MotoryzacjaNajważniejszeSport

Abarth Rally Cup: trwają zapisy do Pucharu 2021

Trzecia edycja Abarth Rally Cup rozpocznie się 18 czerwca od rozgrywanego na szutrowej nawierzchni Rajdu Polski, będącego jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC). Po Andrei Nucicie, zwycięzcy w 2019 roku i Andrei Mabellinim, który triumfował w 2020 roku, na kierowców czekają kolejne wyzwania podczas sześciu europejskich imprez. Po opublikowaniu regulaminu dla serii 2021, oficjalnie ruszyły zapisy do nowego sezonu, w którym zawodnicy będą ścigać się za kierownicą 300-konnego samochodu z logo Skorpiona.

GOBBIN ROBERTO (ITA), CERVI Alessandro (ITA), Abarth 124 Rally podczas 2020 Rally Fafe Montelongo, III Rundy Rajdowych Mistrzostw Europy 2020, 2 – 4 październik 2020 w Fafe, Portugalia – Foto Jorge Cunha / DPPI
Rywalizacja

Wraz ze zmianami w kalendarzu FIA ERC, sezon 2021 otworzy ciekawy duet krajów. Po Polsce, gospodarzem drugiej rundy Abarth Rally Cup będzie Łotwa, gdzie kierowcy również mają rywalizować na luźnej nawierzchni. Abarth 124 rally z zestawem do jazdy po drogach szutrowych, z wyższym o 40 mm prześwitem i 15-calowymi felgami aluminiowymi OZ, już nieraz pokazał, że jest skuteczną rajdową bronią. Podobnie jest na asfalcie, a więc najlepszej nawierzchni do ukazania całego potencjału tego tylnonapędowego samochodu z logo Skorpiona. O wszechstronności i osiągach Abartha świadczy fakt, że w ostatnich trzech sezonach święcił triumfy w Pucharze FIA R-GT, czyli tak naprawdę w Mistrzostwach Świata Gran Turismo®.

W Rajdowym Pucharze Abartha w 2020 roku modelem 124 startowała również polska załoga w składzie Dariusz Poloński / Łukasz Sitek. Wiemy, że w sezonie 2021 również planują start w Abarth Rally Cup, ostrząc zęby na zwycięstwo w całym cyklu.

POLONSKI Dariusz (POL), SITEK Lukasz (POL), Team Rallytechnology, Abarth 124 Rally, podczas 2020 Rally Liepaja, 2 Rundy Rajdowych Mistrzostw Europy 2020, 14 – 16 sierpnia 2020, Foto: Thomas Fenetre / DPPI
Nagrody

Francesco Morosini, Abarth Senior Brand Manager & Racing: „W 2021 r. zaangażowanie Abarth Racing w świat rajdów nadal trwa i rozpoczyna się serią, coraz bardziej docenianą przez kierowców oraz pilotów, częściowo także dzięki bardzo dużej puli nagród. W ciągu ostatnich trzech sezonów Abarth 124 rally został światowym liderem wśród samochodów R-GT. W tym roku po raz kolejny postaramy się dobrze rozegrać tę partię, by utrzymać tytuł mistrza świata na własnym boisku, mimo że nasi przeciwnicy są coraz silniejsi. Świat sportu motorowego od zawsze stanowił integralną część DNA marki Abarth, a zgodnie z filozofią Carlo Abartha, jedną z jej misji jest pomaganie młodym kierowcom w ich rozwoju. Marka Abarth jest zaangażowana również w mistrzostwa Formuły 4, umożliwiające młodym talentom kartingu rozpoczęcie startów w wyścigach oraz kontynuowanie ich kariery w wyższych kategoriach. W istocie, w świecie rajdów, w pierwszych 2 edycjach Abarth Rally Cup zwyciężyli dwaj kierowcy poniżej 30. roku życia – Andrea Nucita i Andrea Mabellini. Mamy nadzieję, że nadal będziemy trampoliną do międzynarodowych sukcesów”.

Pula nagród na sezon 2021 jest bardzo duża i wynosi aż 169 000 euro. Zwycięski kierowca w każdym rajdzie otrzyma 10 000 euro, za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 8000 euro, a trzeciego 6000 euro.  Na zdobywcę tytułu mistrza czeka nagroda główna w wysokości 25 000 euro.

Kalendarz Abarth Rally Cup* – FIA European Rally Championship:
  • Rajd Polski (Polska – szuter) 18-20 czerwca,
  • Rajd Lipawy (Łotwa – szuter) 1-3 lipca;
  • Rajd Roma Capitale (Włochy – asfalt) 23-25 lipca,
  • Rajd Barum Zlín (Czechy – asfalt) 27-29 sierpnia,  
  • Rajd Węgier (Węgry – asfalt) 22-24 października,
  • Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania – asfalt) 18-20 listopada.

*Do potwierdzenia przez FIA WMSC.

Andrea Mabellini (IT) Abarth 124 rally #89 Team Bernini Rally – ACI Rally Monza FIA RGT Cup

Informacja prasowa.

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *