MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

RAM 1500 Revolution – prototyp elektrycznego pick-upa

Należąca do koncernu Stellantis marka RAM Trucks przedstawiła na targach CES 2023 prototyp swojego pierwszego elektrycznego samochodu. RAM 1500 Revolution BEV Concept to – poza elektrycznym napędem – także kilka niespotykanych rozwiązań. Oczywiście zastosowanie ich w pojeździe koncepcyjnym nie oznacza, że znajdą się w modelu produkcyjnym. Drzwi podwójnej kabiny otwierają się w przeciwnych kierunkach, umożliwiając łatwy dostęp bez słupka B. Jako pierwszy pick-up RAM 1500 BEV oferuje też składany trzeci rząd siedzeń. Długie na 5,5 metra przedmioty można przewozić dzięki systemowi dającemu dostęp nie tylko z przestrzeni ładunkowej do kabiny, ale także z kabiny do przedniego bagażnika (frunk). Cyfrowe lusterka boczne zintegrowano z systemem kamer 360˚, przewidziano też wyświetlacz HUD z funkcją Augmented Reality.

RAM 1500 Revolution
RAM 1500 Revolution BEV Concept

Z kolei tzw. tryb cienia pozwala pojazdowi automatycznie podążać za kierowcą idącym przed pojazdem. Ta funkcja aktywowana głosem może przydać się w sytuacjach, gdy kierowca musi przejechać niewielką odległość i nie chce wracać do samochodu. Na przykład podczas odbierania narzędzi lub sprzętu z miejsca pracy. RAM 1500 Revolution będzie podążać za kierowcą w bezpiecznej odległości, wykorzystując czujniki i technologię kamer do omijania przeszkód. 

RAM 1500 Revolution
RAM 1500 Revolution BEV Concept

Samochód napędzają dwa silniki elektryczne wbudowane w nową ramę podwozia STLA, przeznaczoną dla pojazdów użytkowych. Nie podano mocy ani pojemności baterii. Producent zapewnia jedynie, że dzięki szybkiej ładowarce o mocy do 350kW zasięg zwiększy się o 100 mil (160 km) w ciągu 10 minut. Oferowana ma być także indukcyjna ładowarka garażowa Ram Charger, która automatycznie wykrywa obecność samochodu i stopień rozładowania.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *