MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Wirtualny Rajd Barbórka 2020

Jak wszyscy fani rajdów wiedzą, w związku z pandemią koronawirusa prawdziwy Rajd Barbórka został niestety odwołany. Organizatorzy postanowili jednak, że zorganizują coś w zamian. W sobotę, 19 grudnia w siedzibie Automobilklubu Polski odbył się więc finał wirtualnego Rajdu Barbórka 2020. Sobotni finał poprzedziły trwające od poniedziałku do piątku kwalifikacje. Nasza redakcja w składzie Bartosz Ławski i Paweł Bielak była na miejscu i oczywiście nie bylibyśmy sobą, aby nie spróbować własnych sił w grze Assetto Corsa, na wirtualnej trasie OS Karowa.

W piątek, dzięki jednemu ze sponsorów wydarzenia – firmie Volvo Car Warszawa, zasiedliśmy kierownicą symulatora na starcie do kultowego odcinka Karowa. Co było do przewidzenia, oczywiście nie udało nam się nawiązać walki z młodymi adeptami wirtualnego ścigania. Mają oni jednak doświadczenie z symulatorami, a my – stare pryki – próbowaliśmy zaledwie ogarnąć komputerową namiastkę. Należy jednak przyznać, że trasa odcinka Karowa została w grze oddana wiernie, z najdrobniejszymi szczegółami. Pomagała nam także znajomość trasy kultowego odcinka, na którym obaj mieliśmy okazję jeździć podczas prawdziwego Rajdu Barbórka.

W sobotnich finałach wzięło udział 10 finalistów wyłonionych w kwalifikacjach oraz najlepszy z juniorów. Zwycięzcą wirtualnego Rajdu Barbórka został Filip Pasula i on odebrał puchar. Puchar nie byle jaki, bowiem nagrodą w wirtualnych zawodach był puchar za zwycięstwo w Rajdzie Barbórka 2014, przekazany przez Kajetana Kajetanowicza. Drugie miejsce zajął zaś Krzysztof Dobiec, a trzeci był Jarosław Frydrych. Klasyfikację juniorów wygrał Filip Melon, plasując się na szóstym miejscu w klasyfikacji końcowej.

Wirtualny Rajd Barbórka 2020 – wyniki:
MIEJSCEZAWODNIKCZAS
1.Filip Pasula1.40:740
2.Krzysztof Dybiec1.42:583
3.Jarosław Frydrych1.43:007
4.Mariusz Nowak1.43:381
5.Łukasz Dąbkowski1.43:835
6.Filip Melon1.44:346
7.Dominik Plona1.44:607
8.Paweł Winiarski1.44:863
9.Kamil Namiotko1.48:112
10.Jakub Kuciński1.49:492
11.Rafał Piekut1.54:391

Tekst i zdjęcia: Paweł Bielak i Bartosz Ławski

Pozostałe artykuły z działu wydarzenia znajdziecie tutaj.


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *