MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

SEAT Ibiza i Arona po liftingu

Dwa modele SEAT-a Ibiza i Arona otrzymały pakiet gruntownych aktualizacji. Projektanci nie tylko dostosowali oba samochody do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, ale również odświeżyli ich stylistykę. Wideo z wirtualnej premiery jest dostępne tutaj.

Nowe SEAT Ibiza oraz Arona zostały zaprojektowane, by odpowiedzieć na współczesne wymogi digitalizacji i dostępności w sieci. Podczas modernizacji modeli dla projektantów priorytetem było również zachowanie młodzieńczego charakteru i intuicyjności obsługi. Dzięki zupełnie nowemu stylowi projektowania oraz wykorzystaniu najnowszych dostępnych rozwiązań pojazdy uzyskały też ulepszoną funkcjonalność i jakość wnętrza.

SEAT Ibiza
Miejska energia

Odświeżona Ibiza przykuwa wzrok bardziej dynamicznym designem, podkreślonym m.in. pełnymi światłami LED czy też zupełnie nowymi wzorami felg. Projektanci zadbali, by wyrazisty charakter miejskiego hatchbacka został oddany również w szczegółach stylistycznych, takich jak wyrafinowane oznaczenie modelu inspirowane odręcznym pismem na tylnej pokrywie bagażnika czy chromowane logo SEAT.

SEAT Ibiza

– SEAT Ibiza to ikona w świecie branży motoryzacyjnej i także jeden z filarów naszej marki – stwierdza Wayne Griffiths, Prezes SEAT i CUPRA. – Rewolucji należy upatrywać się wewnątrz auta, gdzie nowy poziom łączności i bezpieczeństwa zapewni więc gotowość do kontynuacji historii sukcesu modelu.

SEAT Ibiza

Ibiza pozostaje istotnym autem dla sukcesu hiszpańskiej marki. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 1984 roku, mały hatchback zajął pozycję najbardziej popularnego modelu, jaki kiedykolwiek opuścił linię produkcyjną marki SEAT.

SEAT Ibiza
Offroadowy styl

Wygląd SEAT-a Arony również został dostosowany do nowego języka stylistycznego hiszpańskiej marki. Miejski SUV uzyskał też bardziej agresywną, dynamiczną sylwetkę, szczególnie widoczną w wersji Xperience modelu. Samochód zapewnia również lepszą widoczność, co przekłada się na jeszcze większe bezpieczeństwo jazdy. Projektanci zdecydowali się również na odświeżenie maski modelu, zamontowanie nowych zderzaków oraz odświeżenie kształtu lamp przeciwmgielnych. Z tyłu samochodu m.in. zamontowano nowy spoiler oraz również wprowadzono nowy styl pisma nazwy modelu inspirowany pismem odręcznym.

SEAT Arona

 – SEAT Arona zajęła drugie miejsce wśród najczęściej sprzedawanych modeli marki w zeszłym roku – kontynuuję wypowiedź Wayne Griffiths. – Odświeżona i ulepszona wersja Arony dodaje jej atrybutów, które uczyniły z niej jeszcze ciekawszą ofertę na rynku samochodowym.

SEAT Arona
Atrakcyjne wnętrze

Najwięcej zmian estetycznych i praktycznych oba modele doczekały się w środku. Wnętrza Ibizy i Arony zyskały między innymi nowe ambientowe podświetlenie LED oraz również podświetlenie przeprojektowanych wlotów powietrza. Wyższy komfort jazdy zapewni również nowy design deski rozdzielczej w obu modelach, zapewniający bardziej intuicyjny dostęp do funkcji samochodów.

SEAT Arona

Oba modele zostały wyposażone w technologię Full Link we wszystkich wersjach wyposażenia. Umożliwia on dostęp do Android Auto i Apple CarPlay. W połączeniu z opcjonalnym bezprzewodowym ładowaniem indukcyjnym można zapomnieć więc o ładowarkach przewodowych w nowoczesnej kabinie. Z kolei system SEAT CONNECT zapewnia lepszą łączność z samochodem, pozwalając także na zdalny dostęp do danych dotyczących stylu jazdy, pozycji zaparkowanego samochodu, czy informacji o tym, które drzwi pozostały otwarte. Użytkownicy mogą też wejść w zupełnie nowy poziom interakcji z odświeżonymi systemami multimedialnymi za pomocą ekranu o standardowej wielkości 8,25 cala lub opcjonalnemu systemowi nawigacji o przekątnej 9,2 cala. Z części usług można skorzystać również głosowo, aktywując je poprzez hiszpańskie przywitanie „Hola Hola”.

SEAT Arona

W kabinie obu nowych modeli znajdziemy również dwa szybkie i nowoczesne złącza typu USB-C. Co więcej, wbudowany system e-SIM oferuje możliwość skontaktowania się z usługami marki SEAT, za pomocą przycisku „Private Call”. Pozwala to na rozmowę z asystentem marki SEAT w języku kierowcy niezależnie od miejsca podróży. SEAT CONNECT będzie oferowany bez dodatkowych opłat przez rok od zakupu modelu.

SEAT Arona
Bezpieczeństwo najważniejsze

Nowe Ibiza i Arona są oferowane z kompletem najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa. Jest wśród nich także aktywny tempomat pozwalający na bezpieczną podróż na trasie w trybie półautonomicznym niezależnie od prędkości pojazdu. W wyposażeniu modelu znajdziemy również asystenta pasa ruchu Lane Assist, system monitorowania martwego pola Side Assist oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Do listy nowoczesnych technologii modeli SEAT Ibiza i Arona został dodany również asystent świateł drogowych High Beam Assist. Kiedy zaczyna zanikać światło dzienne, system automatycznie wykrywa pojazdy przed autem, w razie potrzeby przełączając oświetlenie między światłami drogowymi i mijania.

SEAT Ibiza
Wersje napędowe

Pod maską nowej Ibizy planowane jest pięć wersji silnikowych. Z kolei w modelu Arona zapewniony będzie wybór czterech jednostek benzynowych. Wszystkie silniki w Aronie zostały wyposażone w turbosprężarkę, która w połączeniu z technologią bezpośredniego wtrysku oferuje też rewelacyjne osiągi.

Podstawowy silnik w Ibizie to trzycylindrowy silnik 1.0 MPI z manualną 5-biegową skrzynią o 5 przełożeniach. Dzięki bezpośredniemu wtryskowi jednostka zachowuje rewelacyjną responsywność również przy niższych obrotach. Napęd zapewnia moc 80 KM oraz 93 Nm momentu obrotowego.

W obu odświeżonych modelach znajdziemy też jednostki 1.0 TSI oraz 1.5 EcoTSI. Pierwszy wariant oferowany jest w odmianach o mocy 95 KM oraz także 110 KM. Wersja 95-konna została połączona oczywiście z manualną 5-biegową przekładnią. 110-konną wersję można wybrać także z 6-biegową manualną przekładnią bądź z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG.

SEAT Arona

Największy silnik oferowany w obu miejskich autach marki to czterocylindrowa jednostka 1.5 EcoTSI. Dzięki mocy wyjściowej 150 KM i 250 Nm momentu obrotowego zapewni więc wysokie osiągi przy zachowaniu zrównoważonej wydajności.

Odświeżone SEAT Ibiza oraz SEAT Arona zostały stworzone w Barcelonie. Zaprojektowanie, opracowanie i wyprodukowanie modeli ma miejsce w zakładach marki w Martorell w obszarze metropolitalnym stolicy Katalonii.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *