki z ciemnego drewna w panelach drzwi i na desce rozdzielczej, nadając wnętrzu zdecydowanie ekskluzywny charakter.

System Hill Descent Control

W wersjach z napędem 4×4 pojawia się też system kontroli zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control). System, dostępny w wersji Blue dCi 190 4×4 X-Tronic, działa w zakresie od 5 do 30 km/h. Ogranicza prędkość jazdy Koleosa w dół bez konieczności wciskania pedału hamulca. To idealne rozwiązanie do poruszania się po bezdrożach, pozwalające kierowcy skupić się wyłącznie na torze jazdy.

Napęd

W roku modelowym 2021 utrzymano również gamę wersji, która zaczyna się od poziomu wyposażenia Zen. Nowy silnik TCe 160, współpracujący z 7-stopniową skrzynią biegów EDC, zapewnia wysoki poziom przyjemności z jazdy i jest niezwykle oszczędny. Dodatkowo emituje zaledwie 153 g CO2/km. Ponadto wszystkie montowane w Koleosie silniki (TCe 160 EDC i Blue dCi 190 4×4 X-Tronic) spełniają wymagania normy Euro6 DFull.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *