MotoryzacjaNajważniejszeSport

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek Mistrzami Abarth Rally Cup 2021

Dariusz Poloński, pilotowany przez Łukasza Sitka, został Mistrzem Abarth Rally Cup 2021 na dwa rajdy przed końcem sezonu. 45-letni Polak, zasiadający za kierownicą Abartha 124 rally przygotowanego przez Rallytechnology, wygrał również w czwartej rundzie sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (FIA ERC), w Barum Czech Rally Zlín. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w serii zarezerwowanej dla zespołów ścigających się samochodami z logo Skorpiona.

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek Mistrzami Abarth Rally Cup 2021

Po drugim miejscu w 2019 roku (za Andreą Nucitą) oraz charakteryzującym się wzlotami i upadkami roku 2020 z wygraną w Rajdzie Wysp Kanaryjskich przed Mistrzem z 2020 roku, Andreą Mabellinim, doświadczony polski kierowca w końcu zdołał zapewnić sobie miejsce wśród triumfatorów serii. O odniesieniu tego sukcesu zadecydowały cztery zwycięstwa Polońskiego. Dwa na szutrowych trasach w Polsce i na Łotwie oraz na asfaltowych w Rally di Roma Capitale i Barum Czech Rally Zlín.   

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek Mistrzami Abarth Rally Cup 2021
Dariusz Poloński:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ był to niezwykle ciężki rajd i jeden z najtrudniejszych, w jakich kiedykolwiek startowałem. Aby zdobyć upragniony tytuł, z którego jesteśmy dumni, należało przede wszystkim zbierać punkty w Abarth Rally Cup! Bardzo ważne są również punkty w klasyfikacji ERC2. Mieliśmy trochę problemów na mokrej nawierzchni, ale nasz Abarth 124 rally świetnie sobie radził i to było kluczowe dla ogólnego wyniku”.

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek Mistrzami Abarth Rally Cup 2021

Podczas czeskiego rajdu na nawierzchni asfaltowej Dariusz Poloński – nowy Mistrz Abarth Rally Cup 2021 zajął także drugie miejsce w klasie ERC2. W tej klasyfikacji stanął na podium razem z Martinem Radą i Jaroslavem Jugasem (Agrotec). Obaj świetnie pokazali swoje umiejętności w tej jednej z najbardziej ekscytujących i wymagających rundzie imprez kontynentalnej serii FIA ERC. Podium w pucharze Abarth Rally Cup uzupełniła załoga w składzie Roberto Gobbina i Alessandro Cervi (Evo Motorsport). Załoga ta zdobyła też czwarte miejsce w klasyfikacji ERC2.

Znakomity występ Polońskiego potwierdza także dwudziesta czwarta pozycja w klasyfikacji generalnej czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, rozegranej na asfalcie. Tym bardziej że sobotni etap był niezwykle trudny. Wszystko ze względu na zdradzieckie warunki jazdy na przemian po suchym i mokrym asfalcie.

Zaplanowano jeszcze dwie rundy tegorocznego sezonu Abarth Rally Cup 2021. 22-24 października podczas Rajdu Węgier oraz 18-20 listopada podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup:
  1. Dariusz Poloński (Polska, Rallytechnology), 100 pkt.
  2. Martin Rada (Czechy, Agrotec Abarth), 36 pkt.
  3. Roberto Gobbin (Włochy, Evo Motorsport), 33 pkt.

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *