MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

G42 – zlot miłośników Mercedesa Klasy G w Zamościu

W weekend 19-22 sierpnia w Kalinowicach niedaleko Zamościa spotykają się polscy miłośnicy Klasy G – modelu, który od ponad 40 lat jest żywą ikoną off-roadu. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „G42”, dla uczczenia 42. urodzin Gelendy. W programie przewidziano m.in. prezentację pojazdów na rynku w Zamościu, zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Działów Grabowieckich i rajd po Roztoczu Środkowym. Oczywiście nie zabraknie też aktywności terenowych – chętne załogi będą brały udział w off-roadowych rywalizacjach m.in. w wąwozach i sadzie leszczynowym.

Mercedes-AMG G 63
Mercedes-AMG G 63
42 lata klasy G

W tym roku mijają już 42 lata od premiery Klasy G. To motoryzacyjny ewenement, zwłaszcza że Gelenda nadal ma się lepiej niż dobrze. Pod koniec ubiegłego roku doczekała się też wyprodukowania 400-tysięcznego egzemplarza. Popyt ze strony klientów przekracza moce produkcyjne zakładów w austriackim mieście Graz. W 2018 r. Mercedes-Benz zaprezentował także nową odsłonę Klasy G, wciąż imponującą pod względem właściwości terenowych, a jednocześnie jeszcze bardziej komfortową i precyzyjną w prowadzeniu na asfalcie. Jednocześnie klienci mają do wyboru więcej opcji personalizacji w programie „G manufaktur”. Cieszy się on dużym uznaniem: obecnie korzysta z niego ok. 60% wszystkich nabywców Klasy G.

Mercedes Klasy G
Zlot G42 w dniach 19-22 sierpnia 2021

W dniach 19-22 sierpnia 2021 r. w Kalinowicach obok Zamościa odbędzie się kolejny zlot polskich miłośników Klasy G. Tym razem pod hasłem „G42” – w nawiązaniu do aktualnego wieku terenowej ikony. Poprzednie spotkania z tej serii cieszyły się dużym uznaniem ze strony uczestników, którzy docenili przemyślaną organizację i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku organizatorzy zlotu spodziewają się kilkudziesięciu egzemplarzy Klasy G. Będą przedstawiciele wszystkich typoszeregów, od tych surowych i z początków produkcji aż po luksusowe, najnowsze wydania modelu. Wszystkie łączą wspólne geny – w tym wybitne właściwości jezdne w terenie.

Mercedes Klasy G
Program zlotu

Program zlotu łączy propozycje zarówno dla amatorów jazdy turystycznej, po utwardzonych nawierzchniach, jak i dla tych, którzy lubią poddawać swoje wozy najtrudniejszym próbom poza utartym szlakiem. Baza zlotu mieści się w Kalinowicach, gdzie już w czwartek przyjadą pierwsze załogi. W piątek odbędzie się przejazd samochodów przez słynny Rynek Wielki w Zamościu. Stamtąd pojazdy ruszą kolumną w podróż po najpiękniejszych zakątkach Działów Grabowieckich (baszta w Kornelówce, kapliczka na wodzie, grodzisko Bronisławka, rezerwat Wygon Grabowiecki), połączoną z prelekcjami historyczno-przyrodniczymi.

Mercedes Klasy G

Już w piątek odbędą się też pierwsze aktywności terenowe dla chętnych. Próby w debrach (wąwozach) i konkurencja czasowa w sadzie leszczynowym. Załogi, które będą oglądać zmagania kolegów, mogą w tym czasie korzystać z uroków lokalnej stadniny. Na sobotę zaplanowano rajd po Roztoczu Środkowym z podziałem na dwie grupy trudności, a także wspólne zwiedzanie Olejarni Ruszowskiej. Dodatkowo przejazd kolumną po kolejnych zakątkach Roztocza Środkowego i zwiedzanie skansenu w Guciowie, gdzie na gości czeka degustacja regionalnych potraw. Spotkanie wieńczy niedzielne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem.

Powrót po rocznej przerwie

W 2020 roku z wiadomych względów nasz zlot się nie odbył, nie było dalekich wypraw, odwołano mnóstwo rajdów. Z tym większą radością zapraszamy na kolejne spotkanie miłośników Mercedesa G, tym razem w okolicach pięknego Zamościa. Wielokrotnie gościliśmy w tych rejonach. Na własnej skórze przekonaliśmy się, ile magicznych miejsc, pięknych wąwozów i zabytków można tu obejrzeć. Trasy, które przygotowaliśmy dla uczestników, z całą pewnością będą zróżnicowane i ciekawe, zwłaszcza że przy ich organizacji pomagał nam lokalny leśnik, miłośnik przyrody i zapalony off-roadowiec – Jarek „Drzewiasty”. Bardzo się cieszę, że znów się spotkamy, wspólnie pojeździmy, a po wszystkim odpoczniemy przy ognisku! – powiedział Rafał Śnieżek, organizator zlotu G42. Więcej informacji o zlocie tutaj.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *