ModeleMotoryzacjaNajważniejsze

Porsche 911 z LEGO w dwóch odsłonach: Turbo i Targa

LEGO opracowało model jednego z klasyków motoryzacji – Porsche 911. Producent zaprezentował właśnie zestaw dwa w jednym – Porsche 911 Turbo i 911 Targa, łączący te dwie motoryzacyjne ikony z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Zarówno budowniczy LEGO, jak i miłośnicy klasycznych samochodów będą zachwyceni dwiema możliwościami zbudowania tego zestawu. Nowy zestaw „dwa w jednym” LEGO Porsche 911 Turbo i 911 Targa może być zbudowany jako model 911 Turbo ze stałym dachem lub jako 911 Targa z otwieranym dachem. Dzięki temu fani mogą wybierać między klasycznym coupe lub modelem targa.

Zgodność z pierwowzorem

Oba warianty LEGO Porsche 911 Turbo i 911 Targa mają oczywiście wszystkie cechy charakterystyczne dla pierwowzoru. Począwszy od aerodynamicznej linii nadwozia poprzez pochylone reflektory i wyprofilowaną maskę z logo Porsche, po zamontowany z tyłu klasyczny, chłodzony powietrzem silnik w układzie bokser.

Pod eleganckimi nadwoziami oba warianty LEGO Porsche 911 Turbo i 911 Targa kryją także bogactwo szczegółów. W obu wersjach modelu znajdują się sportowe fotele w układzie 2 + 2. Fotele jak i deska rozdzielcza wykończone są w kolorze ciemnopomarańczowym i brązowym. Inne szczegóły wnętrza obejmują także hamulec ręczny, dźwignię zmiany biegów i działający układ kierowniczy. Przednie siedzenia przechylają się do przodu, aby uzyskać dostęp do tylnej kanapy.

Klasyczne 911 Turbo i 911 Targa

Jet kilka elementów, które również są unikalne dla obu wersji. Sprawia to że po zbudowaniu obie 911 różnią się detalami specyficznymi dla każdej z nich. LEGO Porsche 911 Turbo ma oczywiście charakterystyczną plakietkę Turbo, szeroką tylną oś, turbosprężarkę i intercooler, co świadczy o jego niesamowitych osiągach. Atletyczny wygląd uzupełnia zintegrowany tylny spojler. Wszystko zgodnie z oryginałem

Z kolei dach LEGO Porsche 911 Targa jest w pełni zdejmowany i można go schować pod maską samochodu. Dopełnieniem wyglądu tej wersji jest kultowy pałąk Targa, wraz z napisem Targa i zbudowaną z klocków wypukłą tylną szybą.

Mike Psiaki, projektant w Grupie LEGO, skomentował: „Zakup zupełnie nowego samochodu sportowego jest przeżyciem, którym należy się delektować. To uczucie chcieliśmy odtworzyć także dla fanów LEGO.

„Kiedy projektowaliśmy model samochodu, najtrudniejszą decyzją było czy zdecydujemy się na wersję Turbo, czy wersję Targa. To była tak trudna decyzja, że ​​stworzyliśmy możliwość zbudowania Porsche 911 Turbo i Targa z jednego zestawu. Bez wątpienia fani 911 na całym świecie, którzy od dawna podziwiali te samochody, będą zachwyceni możliwością zbudowania obu wersji! ”

Fabian Schmölz, projektant w firmie Porsche, powiedział: „Wiemy, że Porsche 911 posiada pewną magię dla klientów i fanów naszej marki na całym świecie. Najnowsze klocki LEGO Porsche 911 Turbo i 911 Targa także ją posiadają. Oba wcielenia tej motoryzacyjnej ikony dokładnie oddają niepowtarzalny design samochodów, na których są oparte. Mają za zadanie przynieść wiele radości także młodym fanom Porsche”.

Limitowana wersja

Aby uczcić premierę LEGO Porsche 911, firma oferuje pierwszym kupującym możliwość otrzymania wraz z zestawem limitowanego pakietu. Pakiet zawiera certyfikat, oficjalny portfel na karty LEGO Porsche oraz zestaw czterech unikalnych wydruków opartych na współczesnych reklamach Porsche 911. Wszystko w kolekcjonerskim opakowaniu. Ten kolekcjonerski prezent jest dostępny w ograniczonej liczbie dla pierwszych kupujących zestaw w ramach programu lojalnościowego LEGO VIP.

Członkowie bezpłatnego programu lojalnościowego LEGO VIP będą mogli kupować zestawy LEGO Porsche 911 Turbo i Targa od 16 lutego na stronie LEGO.com. Od 1 marca zestaw (nr katalogowy 10295) będzie dostępny w sklepach LEGO i na LEGO.com w cenie 129,99 Euro. Zestaw składa się 1485 elementów.

Wymiary modelu:

wysokość: 10.8 cm,
szerokość: 16 cm,
długość: 35.5 cm.

Informacja prasowa

Więcej o modelach samochodów przeczytacie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

3 komentarze do “Porsche 911 z LEGO w dwóch odsłonach: Turbo i Targa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *