MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowa SKODA FABIA – pierwsze zdjęcie. Premiera już wiosną.

SKODA prezentuje pierwszą zapowiedź czwartej generacji modelu FABIA. Auto jest większe, jeszcze bardziej przestronne i komfortowe. Model został zbudowany na platformie MQB-A0 dla samochodów Grupy Volkswagen i będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz łączności. Nowa SKODA FABIA dostępna będzie z wydajnymi i ekonomicznymi silnikami benzynowymi najnowszej generacji. Premiera modelu zaplanowana została na wiosnę 2021 roku.

Nowe proporcje nadwozia i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa

Widoczna na zdjęciu sylwetka samochodu zapowiada nowe proporcje auta. SKODA FABIA czwartej generacji będzie także większa od swojej poprzedniczki. Pojemność bagażnika, która już w obecnej generacji jest imponująca, także wzrośnie o kolejne 50 litrów. Zapewni to oczywiście większą wygodę dla kierowcy i pasażerów.

Jeszcze sztywniejsza konstrukcja nadwozia i stworzenie ŠKODY FABIA na platformie MQB-A0 umożliwi wyposażenie modelu w nowe rozwiązania  w zakresie bezpieczeństwa biernego oraz instalację wielu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dotychczas były dostępne dla samochodów wyższych klas.

Nowoczesne silniki benzynowe

W czwartej generacji modelu FABIA ŠKODA postawiła na najnowszej generacji silniki benzynowe, które łączą wysoką wydajność z niską emisją. Nowa SKODA FABIA będzie dostępna zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów DSG. Wszystkie te cechy sprawiają, że nowa FABIA będzie idealnym samochodem zarówno do komfortowej jazdy po mieście, jak i podróżowania na dłuższych dystansach.

Światowa premiera nowej ŠKODY FABIA zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *