MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mazda CX-5 2022 po liftingu

Znacząco zmodernizowana wersja SUV-a, Mazdy – CX-5, wejdzie do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku. Mazda CX-5 na rok modelowy 2022 wprowadza wybór trybu jazdy Off-Road w wersjach z napędem obu osi, udoskonaloną dynamikę jazdy, nową stylistykę i większe zróżnicowanie poziomów wyposażenia, a także większą praktyczność wnętrza oraz rozszerzony zakres funkcji bezpieczeństwa.

Mazda CX-5 2022

W Maździe CX-5 z rocznika modelowego 2022 w niektórych poziomach wyposażenia z napędem i-Activ AWD dostępny jest tryb Off-Road, który sprawia, że prowadzenie na nieutwardzonych i śliskich nawierzchniach staje się pewniejsze.

Mazda CX-5 2022

Mazda CX-5 z rocznika modelowego 2022 bazuje na kolejnej generacji architektury Skyactiv-Vehicle, dzięki której udoskonalona została konstrukcja nadwozia, zawieszenie i fotele w celu zwiększenia komfortu podróżowania i zmniejszenia zmęczenia kierowcy oraz pasażerów. Poziom hałasu podczas jazdy został również znacznie zredukowany, szczególnie podczas jazdy po nierównych nawierzchniach, takich jak żwir.

Mazda CX-5 2022
Zmiany z zewnątrz

Przód Mazdy CX-5 z rocznika modelowego 2022 wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, nowym, bardziej trójwymiarowym grillem i charakterystycznym kształtem skrzydła. Zmieniono również kształt przednich i tylnych lamp oraz wprowadzono nowy kolor nadwozia – Zircon Sand. Dwie nowe wersje specjalne różnią się od siebie w wyraźny sposób.

Mazda CX-5 2022

Linia Newground charakteryzuje się srebrnym wykończeniem zderzaka przedniego i tylnego oraz listew drzwiowych, czarnymi obudowami lusterek, zielonymi akcentami kolorystycznymi w przednim grillu oraz 17 lub 19-calowymi felgami. We wnętrzu znajduje się zamszowa tapicerka wykończona zieloną nicią i obudowami kratek wentylacji w tym samym kolorze.

Mazda CX-5 2022

Wersja Homura wyróżnia się sportowym, błyszczącym czarnym wykończeniem przedniego grilla, charakterystycznego skrzydła, dolnej części zderzaka, nadkoli, listew drzwiowych i lusterek drzwiowych, nadając nadwoziu naprężony, atletyczny wygląd. 19-calowe felgi aluminiowe pokryto czarnym lakierem metalicznym, a wlot powietrza zawiera czerwone akcenty. Czerwone przeszycia zdobią też czarne skórzane fotele, kierownicę, dźwignię zmiany biegów i panele boczne drzwi.

Wnętrze

We wnętrzu modelu CX-5 z rocznika modelowego 2022 znajduje się teraz moduł bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego w standardzie Qi. Umieszczono go w konsoli środkowej. Dwuczęściowa płyta podłogowa przestrzeni bagażowej i próg załadunkowy bagażnika znajdują się na tym samym poziomie, co ułatwia wkładanie przedmiotów. Wersję Newground wyposażono również w wykładzinę bagażnika. Pokryto ją powłoką odporną na zabrudzenie po jednej stronie do przewożenia mokrych lub brudnych przedmiotów.

Systemy bezpieczeństwa

Gama systemów bezpieczeństwa i-Activsense w udoskonalonej Maździe CX-5 obejmuje teraz system wspomagający jazdę w korku CTS (Cruising & Traffic Support). CTS pomaga też ograniczyć zmęczenie kierowcy, wspomagając operowanie pedałem gazu, hamulca i kierownicą podczas jazdy w korku. Wreszcie, przednie matrycowe reflektory LED (ALH) również zostały zmodyfikowane w celu zapewnienia lepszej kontroli nad strumieniem światła.

Kolejne udoskonalenia sprawiły, że Mazda CX-5 stała się podstawowym modelem marki, odpowiadającym za około 21% rocznej sprzedaży firmy w Europie.

Ceny

Dealerzy Mazdy w Polsce przyjmują już zamówienia na Mazdę CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. Cena tego modelu zaczyna się od 120 900 zł za wersję KAI z benzynowym silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM, manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach w styczniu 2022 r.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *