MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Elektryczny maluch – Citroen My Ami Cargo

Rodzina minisamochodów Citroen Ami powiększa się o nowy model dostawczy: My Ami Cargo. To nowatorski, niedrogi, w pełni elektryczny i ultrakompaktowy samochód. Został zaprojektowany aby zaspokoić nowe potrzeby profesjonalistów związane z dostawami małych przesyłek na krótkich trasach na terenie miasta.

Citroen My Ami Cargo

„Citroen My Ami Cargo to niezwykle pomysłowe rozwiązanie. Jest to odpowiedź na nowe wyzwania stojące przed użytkownikami biznesowymi, którzy chcą przewozić towary w inteligentnych, funkcjonalnych, elektrycznych i zapewniających także niskie koszty eksploatacji pojazdach. Jego wyróżnikiem jest też praktyczna, modułowa przestrzeń ładunkowa. Jest to w pełni elektryczny samochód – zwrotny, bezpieczny i również unikalny. My Ami Cargo to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla firm specjalizujących się w dostawach ostatniego kilometra. Zwłaszcza dostaw małych przesyłek, których liczba wzrosła gwałtownie w ostatnich miesiącach. Citroen My Ami Cargo ma także ogromny potencjał biznesowy – potwierdzono już zawarcie pierwszych umów z partnerami handlowymi. Najnowsza oferta dopełnia gamę pojazdów użytkowych Citroena. Wszystkie z nich są obecnie dostępne także w wersji elektrycznej” – Laurence Hansen, dyrektor ds. strategii i produktu

Citroen My Ami Cargo
Mikrosamochód dla klientów biznesowych

Ograniczenia związane z jazdą w mieście, zapotrzebowanie na zeroemisyjną mobilność oraz również gwałtowny rozwój dostaw przesyłek to zjawiska, które zainspirowały markę Citroen do zaprojektowania My Ami Cargo. To bagażowa wersja osobowego modelu Ami. Jest to idealne rozwiązanie wyposażone w elektryczny napęd, łatwe w prowadzeniu, praktyczne i również ekonomiczne, które zapewnia użytkownikom biznesowym spokój ducha.

Citroen My Ami Cargo

W modelu My Ami Cargo Citroën wygospodarował modułową przestrzeń ładunkową tuż obok fotela kierowcy. Można wykorzystywać ją do bezpiecznego przewozu paczek, poczty, narzędzi oraz także różnego rodzaju przedmiotów. Dzięki temu Citroen My Ami Cargo zapewnia użytkownikom funkcjonalną przestrzeń do przewozu towarów oraz wszystkie korzyści elektrycznego samochodu. Dodatkowo można cieszyć się jeszcze wyższym poziomem ochrony niż w innych pojazdach dwu- i trzykołowych. Z kolei ultrakompaktowy kształt i doskonałe właściwości jezdne gwarantują większą zwrotność niż pojazdy użytkowe z wyższych segmentów.

Citroen My Ami Cargo
Dostawy na terenie miasta

My Ami Cargo to idealny samochód do realizacji dostaw na terenie miasta. Ich liczba wzrasta wraz z rozwojem handlu internetowego i również coraz większą popularnością dostaw jedzenia do domu. Jest to także niezwykle praktyczne rozwiązanie, które może mieć wiele innych zastosowań. Jest to idealny środek transportu dla lokalnych firm usługowych (hydraulicy, elektrycy, ślusarze), osób samozatrudnionych, m.in pielęgniarek, a także dla lokalnych władz, administracji lub stowarzyszeń. Wersja My Ami Cargo to także doskonałe rozwiązanie dla zakładów przemysłowych. Część pracowników wykonuje w nich wiele przejazdów między obiektami, przewożąc dokumenty, narzędzia czy także drobny sprzęt. Także dla ośrodków wypoczynkowych i turystycznych, np. kempingów, gdzie każdego dnia wykonuje się dużą liczbę przejazdów na bardzo krótkich trasach.

Citroen My Ami Cargo
Ładowność w kompaktowym nadwoziu

Citroen Ami w wersji osobowej zaskakuje przestronnym wnętrzem. Jest to także jeden z największych atutów wersji My Ami Cargo, pomysłowo zaprojektowanej, aby wyróżniać się „niewielkimi wymiarami zewnętrznymi i dużym wnętrzem”. Citroen My Ami Cargo ma równie niecodzienny wygląd jak model Ami, który od razu wzbudza też sympatię. Gruntowne zmiany wprowadzono natomiast we wnętrzu. Miejsce dla pasażera przekształcono w przestrzeń ładunkową o pojemności 260 litrów i ładowności 140 kg. Fotel pasażera zastąpiono modułowym, zamykanym boksem z siedmioma przegrodami z polipropylenu.

Citroen My Ami Cargo

Stanowisko kierowcy zostało oddzielone od przestrzeni bagażowej pionową przegrodą. Została ona zamontowana w taki sposób, aby wygospodarować odpowiednią ilość miejsca i zagwarantować użytkownikowi ochronę przed ładunkiem oraz analogiczny komfort jazdy jak standardowa wersja modelu Ami. Dzięki wyprofilowanej przegrodzie kierowca ma wystarczająco dużo miejsca, aby bez problemu zaciągać i zwalniać hamulec ręczny. Wysokość boksu została odpowiednio dopasowana, aby nie wychodzić poza linię szyb i zapewniać widoczność 360°.

Citroen My Ami Cargo

Modułowy stolik, który pełni rolę pokrywy boksu ma maksymalne obciążenie 40 kg i może być wykorzystywany jako praktyczne, mobilne biurko. W wyprofilowanym wgłębieniu formatu A4 możemy przechowywać dokumenty, np. formularze dostawy, książkę zamówień lub tablet. Znajdujące się z tyłu przetłoczenie zapobiega też przesuwaniu się umieszczonych na pokrywie przedmiotów. Dzięki możliwości regulacji jego ustawień możemy podnieść je zarówno w kierunku kierowcy, aby zapewnić bardziej wygodny dostęp do przestrzeni ładunkowej z zewnątrz, lub w kierunku drzwi pasażera, aby ułatwić dostęp do zawartości boksu bezpośrednio z fotela kierowcy. Jeśli przewozimy przedmioty, które są wyższe niż wynosi wysokość przestrzeni ładunkowej, pokrywę można zdjąć i wsunąć za fotel kierowcy.

Citroen My Ami Cargo

Płaska podłoga ma dwa poziomy regulacji. Podłogę można podnieść i zablokować w pozycji pionowej, aby nie zajmowała miejsca w strefie ładunkowej. Można też umieścić ją poziomo i idealnie dopasować do płaskiej podłogi samochodu. W takim układzie, użytkownik może także przewozić dłuższe przedmioty o długości 1,20 m. Specjalne zaczepy blokują pozycję napinaczy lub pasów wykorzystywanych podczas przewozu bardziej delikatnych przedmiotów, aby zapobiec ich przesuwaniu się podczas jazdy.

– W umieszczonym w tylnej części samochodu zamykanym schowku możemy bezpiecznie przechowywać takie przedmioty jak smartfon lub okulary przeciwsłoneczne. Jego górna część otwiera się za pomocą przycisku.

Citroen My Ami Cargo
Ponad 400 litrów pojemności ładunkowej.

„Zainspirowana wersją przeznaczoną dla klientów indywidualnych, wersja My Ami Cargo pozostaje wierna koncepcji, która przyświecała projektantom modelu Ami. Pojazd mogą także prowadzić osoby, które ukończyły 14 rok życia. Jest on tani w eksploatacji, zwrotny i idealny do jazdy po mieście. Zapewnia także doskonałą widoczność i jest napędzany silnikiem elektrycznym. To właśnie dlatego stworzyliśmy nowatorskie wnętrze, aby przygotować unikalną na rynku ofertę, zachowując jednocześnie prostotę i charakter wzornictwa modelu Ami”.Richard Meyer – dyrektor ds. strategii i nowej mobilności oraz samochodów użytkowych Stellantis

Personalizacja

Już niedługo zostaną wprowadzone też nowe opcje personalizacji nadwozia na życzenie. W przypadku flot, w których skład wchodzi mniej niż 10 pojazdów My Ami Cargo, firmowe logo będzie umieszczane na karoserii przez partnera. Dla flot, w skład których wchodzi ponad 10 samochodów, oznakowanie zostanie umieszczone na karoserii w punkcie Citroëna przed jego wydaniem. Nadwozie może zostać polakierowane na wybrany kolor, z logo w formie naklejki lub reklamy firmy.

Atuty

Citroen wykorzystuje wszystkie mocne strony modelu Ami, którego wyróżnikami są elektryczny napęd, niskie koszty eksploatacji, łatwość prowadzenia, kompaktowe wymiary, zwrotność na miejskich ulicach, czy też ładowanie ze zwykłego gniazdka 220 V i zintegrowany kabel ładowania itd. Model Ami i cały jego ekosystem zapewniają nowe, w pełni cyfrowe doświadczenia klienta oraz także bezkonkurencyjny sposób dostawy.

Atuty My Ami Cargo:

– ELEKTRYCZNY: Pierwszym wyróżnikiem modelu My Ami Cargo jest elektryczny napęd, który gwarantuje zerowy poziom emisji CO2. Dzięki temu profesjonalni użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do stref ograniczonego ruchu w centrach miast. Będą mogli także cieszyć się płynną i cichą jazdą, bo moment obrotowy jest dostępny natychmiast po rozruchu silnika. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,5 kWh można bez problemu doładować ze zwykłego domowego gniazdka 220 V w zaledwie trzy godziny, tak jak smartfona. Maksymalny zasięg 75 km jest idealny na krótkie trasy lub przejazdy do lub w pobliżu centrum miasta. Silnik o mocy 6 kW rozwija maksymalną prędkość 45 km/h.

– ZWROTNOŚĆ: My Ami Cargo ma niewielkie gabaryty, co sprawia, że jest kompaktowy i zwrotny. Ma długość 2,41 m, szerokość 1,39 m i wysokość 1,52 m. Cechuje go także zaskakująco mała średnica zawracania, która wynosi 7,20 m. Wszystko to sprawia, że jazda po mieście, manewrowanie i również parkowanie staje się proste.

– PEŁNA OCHRONA: My Ami Cargo zapewnia wyższy poziom ochrony niż inne dwu- i trzykołowe pojazdy dzięki stalowej, rurowej ramie, która chroni kierowcę przed siłą uderzenia. Dodatkowo dzięki niej jazda w zamkniętej i ogrzewanej kabinie pasażerskiej jest przyjemna nawet w niepogodę. Wysokość nadwozia i pozycja za kierownicą w wersji My Ami Cargo są takie same, jak w innych jeżdżących po drogach pojazdach i zapewniają także dobrą widoczność. Przeszklone powierzchnie (przednia szyba, boczne szyby, tylna szyba i okno dachowe dostępne w standardzie) nie tylko zapewniają widoczność 360°, ale także doskonale doświetlają wnętrze, co poprawia nasze samopoczucie.

– PERSONALIZACJA: podobnie jak w przypadku wersji Ami Ami, model My Ami Cargo oferuje praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji. Bogaty wybór akcesoriów obejmuje: siatkę na drzwi, dywaniki podłogowe, schowki, uchwyt na smartfona i urządzenie DAT@MI do podłączenia smartfona, które sprawiają, że My Ami Cargo staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Zwiększającym poziom komfortu elementem wyposażenia, który zapobiega wypadaniu przewożonych przedmiotów po otwarciu drzwi pasażera jest siatka bagażowa montowana pionowo od strony strefy ładunkowej.

Cyfrowy ekosystem

Citroen dostosowuje się do zmian w sposobach konsumpcji i chce wspierać swoich klientów w procesie zakupu modelu Ami. Właśnie dlatego w kwietniu 2020 roku koncern uruchomił niezwykłą witrynę sprzedażową – store.citroen.fr/ami. Jest to kompleksowy ekosystem, którego głównym celem jest ułatwienie dostępu i także oszczędność czasu. Używając smartfona, tabletu lub komputera, klienci biznesowi mogą odwiedzić dostępny przez 24 sklep aby poznać model My Ami Cargo. Mogą też skonfigurować swoją wersję, złożyć zamówienie i zapłacić w trybie online, bez wychodzenia z domu.

Citroen My Ami Cargo to nowe, niekonwencjonalne rozwiązanie z zakresu mobilności dla użytkowników biznesowych. Zapewnia ono bezkonkurencyjny stosunek ceny do poziomu wyposażenia i ochrony. Pierwsze zamówienia na nową wersję można będzie składać już na początku czerwca na witrynie sklepu internetowego Citroena. W Polsce model nie jest dostępny.

Wymiary przestrzeni ładunkowej wersji My Ami Cargo
WYMIARYWARTOŚĆ  
Odległość od tyłu do przodu kabiny1220 mm
Długość pokrywy boksu845 mm
Szerokość pokrywy410 mm
Długość podłogi992 mm
Szerokość podłogi318 mm
Odległość między podłogą i pokrywą boksu351 mm
Odległość od podłoża do pokrywy boksu805 mm

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *