MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Jeep Compass

Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep w Europie, zaprezentowała dzisiaj nowego Jeepa Compassa, pierwszego SUV-a Jeepa wprowadzonego na rynek europejski przez Grupę Stellantis. Premiera nowego modelu jest ważnym krokiem dla marki na całym świecie, a zwłaszcza w Europie. Relację z konferencji prasowej można obejrzeć tutaj.

Nowy Jeep Compass

W nowym Compassie zastosowano najlepsze rozwiązania jakościowe odpowiadające bardziej gustom klienta europejskiego, dzięki  doskonałej jakości wykończenia i zaawansowanej technologii pokładowej. Nowy model oferuje także  ważne nowe funkcje, które przenoszą go na jeszcze wyższy poziom pod względem designu, bezpieczeństwa, technologii i funkcjonalności.

Nowy Jeep Compass
Off-road i miasto

W czym tkwi jego sekret?  Jego wyjątkowość polega na połączeniu off-roadowego charakteru z miejskim samochodem  w celu zaspokojenia potrzeb Klientów z segmentu C-SUV. Osób racjonalnych, rzeczowych, ale zafascynowanych możliwością oderwania się od codziennej rutyny, nazywanych „pragmatycznymi marzycielami”. Nowy model prezentuje elegancką i świeżą estetykę, wzmocnioną wyrafinowanym i charakterystycznym stylem. Pozostaje on wierny elementom stylizacyjnym marki, posiadając doskonałą dynamikę jazdy oraz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i łączności. Wszystko zwieńczone słynnymi możliwości Jeepa 4×4, cechą utrwaloną ponad 80-letnią pozycją lidera jazdy terenowej.

Nowy Jeep Compass

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy chodzi o pragmatyczną potrzebę mobilności, czy też o chęć przeżycia ekscytujących codziennych „przygód”, odpowiedzią jest Nowy Jeep Compass. Zapewnia równowagę między osiągami a emocjami, racjonalnym użytkowaniem a marzeniami o wolności i przygodzie. Wszystko w myśl hasła przewodniego marki: „Go Anywhere, Do Anything”. Ponieważ 80 lat później Jeep nadal jest Jeepem.

Nowy Jeep Compass
Pierwsza generacja z 2017 roku

Premiera pierwszej generacji Jeepa Compassa w 2017 roku, pierwszego Jeepa zaprojektowanego specjalnie z myślą o drogach całego świata, oznaczała powrót marki do segmentu C-SUV. Położyło to solidny fundament pod sukces tego modelu. Od momentu wprowadzenia na rynek europejski, kompaktowy SUV Jeepa jest motorem osiągnięć handlowych marki i stanowi ponad 40% jej sprzedaży. Samochód potwierdził także swoją pozycję jednego z najbardziej cenionych przez europejskich Klientów modeli Jeepa i jednego z najbardziej poszukiwanych w konfiguracji 4xe z technologią hybrydową plug-in. Jeden na cztery modele Compassa sprzedawane w Europie to wersja 4xe. Wariant 4xe to najlepiej sprzedający się hybrydowy model plug-in we Włoszech.

Nowy Jeep Compass
Silniki spalinowe i hybrydowe zgodne z Euro 6D Final

Nowy Jeep Compass oferuje gamę silników spalinowych i hybrydowych plug-in zgodnych z normą Euro 6D Final. Samochód posiada szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego poprawiających dynamikę i słynne możliwości Jeepa 4×4.

Zaktualizowana gama silników oferuje teraz nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy GSE o pojemności 1,3 litra z turbodoładowaniem. Został zaprojektowany z myślą o zagwarantowaniu wyjątkowych osiągów, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałego komfortu jazdy i wydajności. Zapewnia także mniejsze zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 27% (cykl WLTP) w porównaniu z poprzednim modelem benzynowym. Oferta jest jeszcze bardziej fascynująca dzięki debiutowi wersji z technologią hybrydową plug-in. Zapewnia jazdę w 100% elektryczną, bezemisyjną – to połączenie niezwykłych możliwości 4xe i zrównoważonej mobilności.

Nowy Jeep Compass
Hybryda 4xe

Compass i Renegade to pierwsze modele z logo 4xe. Identyfikuje ono wszystkie samochody Jeepa 4×4 charakteryzujące  się zwiększonymi możliwościami. Wszystkie zapewniają też doskonałą równowagę pomiędzy osiągami, przyjemnością z jazdy, bezpieczeństwem i poszanowaniem dla środowiska.

Nowy Jeep Compass
Nowe wnętrze

Nowy Jeep Compass wyróżnia się odświeżonym, zaawansowanym technologicznie profilem, przy jednoczesnym zachowaniu słynnego miejskiego, nowoczesnego, wyrafinowanego i dbającego o środowisko charakteru. Bardziej elegancki i nowoczesny, ma także zupełnie nową kabinę. Została zaprojektowana, by poprawić komfort i życie na pokładzie i uczynić jazdę miejską również bardziej inteligentną. Do najważniejszych elementów należą cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem o przekątnej 10,25” Full HD, systemem Uconnect 5 z ekranami dotykowymi o przekątnych od 8,4” do 10,1” umieszczony nieco wyżej i przeniesiony bardziej na środek deski rozdzielczej. Dzięki temu kierowca może pozostać lepiej skupionym na drodze. System wyposażony jest także w pięciokrotnie szybszy procesor, system operacyjny Android z bezprzewodową integracją ze smartfonem i aplikacjami  Apple CarPlay i Android Auto, interaktywna nawigacja 3D TomTom i funkcja rozpoznawania naturalnej mowy oraz z usługami Uconnect.

Wnętrze jest jeszcze bardziej funkcjonalne dzięki nowemu rozmieszczeniu konsoli centralnej i zwiększeniu przestrzeni schowków. Zapewniają też one prawie 4,4 l dodatkowej pojemności. To trzykrotnie więcej w porównaniu do 2,8 l w poprzedniej wersji, teraz łącznie 7,2 l.. Ponadto, oferuje bardziej nowoczesny i charakterystyczny styl, dzięki nowej desce rozdzielczej, tunelowi centralnemu, kierownicy i panelom drzwi, wykonanym z najwyższej jakości materiałów.

Jazda autonomiczna poziomu 2

Nowy Compass jest także pierwszym samochodem Jeepa w Europie oferującym autonomiczną jazdę na poziomie 2. Jest także wyposażony w standardzie w całej gamie w systemy ADAS najnowszej generacji. Należą do nich: system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) czytający i interpretujący znaki drogowe; inteligentny asystent prędkości (Intelligent Speed Assist) automatycznie dostosowujący prędkość do zalecanych limitów; system wykrywania senności kierowcy (Drowsy Driver Alert) ostrzegający kierowców, gdy ich uwaga słabnie lub gdy nadchodzi senność.

Samochód wyposażony jest też w system automatycznego hamowania awaryjnego (Automatic Emergency Braking) z funkcją rozpoznawania pieszych i rowerzystów. Spowalnia on pojazd aż do całkowitego zatrzymania, aby uniknąć (lub złagodzić) ewentualny wypadek.

Jednakże najważniejszą nową funkcją jest asystent jazdy na autostradzie (Highway Assist). Łączy on tempomat adaptacyjny i asystenta pasa ruchu, aby automatycznie dostosowywać prędkość i tor jazdy pojazdu. W ten sposób samochód automatycznie pozostaje na środku pasa. Porusza się też w rozsądnej odległości od pojazdu poprzedzającego, zapewniając niezwykłe wrażenia z jazdy i całkowity spokój. System będzie dostępny w drugiej połowie roku.

Pięć wersji wyposażenia i kombinacji napędu

Nowy Jeep Compass oferuje nową gamę, dostępną teraz w pięciu poziomach wyposażenia (Sport, Longitude, Limited, S i Trailhawk). Samochód posiada też pięć różnych kombinacji jednostek napędowych. To benzyna, diesel i hybryda plug-in z trzema skrzyniami biegów (sześciostopniową manualną, automatyczną, dwusprzęgłową (DDCT) lub sześciostopniową automatyczną). Dodatkowo napęd na przednie lub na cztery koła. Wersja benzynowa jest wyposażona w 1,3-litrowy silnik GSE o mocy 130 KM lub 150 KM. Jest połączony odpowiednio z manualną skrzynią biegów i skrzynią DDCT z podwójnym suchym sprzęgłem, oba także z napędem na przednie koła. Uzupełnieniem oferty silników spalinowych jest także 1,6-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 130 KM. Współpracuje on też z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Gama hybryd plug-in jest także oferowana z dwoma poziomami mocy – 190 KM i 240 KM. Obie także w połączeniu z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła eAWD.

Ceny w Polsce zaczynają się od 99 900 PLN za model benzynowy z silnikiem 1.3, 130 KM w wersji Longitude.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *