MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Nowy Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – jedyny SUV coupe plug-in w tej klasie miał swój światowy debiut na początku grudnia. Mimo iż Mitsubishi oficjalnie wycofuje się w Europy, samochód ten będzie jednak dostępny w ofercie prywatnego importera. Samochód wyróżnia się awangardową stylistyką, nawiązującą do japońskiego DNA firmy. Zupełnie nowy tył, przód pojazdu i dynamiczny profil boczny podkreślono detalami, takimi jak ultranowoczesny wzór lamp LED. Nowy Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest samochodem dla osób dbających o środowisko. To samochód dla indywidualistów, którzy chcą wyróżnić się w tłumie i poczuć niezrównany komfort podróży hybrydą plug-in. Nowe wnętrze z większym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie dla wymagających klientów segmentu premium. Jest wyposażone w m.in. head–up display, tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA, podgrzewaną kierownicę. Posiada także skórzaną tapicerkę i elektrycznie sterowane fotele, SDA z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto oraz nawigacją TomTom.

Napęd hybrydowy PHEV

Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest unikatowy napęd. Elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Do napędu auta służą 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Silnik spalinowy służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Tak samo, jak samochody elektryczne, Eclipse Cross PHEV nie ma skrzyni biegów, lecz przekładnię jednobiegową. Zapewnia to płynne przyspieszanie bez szarpnięć wywoływanych zmianą przełożeń.

Warto podkreślić, że technologia hybrydowa PHEV Mitsubishi jest najchętniej wybieraną w Polsce w 2020 roku. Mitsubishi Outlander PHEV to bowiem najlepiej sprzedający się model typu plug-in. To jedyna tak dopracowana technologia na rynku, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania baterii poprzez zastosowanie dodatkowo systemu chłodzenia. Pojemna bateria pozwala na pokonanie do 45 km w trybie elektrycznym EV, który jest oczywiście zeroemisyjny. Pełen zasięg auta to około 600 km a koszt przejechania standardowych 100 km może zaś być nawet 3 krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Wbudowane gniazdo 220V o mocy 1500W pozwala zasilać urządzenia zewnętrzne, przekształcając auto w magazyn energii.


Napęd na 4 koła S-AWC jest dostępny także w trybie EV i – w odróżnieniu od konkurencji – napęd 4×4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. To innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne. Oddają one swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki zapewniają szybki start i bezpieczeństwo. Auto oferuje 3 tryby jazdy wybierane automatycznie, aby dopasować swoje zachowanie do warunków na drodze.

Polska premiera w kwietniu 2021

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, zadebiutuje w Polsce w kwietniu 2021 roku. Samochód będzie oferowany z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package i 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Jeden komentarz do “Nowy Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

  • Zainteresowanych premierą modelu Eclipse Cross PHEV zapraszamy do odwiedzin naszej strony internetowej (www.mitsubishi.pl) oraz do śledzenia nas w social mediach. Zapraszamy też do wzięcia udziału w organizowanej przez nas online’owej premierze tego modelu: https://www.facebook.com/events/3828770227154043. Na uczestników czekają atrakcje z nagrodami a także ciekawostki i informacje techniczne.
    Pozdrawiamy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *