MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Kolekcja Rolls-Royce Landspeed przywołuje zapomnianego bohatera

Rolls-Royce jest kojarzony z biciem rekordów prędkości na lądzie i wodzie od ponad stu lat. Jednakże o ile osiągi Sir Malcolma Campbella są powszechnie znane i dobrze udokumentowane, o tyle historia zapomniała o innym brytyjskim bohaterze. O bohaterze, który ustanowił trzy rekordy prędkości na ziemi dzięki silnikom Rolls-Royce’a.

Rolls-Royce Landspeed
Kolekcja Black Badge Landspeed

Dziś, po ponad 80 latach, Rolls-Royce wspomina te niebywałe osiągnięcia i ich autora. Poprzez nową kolekcję Wraith i Dawn Black Badge Landspeed marka Rolls-Royce przywołuje i na nowo opowiada historię niepowtarzalnego człowieka, kapitana George’a Eystona, i jego niezwykłego samochodu, Thunderbolta.

Rolls-Royce Landspeed

Inspiracją dla kolekcji Rolls-Royce Landspeed stało się życie i przełomowe osiągnięcia George’a Eystona. Jej estetyka ściśle nawiązuje także do unikalnych scenerii Słonego Jeziora Bonneville. Tam Thunderbolt uczynił kapitana – choć tylko na krótko – najszybszym człowiekiem na Ziemi. Kolekcjonerski duet modeli został wykończony dwoma kolorami. Black Diamond Metallic został połączony ze specjalnie stworzoną nową barwą, Bonneville Blue. Ten ostatni odcień ma dla kolekcji szczególne znaczenie, ponieważ pod wpływem światła słonecznego zmienia się z delikatnego błękitu w srebrny. Ilustruje tym samym przestrzeń nieba nad Bonneville oraz szorstkie kryształki soli na aluminiowej karoserii Thunderbolta.

Rolls-Royce Landspeed

Detale we wnętrzu przywołują krainę geograficzną w stanie Utah, gdzie Eyston bił rekordy w latach 1937-38. Spękana faktura powierzchni solnych została idealnie oddana na grawerowanej desce. Perforacje na kierownicy i fotelach udają ciemne ślady bijącego rekord prędkości samochodu, które zostawia za sobą. Rozświetlana podsufitka odwzorowuje także układ gwiazd na niebie z 16 września 1938 roku. Wtedy to bowiem Eyston ustanowił swój trzeci i ostatni rekord – 357,497 mil na godzinę.

Rolls-Royce Landspeed

Kolekcja Landspeed Collection jest ściśle limitowana do jedynie 25 egzemplarzy modelu Dawn i 35 Wraith, które już zostały przydzielone klientom.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *